Cel putin 10 kg jos (7)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata feteor,
am reusit si eu sa ajung la 65.7; dupa ce ajunsesem iar la 67 mancand aiurea cand m-a rapus raceala
de 2 zile stau la 65.7; dar am tot mancar carne, cred ca treb sa o cam tai de pe lista ca sa mai dau un pic
postez mai jos ce am mancat de miercuri, zic eu ca nu mananc mult si nici prost/aiurea (cu f mici exceptii); chiar si atunci cand am mancat carne
ma chinui poate reusesc sa mai dau un pic pana pe 21 cand imi botez fetitele; dar mi-e teama de pastele in maramures

Wednesday, April 04, 2012 67
piure cartofi
ciorba de loboda, rosie cu cascaval si 1 crocantel
1 covrig si 1 strudel cu mere
1 mar.+2 biscuiti cu icre

Thursday, April 05, 2012 66.2
2 oua fierte, 1 rosie cu ulei
1 cafea cu 1/2 lg zahar
un mar
o salata rosii, ardei, castraveti, ceapa, 2 biscuiti

Friday, April 06, 2012 65.7
cafea cu lapte; 4 cremwusti
somon la gratar cu salata verde
salata asortata

Saturday, April 07, 2012 65.7
crap prajit cu usturoi
vita la gratar cu salata asortata
salata asortat

Sunday, April 08, 2012 65.7
salata asortata, 2 buscuiti cu branza degresata
pui la cuptor cu salata verde


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Laura, nu stiu ce sa zic, eu nu o folosesc prea des, uneori chiar deloc, eu prefer "doamna" sau "mai doamna", dar DA, multi o folosesc in jurul meu, si probabil e ceva local.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Buna fetele (si fetitele)

Ma bucur ca ai slabit si se vede, Lulu...complimentele fac bine oricui!

Anna, mie mi se pare ca maninci foarte putin... 700-800 calorii pe zi?

Arturicii,3 kg in 18 zile e super!!!! Bravo tie!

Dulcetica, eu intru in toate rochiile acum! Important e sa ma mentin...

Dupa prima ora de Body Combat ma dor toate...ai zice ca sunt obisnuita, cu 3-4 ore de zumba pe saptamina, acum am descoperit ca am muschi prin locuri nebanuite....

Pe aici toate bune, brunch-ul de Paste a fost copios asa ca saptamina viitoare voi fi in balans, sa imi revin, multe fructe, legume, peste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Neata! Raportez si eu azi, 57.2 kg. Just perfect!
Am pacatuit cu 2 felii de pizza in we, niste biscuiti si cateva bomboane de cioco la ceai, dar in rest cuminte rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

iris, nu mi-am mai calculat nr de calorii, ca am facut-o la regimul ala cu 9 kg in 13 zile, pe care l-am tinut numai 5 zile si tot n-am realizat mare lucru, am dat jos 1kg si l-am pus la loc n 2 zile cand am fost racita
am incercat si eu sa mananc fara paine, aproape deloc, am mancat cate 1-2 biscuiti din aia de paine; am mancat ce a gatit si mancat si sotul, dar fara garnitura dc a fost carne, in rest am incercat cu salala, mi s-a luat, dar tot zic sa dau si eu macar un pic jos pana la botez
de 3 zile stagnez, zile in care am mancat carne, deci treb sa mai reduc zilele astea sa vad dc mai dau jos un pic


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

am descoperit si eu ce e wasa aia, ca tot ziceau fetele ca mananca, am si eu, dar le ziceam biscuite

iris, eu lucrez de acasa, sunt zile in care nu ies deloc, deci am un consum caloric f mic (max 1500-1700 calorii/zi), dc nu mananc undeva la 1000 calorii, nu am cum sa slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna fetele,


ieri seara am bagat floricele caci am mers la film, foarte gustoase, voi vedea maine cu ce consecinte

Momentan savurez victoria intrarii intr-o pereche de pantaloni la care nu am mai avut acces de 2 ani, e drept ca la limita insa nu ma impiedic in detalii.

Mie mi se pare ok meniul Annei pentru ca nu cred ca il va tine la nesfarsit. Intr-adevar orice masa de carne inlocuita cu peste va avea efect - in weekend am studiat diverse declaratii ale unor persoane care au slabit fara infometare si in toate am regasit sugestia asta, asa ca am diversificat pestii ca sa nu ma plictisesc, poate te ajuta ca idei: pastrav, macrou (aveam impresia ca e mai nasol pestele asta insa se mananca f usor, facut in folie la cuptor), crap, chefal, somon doar afumat deocamdata. Frecvent mananc 2 buc la aceeasi masa pt a fi sigura ca ma satur. Si foarte important, nu mai am pofta de carne- mi se pare aproape ireal...

Azi:

MD; Branza+o felie paine+ legume mexicane
P: salata verde cu ton
G: mar
C: peste


Felicitari Arturicii, slabesti intr-un ritm super!

Sper sa ma molipsesc si eu sa fac putina miscare, asta ar fi intr-adevar o schimbare majora, indiferent cat de minora e miscarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

eu ador pestele
-macroul proaspat: in folie de aluminiu cu felii de lamaie in burta si usturoi verde si pusi pe gratarul de teflon/carbuni, idem pastravul si scrumbia
- somonul, gratar sau afumat cu crema de branza amestecata cu hrean sau direct de la LIDL crema de branza cu hrean, pe felii de wassa sau paine prajita ;
- crap, saramura si gratar, rar prajit.
- hamsia, prajita ;
- stavrid, gratar sau in tava, la cuptor cu sos rosii si piper ;


azi :
MD- nuci si mere
Pranz: - 2 linguri de fasole verde cu usturoi + 2 linguri de pilaf+ o placinta mica de dovleac
Cina - vad eu, am acasa spanac cu usturoi, salata vinete, zacusca, legume....

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Lulu,

Multumim, voi incerca si eu acea crema de branza de la Lidl, imi place cum suna.
Stavridul nu are oase mai multe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Bianca, stavridul are si nu prea oase, si cele care le are sunt moi, adica la gatit devin fragede si de nebagat in seama.
Noi il gatim des, si daca Luca la varsta lui (aproape 5 ani) il mananca fara probleme, e ok.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput