La Multi Ani Larisa! Fluturasi de 2011 (141)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia, viss sar'mana ! sincera sa fiu uitasem pt ce au fost ultimele vaccinuri . le-am facut pt ca asa trebuia si atat! daca nu erau "obligatorii" nici nu le faceam . da, a facut ambele vaccinuri deodata la 1 an. daca este asa pot merge cu el in vizita (in casa) la cineva caruia i au aparut bubitele de o saptamana???


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Da, in primele 5 zile de la aparitia bubitelor e contagioasa boala. Eu stiu ca la 3 luni am avut problema asta cu Rares, care a intrat in contact cu nepotica mea, dar slava cerului ca nu a luat.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetelor va dau somn de la mine daca vreti... ca mie nu-mi ajunge, eu o pun pe Andra in pat la ea si eu ma intnd la noi in pat si cred ca dorm inaintea ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

ZIua buna si de la noi.

Azi am fost afara o ora, nu mai mult ca bate un vant si ne-a umplut de praf.

Mary am luat periuta de dinti pentru 0-2 ani de la Colgate cu 9 lei. Am gasit la Sensiblu. Am luat ca analizandu-l pe Rares mi-am dat si eu seama ca nu spala bine aia de silicon.

Delia imi pare rau pentru Dodo ca e maraita si ma bucur ca tatal tau e bine.

Roxy ce nazdravanii mai face Anastasia?

Strumphy drum bun, sa ajungeti cu bine acasa. Ce face piscoata frumoasa?

Viss, Monas mamicile de gemenasi.

Cand vb de mare mi se furnica pielea de emotie. Abia astept sa ajungem si noi, dar nu stim unde sa mergem inca. Pana in Grecia mi se pare drumul lung cu masina si nu stiu daca printul are rabdare.O sa mergem si noi, dar nu stiu cand ca in iunie naste sora mea, sa vedem, la sf de iunie as vrea, sa nu prindem super calduri.

Maduta cum mai e Cristi? A mai avut probleme cu urechiusele?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Delia, Yasmi problema cu arcuitul o avem si noi. Pfuuuuuuuu, nu imi place deloc, dar ce sa ii fac.

Noi avem un somn sau doua, depinde daca iesim afara.Daca iesim 2musai, ca il oboseste aerul, daca nu avem un sg somn de 2:30-3 ore.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si eu de abia astept Andreea, deja imi imaginez cum face sotul gratar de peste si eu stau la umbra cu fetele si savurez un pahar de vin alb sau o limonada... si cum o sa ne jucam toti in nisip....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

fetelor va dau somn de la mine daca vreti... ca mie nu-mi ajunge, eu o pun pe Andra in pat la ea si eu ma intnd la noi in pat si cred ca dorm inaintea ei

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Eu primesc cu mare drag, ca am nevoie.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ma duc ca s-a trezit sefa
viss, monas va pup
Strumph, drum bun acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

si eu de abia astept Andreea, deja imi imaginez cum face sotul gratar de peste si eu stau la umbra cu fetele si savurez un pahar de vin alb sau o limonada... si cum o sa ne jucam toti in nisip....

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Te urmez in visul tau, ca e tare frumos. Si noi sa luam galetuse, lopatele, piscina pentru Rares, pfuuuuu ce frumusete.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

si eu de abia astept Andreea, deja imi imaginez cum face sotul gratar de peste si eu stau la umbra cu fetele si savurez un pahar de vin alb sau o limonada... si cum o sa ne jucam toti in nisip....




Te urmez in visul tau, ca e tare frumos. Si noi sa luam galetuse, lopatele, piscina pentru Rares, pfuuuuu ce frumusete.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela



de abia de la anul se joaca ei ca lumea in nisip sau in piscina, iti spun din experienyza.... dar anul asta le luam pt placerea noastra...Maria la un an se plimba pe plaja si facea papa cu mana dar doar la tipi mai dragutzi... si eu umblam dupa ea.... si nu, nu am agatzat pe nimeni ca nu se uita nimeni la una cu copil si vergheta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

si eu de abia astept Andreea, deja imi imaginez cum face sotul gratar de peste si eu stau la umbra cu fetele si savurez un pahar de vin alb sau o limonada... si cum o sa ne jucam toti in nisip....

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Te urmez in visul tau, ca e tare frumos. Si noi sa luam galetuse, lopatele, piscina pentru Rares, pfuuuuu ce frumusete.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela



de abia de la anul se joaca ei ca lumea in nisip sau in piscina, iti spun din experienyza.... dar anul asta le luam pt placerea noastra...Maria la un an se plimba pe plaja si facea papa cu mana dar doar la tipi mai dragutzi... si eu umblam dupa ea.... si nu, nu am agatzat pe nimeni ca nu se uita nimeni la una cu copil si vergheta...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


esti super haioasa. Chiar m-ai binedispus.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput