Cum se pot elimina ridurile?(2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Buna frumoaselor!
Am inceput si eu 30%,sunt surprinsa ca nu am mai facut solzi,m-am inrosit,buburuzat,cojit...dar nu am mai avut problemele de la 20%!Doamne ajuta sa fie asa si la 40%.
Eu fond de ten nu prea mai pot folosi,mai frumos arata tenul fara...culmea,no?oricum am pregatit pentru cand v-a fi nevoie Revlon Color Stay ...este cam singurul pe care l-am gasit foarte deschis si cu care de fapt m-am inteles bine intotdeauna..avand in vedere puterea de acoperire.Autobronzante nu folosesc...ar trebui sa-mi indrept atentia spre asa ceva...eu pina acum juma de an am stat cu ditamai solarul in baie...nu-mi trebuiau autobronzante!
Am descoperit cum acopar luciul cremei cu factor de protectie...si am zis sa va zic si voua...la finalul procedurii de dimineata...demachiat,tonic,serum cu acid hialuronic si crema de protectie...aplic un pic de primer pe care-l intind pe toata fata...si voila!Nu mai lucesc pina seara.
V-am pupat si we frumos in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Ramiris, da, si acidul lactic necesita aceleasi masuri de protectie solara, e tot un A.H.A ca si acidul glicolic dar e mai specific pentru melasma fiind mai bland cu pielea decat acidul glicolic.
Nu-l folosi daca pleci la mare, sa nu te patezi mai rau.
Ca si autobronzant, ce mi-a placut, a fost un spray de la Bioderma Photoderm, cu uscare rapida si am mai avut de la Gerovital o crema de corp auto-bronzanta pe care am folosit-o si pe fata si mi-a placut tare, ca nu era deloc portocalie si pielea a capatat o nuanta frumoasa.
Ca si fond de ten cu acoperire foarte buna, mult peste medie, cu factor de protectie soalara incorporat (35 SPF)e Dermablend de la Vichy. Cere mostre de la SensiBlu sau Dona, mostrele sunt pe o sigura culoare care cred eu ca se potriveste majoritatii, e o culoare destul de neutra. Fondul de ten se aplica in cantitate mica pe fata, altfel risti sa incarci prea mult tenul.

Mire-mama de fetite frumoase
http://community.webshots.com/user/Papucica


Deci crezi ca sunt sanse sa ma patez chiar daca incep peelingul acum, fac doar in luna mai iar apoi opresc orice acid dar cu protectie maxima 6 saptamani si merg la mare abia in a doua jumatate a lui iulie? Ti-am zis ca am facut deja zeci de calcule incrucisate :).
Daca exista riscul asta mai bine astept pana in toamna, tu cum zici ca e mai bine sa fac?

O sa ma duc sa cer mostra de Dermablend sa vad daca mi se potriveste, suna bine din ce-am citit pe net, multumesc de sugestie.
Am googalit si dupa cele doua autobronzante, nu stiu la care din ele sa ma decid, pot sa incep sa le folosesc simultan cu produsele de peeling?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ema
Am descoperit cum acopar luciul cremei cu factor de protectie...si am zis sa va zic si voua...la finalul procedurii de dimineata...demachiat,tonic,serum cu acid hialuronic si crema de protectie...aplic un pic de primer pe care-l intind pe toata fata...si voila!Nu mai lucesc pina seara.
V-am pupat si we frumos in continuare.


Ema, ce e ala primer ca vreau si eu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Primerul e o baza de machiaj care se aplica in general inainte de fondul de ten...Disperata fiind de luciul tenului dupa crema de protectie,am incercat sa aplic peste crema cu ecran solar...si functioneaza de minune.Nu stiu ce primere s-ar gasi in ro,eu folosesc clinique pore minimizer.
Chiar sunt curioasa ce raspunde Mirela despre exfolianti vs.autobranzant.Din ce stiu eu,nu merg impreuna...adica ce coloreaza autobronzantul,sterge exfoliantul rapid.Dar asteptam sa vedem ce spune Mirela...ca ea stie mai bine.
Asa,sa mai zic?Mi-am comandat gene...si abia astept sa mi le lipesc...Firisoare individuale si smocuri...din par natural...se lipesc cu un adeziv special de genele proprii...cu peseta speciala si rabdare...si daca ai grija sa nu demachiezi cu ceva ce contine ulei...tin cam 4-6 saptamani...le poti dezlipi cu o solutie speciala.Aveti,v-ati pus asa ceva?Cum sunt?...am cateva prietene care au...si arata foarte natural...in coada ochilui genele sunt o idee mai lungi decat in rest...dau o forma foarte frumoasa ochilor...si nu mai e nevoie de rimel!
sper ca nu supar pe nimeni ca scriu si de alte chestii ...dar sunt tot trucuri cosmetice...daca deranjeaza...imi spuneti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fania spune:

Vin cu ultimele noutati. Vineri am facut primul peeling mediu cu 30%, dupa ce citisem aici ma asteptam sa devin reptiliana, insa se pare ca sunt o ciudatenie, nu am avut absolut nimic. Mirela, m-am incumetat dupa explicatiile date de tine si am stat spre 10 min. am avut o usoara senzatie de usturime doar cand am aplicat neutralizantul in rest totul perfect. Deja duminica aratam "ca noua".
Ma enerveaza de mor 3 pistrui sau pete de la soare care stau cantonati pe pometele meu drept, insa mi se pare ca deja sunt mai palizi dupa actiunea de vineri si stii tu ma omoara ridurile ale de expresie nazo-labiale, am citit de o crema Botoina, nu are legatura cu botox-ul cred ca este o doar o chestie de marketing asocierea cu acest nume, nu stiu cat de eficace e si nu e nici ieftina, insa am vaga senzatie ca mai bine optez pentru umplerea lor.
Ema, multumesc si eu pentru ideea cu primer-ul, si eu stralucesc ca o luna dimineata dupa tot ritualul iar fond de ten nu am pus pana acum pe fata pentru ca nu am avut nevoie, sunt foarte bine asa
.
Super ideea ta cu genele insa aici nu prea vad de unde sa le procuri, doar in perioada cat sunt targurile de beauty mai ai ceva sanse sa te lipesti altfel ajungi in saloane sa le aplici la ei, nu stiu daca exista pe net, o sa verific ca deja m-ai facut curioasa....
Va pup si va doresc o saptamana fabuloasa!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui ema

Primerul e o baza de machiaj care se aplica in general inainte de fondul de ten...Disperata fiind de luciul tenului dupa crema de protectie,am incercat sa aplic peste crema cu ecran solar...si functioneaza de minune.Nu stiu ce primere s-ar gasi in ro,eu folosesc clinique pore minimizer.
Chiar sunt curioasa ce raspunde Mirela despre exfolianti vs.autobranzant.Din ce stiu eu,nu merg impreuna...adica ce coloreaza autobronzantul,sterge exfoliantul rapid.Dar asteptam sa vedem ce spune Mirela...ca ea stie mai bine.
Asa,sa mai zic?Mi-am comandat gene...si abia astept sa mi le lipesc...Firisoare individuale si smocuri...din par natural...se lipesc cu un adeziv special de genele proprii...cu peseta speciala si rabdare...si daca ai grija sa nu demachiezi cu ceva ce contine ulei...tin cam 4-6 saptamani...le poti dezlipi cu o solutie speciala.Aveti,v-ati pus asa ceva?Cum sunt?...am cateva prietene care au...si arata foarte natural...in coada ochilui genele sunt o idee mai lungi decat in rest...dau o forma foarte frumoasa ochilor...si nu mai e nevoie de rimel!
sper ca nu supar pe nimeni ca scriu si de alte chestii ...dar sunt tot trucuri cosmetice...daca deranjeaza...imi spuneti .

Buna, eu va citesc de la inceput, dar aman procesul de infrumusetare pana in toamna. Dar am indraznit sa 'deranjez' pt ca port de pe 21 martie gene false XtremeLashes. Sunt gene individuale, lipite cu adeziv special de fiecare geana. am produse speciale de ingrijire (demachiant, mascara, creion, periuta, etc) si m-au tinut f bine 4 sapt, apoi am fost pt refill. In functie de cum le pui, poti schimba f mult forma ochilor. eu sunt f incantata de ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anja spune:

Dragele mele, vreau si eu sa intru in clubul fetelor frumoase!
Am citit, ce am citit dar m-am incurcat.
Eu nu am probleme deloc cu tenul, insa clar am ceva riduri pe care vreau sa le atenuez, mai ales pe frunte, in jurul nasului si al ochilor.
Vad ca voi vorbiti de peeling mediu. Exista ceva mai usor cu care se incepe? Unde ar trebui sa ma documentez?
Eu nu sunt in Romania si habar nu am de unde sa imi iau GlycoA. Apoi vad ca vorbiti de seruri miraculoase, lotiune micelara, si creme facute de Mirela.
Mirela, poti sa le trimiti si in Suedia?
Anja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Corina,multumesc frumos pentru interventie,sa inteleg ca ti le aplici la salon?Eu am cumparat de pe net si intentionez sa mi le aplic singura,desi am gene destul de frumoase ,as mai aplica cateva firisoare la terminarea pleoapei...In kit sunt fire individuale pe marimi,cu adezivul special si inca doua perechi de benzi ptr. ocazie...cu un alt adeziv,solutie ptr. indepartarea lor si demachiant.Am inteles ca firele individuale se liplesc pe genele proprii iar banda pe pleoape...asa e?
Fania,din experienta mea privind cremele asa zise inlocuitoare ale botox-ului ...sunt cam toate apa de ploaie...
Am facut a doua sedinta de 30%...m-am ars rau iarasi...deci eu ma ard in asa fel incat numai cand dau cu apa pe fata nu ustura...orice alta crema ustura de numa.Exceptie face doar ...vaselina alba...e singurul produs care-l pot intinde pe fata 3-4 zile de la sedinta de peeling.Oricum stau in casa cateva zile,pina cad cojile...si dau tot timpul cu vaselina si apoi cu crema cu factor de protectie.Acum m-am obisnuit deja...prima oara ce spaima am tras cand m-am vazut in oglinda...problema la mine nu e a doua zi...e a treia a patra....a doua zi sunt foarte rosie...insa a treia zi incep sa se formeze un fel de solzi...care se inchid la culoare......si cam a cincea zi incep sa cada...singuri..nu trag de ei absolut de loc...cand incep sa se desprinda la margine...pun un strat mai zdravan de vaselina...si o zi doua cad singuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Ema, BraveGirl, si in Timisoara se pun gene false individuale. Intr-adevar, arata spectaculos. Si eu am fost tentata sa-mi aplic insa am tot citit review-uri negative, cum ca atunci cand cad, cad cu tot cu genele naturale si asa ca am renuntat la idee. Eu nu m-as incumeta sa mi le pun singura pentru ca nu sunt foarte indemanatica, am doua maini drepte (eu stangace fiind de la natura, doar scriu cu dreapta, obligata din clasa I)). Ema sa ne spui cum ai reusit sa le pui, vrem si poze!
Primer nu am vazut in Romania, dar o sa incerc sa aduc de dincolo la pret bun, daca sunt doritoare. Eu am avut de la Revlon cu ceva timp in urma si mi-a placut. Apoi, nu mi-am mai cumparat.
Acum despre peeling si autobronzant. Nu impreuna, doar in perioada cat nu folositi nici un acid, ca asa cum spune si Ema, se duce imediat autobronzantul si mai rau, o sa se duca neuniform, ca nu va exfoliati ca o masca peel-off, va exfoliati pe bucatele :))
Ramiris, daca o sa ai 6 saptamani intre ultimul peeling si vacanta la mare e OK.
Anja, trimit si in Suedia. Tinem legatura pe PM.
Ema, revin sa-ti spun ca e foarte mic pH-ul pe care-l are peelingul tau. In mod normal,ar trebui sa aiba 2-2,5 pH pentru home use, ce folosesti tu e pentru clinici. De asta te arzi asa de rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Fetelor revin, vreau si eu sa arat de 20 de ani din nou. Asa ca acum ca bebe are 3 saptamini, cred ca pot sa imi permit sa ma ocup un pic de mine. Deci tre sa ma hotarasc ce imi trebuie si iti scriu Mirela.

Am insa o intrebare, sunt poze pe undeva cu before and after, ca am citit in citeva rinduri ca sunteti date pe spate de schimbari si sunt si eu curioasa sa vad. Daca sunt, vreau si eu please frumos cu un cherry on top :))

Mergi la inceput