Cum se pot elimina ridurile?(2)

Cum se pot elimina ridurile?(2) | Autor: ali

Link direct la acest mesaj

<<<Topic precedent



Incurajatoare postari cu peelingul mediu.
Ramiris ai facut o prezentare tare haioasa...Ma asteptam sa vedem cum vi se prezinta fata dupa a doua sedinta.
Mult succes.

Crisis eu si la peelingul de 12% am simtit ca e foarte uscata fata, e drept ca inca nu folosesc acidul hialuronic. Asa ca am folosit seara ulei de argan care oricum e recunoscut pentru puterea lui de hidratare si actiunile antirid.Poate te ajuta pe langa crema .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Hmm...despre ce alcool vorbiti, nu-mi amintesc sa fie trecut in instructiunile primite cu peelingul...Oricum, le recitesc acasa cand ajung.

In seara asta imi fac si eu, sper sa fie ok, eu am aproape 6 sapt de glyco (5 si ceva) si destul de rar am simtit piscaturi sau mancarime la aplicare.

Ramiris,Crisss, multumim de parerei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz

Hmm...despre ce alcool vorbiti, nu-mi amintesc sa fie trecut in instructiunile primite cu peelingul...Oricum, le recitesc acasa cand ajung.

Ramiris,Crisss, multumim de parerei



Delytuz, uite ce scria Mirela despre alcool pe pagina 2:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Pentru peeling mediu eu am folosit solutie 30%, bineinteles cu neutralizant. Pentru indepartarea stratului lipidic de la suprafata, e suficient sa se foloseasca alcool medicinal, dupa care se poate aplica solutia de peeling


Si gasesti mentiunea despre alcool si in pasul 2 de la “Tehnica Peeling” pe site-ul Mirelei unde explica pas cu pas cum se face.

“2.Pregatirea pielii inaite de peelingul propriu-zis : se demachiaza pielea cu un demachiant ce NU contine sapun, cu pH acid sau neutru(5.5-6.5). Sapunul fiind alcalin neutralizeaza din start acidul. Apoi pielea se degreseaza cu alcool etilic (e bun si alcoolul medicinal), evitand zona ochilor. Se asteapta 3-4 minute pana se usuca pielea. Se unge pielea din jurul ochilor si buzele cu o crema grasa.”


Eu am recitit aseara inainte sa ma apuc de treaba toata pagina asta: www.peelingchimic.ro/#tehnica" target="_blank">http://www.peelingchimic.ro/#tehnica

Despre "anestezic" nu scrie nimic dar dupa cum vezi si eu si Criss l-am folosit cu succes asa ca ti-l recomandam si tie. Jumatate de pahar, da?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Merci de indicatii Ramiris, o sa fac si eu peelingul cu pagina trimisa de tine in fata Probabil scrie si pe foaia cu instructiuni, insa eu am citit-o doar o data cand am primit pachetul si n-am retinut partea asta, apoi nu m-am mai uitat, am zis sa fac asta in momentul T. Revin si eu cu info in aceasta seara. Nu uit nici de anestezic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
Despre "anestezic" nu scrie nimic dar dupa cum vezi si eu si Criss l-am folosit cu succes asa ca ti-l recomandam si tie. Jumatate de pahar, da?


Ha, ha... ce culoare are "anestezicul?" Rosu sau alb...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali

Citat:
Despre "anestezic" nu scrie nimic dar dupa cum vezi si eu si Criss l-am folosit cu succes asa ca ti-l recomandam si tie. Jumatate de pahar, da?


Ha, ha... ce culoare are "anestezicul?" Rosu sau alb...

ali
Mama fericita de Andrei (20.06.2008)


La mine a fost rosu saptamana asta dar data viitoare schimb cu alb.
Anestezicul trebuie prescris in functie de toleranta si preferintele "pacientului" as spune.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Mortale sunteti fetelor cu anestezia voastra.
Ramiris, ca la carte ai procedat! Vreau sa stiu in fiecare zi cum evoluezi. Senzatia de piele uscata nu va disparea pe tot parcursul tratamentului. Pielea nu se exfoliaza vizibil, poate doar pe nas si in colturile gurii.
Cristinuca, si daca nu te-ai dat cu alcool, e OK daca ai folosit doar lotiune micelara pentru ca are pH acid si degreseaza bland. La fel se poate folosi si un demachiant degresant fara sapun.Daca ai curatat bine pielea, n-am emotii. Ntz, ntz, n-ai avut rabdare pana maine... dar va fi bine. Nu trebuia sa te speli pe fata cu nimic, decat cu apa.
Fetelor, are Cristina un baietel tare scump!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

La 24 ore de la peelingul de 30% raportez ca pielea nu mai e rosie si nu mai am nici cea mai mica usturime.
M-as intoarce de maine la Glyco A si serumul cu Vitamina C dar nu stiu nu e daca e prea devreme.
Azi am fost Ok, pielea se simte mai uscata, am aplicat si la mijlocul zilei crema post peeling si pare ok. Nici un semn de exfoliere.
Incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult ce vad in oglinda: piele foarte luminoasa si cu aspect mai tanar si sanatos, pori curati si micsorati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

ok, deci eu sunt defecta rau, cred. m-am pregatit psihic si nu simt nimic, NIMIC....il am chiar acum pe fata si nici macar piscaturile pe care l-am simtit f.rar de la Glyco nu le simt. E normal asa ceva? Oare asta inseamna ca nu functioneaza? Am zis sa nu insist si sa dau mai mult pentru ca poate, chiar daca nu simt, el arde pielea.

Am si o intrebare mai aiurea, pensula se spala? avem voie sa folosim apa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Delia, pensula o poti spala.
Nu-mi vine sa cred ca nu te pisca deloc. N-am mai auzit asa ceva si nu stiu ce sa-ti spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Delyutz, scuza-ma daca nu iti arde de gluma, dar ce anestezic ai folosit?

Mergi la inceput