LMA Sonia,Sergiu,Cristi,Christina! Fluturasi (135)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, mamici!

LA MULTI ANI!!!

Anna Theodora de Deea99!
Petra de salo-sama!
Benyamin de danielle02!


O noapte alba am facut azi-noapte, deci sunt in asentimentul mamicilor cu puii bolnaviori...
Mai nou avem si muci are curg rauri pe langa durerea de dintisori care ne chinuie... ... nu mai spun ca mi s-a stricat si aspiratorul electric

Nici pana la ora asta nu am reusit sa culc picea, care e treaza de la 8 dimineata (fara sa pun la socoteala trezirile cu zecile de azi-noapte).


Uff, merg la ea ca se jeleste de zor!
mamicile si sanatate puiutilor bolnaviori!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello!

Revin si eu dupa o lunga absenta motivata. Am renovat sufrageria, unde o sa facem petrecerea pentru Diana. A iesit super avand in vedere ca ne impusesem un buget de 1000 de lei pe care l-am respectat, ba chiar ne-au mai ramas ceva banuti.
Luni am fost si la facultate pentru ca au fost alegeri si a trebuit sa merg sa votez. M-am gandit la tine, Catank, cum ziceai ca ai fost si cu pitica si cu soacra. La noi a tinut de la 9am la 6pm. A fost un cosmar, dar bine ca a trecut. Mai sunt alegerile pentru rector.

Urez LA MULTI ANI! tuturor puilor care si-au serbat ziua de cand nu ne-am mai citit, precum si mamicilor sarbatorite.

Am si eu o intrebare pt mamicile din Bucucresti care si-au serbat deja puii: voi cu cat timp inainte de petrecere ati facut comanda de tort? A luat cineva de la Alice? Mie mi se paruse ca s-au cam stricat, dar...poate le mai dau o sansa daca ati luat voi si a fost ok.

puilor bolnaviori.

Strumph, multa putere sotului si tie sa treceti peste momentele grele.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

A dormit si picea mea o ora si e ca noua si cu chef de joaca!
In schimb eu sunt cam terminata! Am pus un filmulet cu ea dansand, il las putin ca ocupa spatiu!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Buna dimineata!

Pentru mine, nu e asa buna aseara ne-a sunat soacra s ne dea o veste rea... bunicul lui Nick a fost deconectat de la aparate, la sfatul medicilor... nu are nici o sansa si le-au sugerat medicii daca vor sa il scoata de pe aparate sa nu se mai chinui, de 2 luni si ceva e asa ...avand in vedere si varsta... off nu mai vreau sa plang, dar mi-e mila ca se sfarseste asa... si in orice clipa de acum incolo o sa primim si vestea finala ... aseara vorbea Nick cu maica sa si avea ochii plini de lacrimi si o tristete pe care nu i-am mai vazut-o pe chip pana acum...... off iar imi curg siroaie....

La multi ani sarbatoritilor si sa cresteti mari si sanatosi, sa aveti noroc si o viata frumoasa!

incerc sa nu ma mai gandesc, sa imi ocup mintea cu ceva , sa zambesc si sa fac ceva , dar precum afara bate vatul rau si e intunecat si sta sa ploua, suntem consemnate la domiciliu si piscoata stranuta cam des, i-am dat ceva homeopate si am sa ii mai dau azi toata ziua, poate scapam de o raceala

am pus cateva poze pe picasa in contul comun, ce le-am facut ieri la cererea soacrei ca in weekend ii spusese lui nick ca nu am pus poze noi demult... si i-am bagat nepoata in sedinta foto...

va pup si scuze daca v-am intristat... dar si cu vremea asta si cu starea ce o am, simteam nevoia sa vorbesc cu cineva...



Condoleante!!!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

buna!

LA MULTI ANI ANNA ,PETRA SI BENYAMIN!!!

Noi am fost azi la doctor, mi se parea ca nu i-a trecut otita dar din fericire sunt urmari ale vindecari, de la picaturile care i le-am dat i de cojeste pielea si provoaca mancarimi, eu credeam ca inca are otita ca se scarpina in urechiusa, totusi am vrut sa ma asigur. La noi este soare si frumos sper sa nu mai ninga ca ieri viscolea.Viss felicitari pt progrese asa se invata sa coboare, pe a mea nu am invatat-o eu dar a prins repede figura cum se coboara acum e experta se coboara un doi.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-lparpala- eu am comandat la cofetaria georgy's.m-am dus si acum 12 zile, si mi-au zis sa vin cu 3-4 zile inainte.poate iti scriu fetele si de la alte cofetarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Yvi ce frumos danseaza, asa e mami cu dintoci, fii tare si la noi e la fel maraieli si treziri noaptea.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st


Mada, felicitari pt progresele lui Cristi! Cum spuneti rugaciunea? Stati in pat? Sau l-ai invatat sa stea in genunchi? Mereu voiam sa va intreb pe fetele cu baieti mai mari, pe tine si pe miki... Si inca ceva: la cat l-ai dus pe Cristi la gradinita? La 2 ani?

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 19+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


nu sta in genunchi, sta in pat ridicat in fundulet cu palmutele lipite, iar eu ii mangai obrajorii cand spun rugaciunea (asa imi spunea si mie mamaie )
Cristi a inceput gradi la 2 ani si 10 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-yvyana- ai niste seri si zileee..hororsa te mai inveselesc, iti spun ca au inceput si la noi- aveam p0ana acum 2 dinti de persoana. ieri l-am prins pe sergiu ca sangera din gurita, ma uit-sange la gingie..dupa 30 min cand vad ca lasa dare pe bara patului cand o rodea roz pal, sa ii fac compresie- pun mana- deja perforase gingiadar misto e ca, mai are 3-4 dinti langa, sus, la fel de gogosari, asa ca zic ca vor pocni zilele asteaca pop-corn-ul!de la 7,5 luni am fost pe pauza.asa ca de cateva seri ,juma nopate doarme la el, apoi se trezeste urland de zici ca vine politia cu sirena, si apoi la noi in pat, unde se fosneste, da cu capul in tablie, da peste noi cu curuletul..si..incepu si sonia.asta cand se trezeste- nu mai adoarme juma de ora,1 ora..isi buseste pernuta stanga -dreapta, de tabliile laterale ale patului, se ridica in fund, se pune pe burta, zgarie cearceaful..dc iei mana de pe ea, scanceste apoi urla dc nu revii cu mana magica si masajul pe spatedeci, de 1 sapt. se trezeste sonia, apoi sergiu, iar sergiu, iar sonia..
-azi nopate pe la 4, simt ca mi-a dat cineva in gat cu un ciocan,in timp ce visam.dormeam pe burta.apoi simt o greutate. zic e sergiu, dau sa-i dau mana la o parte- de unde- era capul lui, pe care si-l proptise pe gatul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

azi numai in maraieli a fost cata..parca niciodata nu a fost asa...sigur ii iese "ceva" prin gurita...de dimineata imi venea sa fug din casa Roade pe dreapta absolut tot ce prinde, off saracuta...nu-i convine nimic..toate o supara..si cand vb si cand nu vb cu ea, si cand rad, si cand cant, si cand o iau in brate si cand o las jos... Colac peste pupaza a inceput sa-i si curga nasul...si e tragedie mare la scosul mucilor

strumph, imi pare rau pentru bunicul lui Nick. poate e mai bine asa...va scapa de chin ...l-au dat acasa?
Vad ca te-ai uitat deja pe pozele cu cata nu apucasem sa spun ca am pus

Mergi la inceput