LMA Tudor,Ioan,Anna,Ayanna! Fluturasi 2011 (140)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Eu am inceput sa descarc poze si am sa pun pana una alta aici, pana ne vin si noua idei noi.

Sa va mai spun despre comoara mea. Face cativa pasi singurel, a invatat sa se aplece dupa jucarii si cu o manuta apuca jucaria, cu cealalta se sprijina de ceva. Rade toata ziua. Stim sa sarim si cand ii spun Rares hai sa sarim mami, sare. Tipa, chiuie, vorbeste toata ziua, ma iubeste, ma strange in brate, ma mangaie, ma pupa, e foarte dragastos. Tot cu 8 dintisori am ramas, inca nu vad semne sa mai apara vreunul.

La controlul de an, nu stiu daca v-am spus dar avem 13kg 200 grame si 81 de cm

Cam atat, incep sa atasez cateva poze.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Mandeac oau ce barbatel ai tu acolo, pai la greutatea asta cred ca te indoaie ca tu esti slaba si sa mai urci scarile cu el+carut.Felicitari pt pasi, a mea deja merge bine ca un pinguin dar merge.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

Mandeac oau ce barbatel ai tu acolo, pai la greutatea asta cred ca te indoaie ca tu esti slaba si sa mai urci scarile cu el+carut.Felicitari pt pasi, a mea deja merge bine ca un pinguin dar merge.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)



Multumim mami. Da mami , v-am vazut in filmulet si v-am lasat si un comentariu acum cateva zile.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Poze noiiiiiiiiii. Pupici

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna, fetelor!

Revin dupa o absenta de 100 de ani, motivata si nu prea, dar incerc de acum sa intru mai des.
In primul rand, la multi ani tuturor fluturasilor care au implinit 1 anisor de viata, sa fie sanatosi si voiosi si sa ne umple vietile de fericire!
Noi suntem bine, Alexandru creste frumos, are 4 dinti si merge de o manuta, papa de toate, dar si tzitzi ca asta ramane dragostea lui momentan, eu tot astept sa se intarce singur, dar cred ca pot sa astept mult si bine
Eu n-am mai prea intrat ca pe langa Alexandru, ma ocup cu aerobicul ca m-am suparat tare-tare ca-s prea grasa si am intrat la dieta(am slabit deja 5 kg intr o luna) si merg de 3 ori pe saptamana, mai merg la niste cursuri de limbi straine ca mi s-a parut mie ca ma prostesc cu totul de la atata stat acasa si curatat fructe si legumesi am zis sa fac ceva extra sa mai antrenez creierul.Acum a venit si vremea frumoasa si stam mult pe afara in parc, eu in pozitie cocosat ca juniorul vrea sa exploreze tot.
Va pup si o zi faina!!

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Nu stiu ce sa mai spun....

In fine,...
dya Casa de piatra mami!Sa fiti sanatosi si iubiti!
mandreeacti-am admirat marea dragoste E scump tare
lparpalafrumoasa foc micuta!

Asta ptr ca m-am uitat peste restu de albume
Mamici, sper sa-si revin puii repede(vb de cei bolnaviori)...mamici, refacere rapida ca e f obositor ...imi dau seama (mada, ma gandesc la tine)
Surioara este la mine, ...ne este tare bine impreuna...

VA las pana una alta si sper sa revin cat mai curand ...Vreau sa citesc numai vesti bune!
Transmit un gand bun ptr fiecare fara sa fac nominalizari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Felicitari mamicilor de fluturasi care sunt din nou gravidute, sarcini usoare si bebei sanatosi

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Eu cred ca solutia este sa schimbam modul de a ne arata pozele.
Multe dintre noi au deja un cont Picasa (care este acelasi cu cel de gmail).
Eu acum am dat "share" la un album cu poze noi cu Daria. Intrati pe Gmail cu Fluturasi si acolo este invitatia sa vedeti pozele noastre.
Stiu ca este mult mai dificil, multe dintre noi nu vor mai vrea sa puna poze deloc. Dar asa nimeni nu mai poate sa se joace cu albumele noastre!

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



eu am intrat si ti-am vazut pozele deci asa ar fi bine, fetelor.
intram pe gmail tot cu fluturasi2011 si acolo gasim albumele.

bun, bun...dar cum punem albumul acolo? asta am uitat sa intreb

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Asa faceam mereu la grupul lui Robert. Se trimitea pe mailul comun link catre pozele personale ( dat acces limitat la albumm, copiat linkul si trimis mail sau share si adaugat mailul comun).

Oricum, e urat ce s-a intamplat. Ca din pacate, nici eu nu cred ca a fost o eroare a picasei.

Scuze, ca sunt cu ambii pe cap si R nu mai poate astepta sa nu se joace




Mad cu Robert si Lulu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Nu stiu ce sa mai spun....

In fine,...
dya Casa de piatra mami!Sa fiti sanatosi si iubiti!
mandreeacti-am admirat marea dragoste E scump tare
lparpalafrumoasa foc micuta!

Asta ptr ca m-am uitat peste restu de albume
Mamici, sper sa-si revin puii repede(vb de cei bolnaviori)...mamici, refacere rapida ca e f obositor ...imi dau seama (mada, ma gandesc la tine)
Surioara este la mine, ...ne este tare bine impreuna...

VA las pana una alta si sper sa revin cat mai curand ...Vreau sa citesc numai vesti bune!
Transmit un gand bun ptr fiecare fara sa fac nominalizari!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







Catank multumim din suflet mami! Foarte frumos ca esti cu surioara langa tine. Si eu tot cu sora mea graviduta sunt acum. Ce bine e cand ai frati sau surori, motiv pentru care trebuie sa ii facem si lui Rares un fratior sau o surioara, dar mai tarziu. Chiar, voi v-ati apucat de proiect?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Pupici fetele!

am intrat mai devreme sa citesc..am vazut de albume..si mi-a pierit cheful sa mai si scriu..nici nu am vesti prea bune. Recuperarea lui Cristi e destul de greoaie, inca il doare gatul, nu prea vrea sa manance si mai rau este ca nu prea vrea nici apa . Ieri a mancat un iaurt si o canuta de inghetata seara acasa , iar azi 2 felii de sunca de praga, o bucatica de branza si 3-4 cani de inghe Apa ar tb sa bea 1.5-2 l, dar el abia, abia bea 1 l..si din cauza are si temp constant..nu am mai pus termometru pt ca il simt la mana..frige mai mereu, il tin pe Nurofen alternativ cu Panadol..si tot face febra intre administari. Ne-a spus dr ca poate face febra in primele 48 de ore..inca nu au trecut..sa vedem maine cum va fi. Daca nu reusim sa-l facem sa bea apa bine si sa-i scada temp, va tb sa ne intoarcem la spital pentru perfuzii Este mama la mine si va sta pana joi. Cristi are perioade cand zace pe canapea sau sta agatat ca maimuta de mine, si perioade in care se joaca frumos.
Catalina saracuta a luat 2 cazaturi si are 2 mari cucuie in frunte...unul mov si altul umflat

trecem si de asta, dar nu ma asteptam sa fie asa greu. In spital a fost greu, erau 4 copilasi in salon, dintre care 3 operati..fiecare plangea, fiecare avea nevoie de liniste. Lui Cristi cand dormea ii curgea din gurita saliva cu sange, la fel sange din nasuc, nu intelegeam ce spune pt ca plangea cand vorbea si avea si libuta umflata...horror. Operatia este reusita, dar drumul pana la vindecare e mai lung. Durerile vor disparea in aprox 7 zile, iar vindecarea completa in 2-3 sapt. Daca era doar op de polipi era muult mai usor, dar op de amigdale este f dureroasa. maine si poimaine ne asteptam (dupa cum a spus dr) sa apara si dureri de urechi

Am plecat luni dimineata ca niste flori, cu moralul sus si ne-am intors pleostiti...cristi este alb la fata, cu ochii deschisi pe jumatate, cu o voce tare ciudata si mai are si tendinta sa stea cu limba mai inafara. Cred ca ii e si frica sa inghita.

Sunt sigura ca vor trece toate si ca-si va reveni in final, nu ma indoiesc ca am facut ce trebuia, dar chiar nu ma asteptam sa fie asa dureros pentru el. Asa ca sper sa fiu motiva pentru absenta din perioada urmatoare.



Mergi la inceput