LMA Sonia,Sergiu,Cristi,Christina! Fluturasi (135)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

O zi frumoasa va doresc,

La multi ani Ana de Dea, sa-ti traiasca printesele mami si sa te bucuri de ele.

La multi ani si sarbatoritilor pe care i-am ratat.

Aseara am fost la teatru, la Maytrei, sunt cu sufletul plutind in sfere inalte. Cred ca-mi va tine de cald vreo luna teatrul asta. Fetelor din Buc , mergeti daca puteti sa vedeti piesa ca merita. Cel mai tare m-a impresionat Aylin Cadir, talent cu carul, ca de frumusete n-are rost sa mai vorbesc.

Maine plecam la Arieseni, asa ca nu voi mai avea timp sa intru ( ca parca asa intru tare mult), asa ca va urez La multi ani mamici , sa fiti fericite alaturi de puii vostri.



Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

am papat si acum beau o cafeluta mica si dulceeee, asa a nins aseara. ieri nu era pic de zapada si azi este iar un strat mic....m-am saturat de zapada si iarna , vreau primavara

viss daca veniti acum in week-end aveti zapada. daca iti raspundeam ieri iti ziceam ca nu aveti zapada, ca abia aseara a nisn. in statiuni sigur este si mai multa
pe unde veniti si incotro va duceti? eu stau la iesirea spre Sibiu, daca este sa veniti si sa stati si prin Brasov putem merge ori prin centrul Brasovului ori in mall-ul de langa mine sa stam la un frappe sotul s-ar putea sa mearga la fotbal dar daca a nins poate nu mai merge, ca joaca pe teren deschis.

La multi ani, Anna! puiut frumos si nazdravan, sa cresti mare si sanatoasa si sa ai o viata plina de iubire si impliniri



La multi ani!Alexandra de mary. mami, sa-ti traiasca printesa scumpa si frumoasa si sa va aduca numai bucurii, sa fiti sanatosi si impliniti si bravo pentru primii pasi singurica


deea eu n-as cumpara mucenici din comert. de fapt, eu nu cumpar nimic de genul asta din comert, mai bine nu mananc noroc ca-mi face mama si soacra
ce mi-a placut fragmentul acela scris de Stefy....tareee emotionant si dulce... sa vezi cum gandeste un copilas

alehiam ce nazdravana mica ai si tu...sa arunce hainele in wc ce tare... sunt curioasa Anastasia ce pozne o sa faca

yvy si eu i-am facut ieri omleta si a papat-o toata cu painica si apoi i-am taiat si un mar feliute si l-a papat. si 3 gurite de banana
nu stiu ce ai putea sa-i faci sa doarma.....

moulineta bravo pentru kg date jos si cu mancatul puiutei, poate atata ii trebuie ei, se satura cu atat. super ca ii dai lapte de vaca. ce lapte ii dai? cumparat sau iti aduce cineva?

ally daaa, am gasit pantofiorei...ma rog, nu sunt chiar pantofiori, sunt mai sport, asa, de mers zi de zi. sunt asa frumosi sunt din piele, lila si au fluturas in parti

cami sper sa fie bine Petra. sa poarte Antonia sanatoasa caciulitele, cred ca sunt super dulci

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-roxy- venim din buc.si in principiu stam in predeal, dar inca n-am rezervat nimic- mai pe seara vedem.si vreau sa facem un drum , cred ca duminica intre 12 si 15, dar nu e sigur, sa venim sa va vedem, cu sau fara sotcred ca centrul vechi e o idee buna,poate undeva unde putem da pranzul de 15 la bebici, habar n-am cum sa plec la drum, mai precis unde ii voi incalzi mancarica- dc stam la pensiune cu restaurant s-o dau la chelner-oare merge?, ideal ar fi cu bucatarie comuna,dar asta ar insemna sa nu avem noi unde manca in apropiere..vom vedea..
- eu ma bucur ca a nins- nu vroiam sa vad astfaltul gol, negru la muntesa nu ma certi, da? dup-aia poate sa vina primavara, dupa ce plecam noi, hi,hi,hi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

La multi ani, Petra si Benyamin sa cresteti mari si sanatosi, puiuti dulci


miki sanatate lui Vlad, ma bucur ca este mai bine acum. si ce-mi place cand ne servesti dimineata cu cafea

happiness ce faceti?

deea ce face sarbatorita? uite ce mesaj frumos ti-a scris viss asa-i, este cea mai bogata cu cele 2 printese, nici nu mai trebuie sa te gandesti la altceva.

viss sa te vopseasca cu o vopsea cu 2 culori mai deschise decat cea pe care o vrei tu. daca vrei blond atunci sa-ti ia blondul acela foarteee deschis ca sa-ti iasa si tie un blond cat de cat. intelegi ce vreau sa spun, da? ma bucur ca ai vorbit de tort, abia astept sa vad poze cu bebicii la mot
eee lasa bebeiii, nu-i forta tu sa se dea jos din pat, lasa ca invata ei singurei, poate se simt fortati si nu mai vor. sau poate zic: 'ce face mami asta, ne da jos din pat? hai caramba....'
da, a nins dar este si soare puternic, sper sa nu se topeasca pana veniti.
merge sa dai papica si la chelner s-o incalzeasca, cred. dar trebuie sa vedem, sa gasim un local unde nu se fumeaza....nici nu stiu daca sunt...in cofetarie, eventual eee intai sa veniti voi

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

somleac este superb Maytrei. n-am vazut piesa la teatru dar am citit cartea, este super.
drum bun si te asteptam sa ne povestesti

merg sa dau papa si buburuzei.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

viss, sunt multe pensiuni care pun la dispozitie bucataria dar si gatesc pentru turisti contra-cost. Da-i o cautare si sigur gasesti. noi asta vara asa am mers in moeciu. aveam acces la bucatarie pt ce ne trebuia la copii, iar mesele pentru noi le pregateau gazdele, si au pus la mancareee ..exagerat de multa asa spune
Va invidiez pentru week-endul pe care-l veti petrece la munte, la zapada

roxy, sa poarte sanatoasa Anastasia pantofiorii, si mie imi plac hainutele sau incaltarile cu fluturasi

somleac, distractie placuta!

happi, ce mai faceti? Cum mai e Andrei? Poze de la ziua mariei tot nu nu ne-ai pus


Sa ma laud si eu putin cu Cristinelul meu. De cateva seri vrea sa-mi spuna si el mie Tatal nostru, nu numai eu lui. Ma pune sa-mi tin mainile pentru rugaciune si spune doar inceputul restul continui eu, dar il spune perfect, adica pronunta toate literele care in alte cuvinte nu le spune "l", "s", "r"..Tatal Nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-roxy- acum am vopsea coloranta blond metal in casa, pe aia mi-o punulterior cand ma apuca cheful de blonzit,voi cauta altceva. dar sincer cand am fost in carrefour si ma aflam in fata standului cu vopsele,habar nu am avut ce sa iau, ca dc nu stiu cum imi iesedc ies portocalie? am mai fost o data in viata asa, ha-ha!nu mai vreau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

Pentru mine, nu e asa buna aseara ne-a sunat soacra s ne dea o veste rea... bunicul lui Nick a fost deconectat de la aparate, la sfatul medicilor... nu are nici o sansa si le-au sugerat medicii daca vor sa il scoata de pe aparate sa nu se mai chinui, de 2 luni si ceva e asa ...avand in vedere si varsta... off nu mai vreau sa plang, dar mi-e mila ca se sfarseste asa... si in orice clipa de acum incolo o sa primim si vestea finala ... aseara vorbea Nick cu maica sa si avea ochii plini de lacrimi si o tristete pe care nu i-am mai vazut-o pe chip pana acum...... off iar imi curg siroaie....

La multi ani sarbatoritilor si sa cresteti mari si sanatosi, sa aveti noroc si o viata frumoasa!

incerc sa nu ma mai gandesc, sa imi ocup mintea cu ceva , sa zambesc si sa fac ceva , dar precum afara bate vatul rau si e intunecat si sta sa ploua, suntem consemnate la domiciliu si piscoata stranuta cam des, i-am dat ceva homeopate si am sa ii mai dau azi toata ziua, poate scapam de o raceala

am pus cateva poze pe picasa in contul comun, ce le-am facut ieri la cererea soacrei ca in weekend ii spusese lui nick ca nu am pus poze noi demult... si i-am bagat nepoata in sedinta foto...

va pup si scuze daca v-am intristat... dar si cu vremea asta si cu starea ce o am, simteam nevoia sa vorbesc cu cineva...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Anna, La Multi Ani! Sa cresti mare si sanatoasa, sa o bucuri pe mami in continuare, alaturi de sora ta! Sa fii ls fel de cuminte ca pana acum! Deea, iti doresc sa fii sanatoasa, sa te bucuri de comorile tale, sa le vezi mari si fericite!

La Multi ANi, Petra!
La Multi Ani, Benyamin!


Strumphy, imi pare rau pt vestea cea rea. Ce pot sa spun, doar ca sunt evenimente care sunt inevitabile in viata noastra... Si la noi e urat rau, si frig... Poate iti faci o cafeluta si de relaxezi putin cu piscotica. Sa te remontezi pt cand vine sotul acasa!

Mada, felicitari pt progresele lui Cristi! Cum spuneti rugaciunea? Stati in pat? Sau l-ai invatat sa stea in genunchi? Mereu voiam sa va intreb pe fetele cu baieti mai mari, pe tine si pe miki... Si inca ceva: la cat l-ai dus pe Cristi la gradinita? La 2 ani?

Viss, mi-ai dat o idee,o sa incerc si eu sa-i arat lui Luca cum sa coboare.E berbec rau. Numai cu capul inainte se arunca. Bine, eu i-am mai aratat, dar nu asa, cum zici tu, o data, de doua, de 10...

Roxy, cica se incalzeste, mi-e ca se duce zapada si de pe la voi...

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 19+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-da, alina, prin repetie invatam, asta e parerea mea. exercitiu.la rand, eu o urcam, o impingeam- ghidam nitel, sa vada cum sa se dea inapoi spre marginea patului, se dadea apoi jos, si cand urca- chicotea de placere, ca face iar.iar cand ajunge jos- mereu le zic -bravo- si ei rad asa fericiti, iar eu si mai si.iar acum se da jos fara probleme, indiferent unde e in pat, incepe sa mearga ca racul pana ajunge la margine, apoi isi da drumul incet- e si miniona,nu ajunge imediat la parchet, iar jos dc sunt jucarii pe langa pat, nu pune talpa, cauta un loc liber pe parchet.deci- roxy- nu-i fortez, dar le arat, ca dc invata unele lucruri mai repede le sunt de folos, si lor, dar si mie, sa nu mai stau cu frica in san ca dc se apleaca prea mult dupa o jucarie.. face buf

Mergi la inceput