LMA Sonia,Sergiu,Cristi,Christina! Fluturasi (135)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ajutor: Cristi are febra. La tempo 39 i-am dat panadol, acum la 15-20 min dupa i-a crescut la 39.3...simt ca-i tot creste. La cat timp pot da un sup cu novocalmin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele noi am fost in parc toti patru
tati a invatat-o pe maria sa mearga cu bicileta mare cu 2 roti si andra a mers singura in parc, daca o luam de mana urla[:D. eu am primit o orhidee alba cu purpuriu la ghiveci (ca asa mi-am exprimat dorintza) si fetele 2 buchete de flori de la tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

ajutor: Cristi are febra. La tempo 39 i-am dat panadol, acum la 15-20 min dupa i-a crescut la 39.3...simt ca-i tot creste. La cat timp pot da un sup cu novocalmin?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

imediat
poti ca e alta grupa de medicamente
si baga-l in dus sau cada cu apa calaie
eu asa i-am facut Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

ajutor: Cristi are febra. La tempo 39 i-am dat panadol, acum la 15-20 min dupa i-a crescut la 39.3...simt ca-i tot creste. La cat timp pot da un sup cu novocalmin?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Poti sa-i dai novocalmin peste doza de nurofen sau panadol, deci da-l imediat, exact cum spune Ailed



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Am revenit!!!! cica eu ma duc sa vad daca e ok barbatu` si barbatu` ma surprinde iar eu repede cobor pe scari si alerg in bucatarie sa il pup si sa vorbesc cu el si sa vad daca le are pe toate la locul lor si ma pupa si ma ia de mana si ma duc in living si imi da ditamai buchetul de flori!!!!!!!!!!! superbbbb!!!! i-am sarit in brate ca nu ma asteptam ca deh, aici se sarbatoreste ziua mamei duminica viitoare pe 18 i-am spus asta ca eu asteptam flori duminica viitoare si cica nu se stie nici atunci ce o sa primesc


madutza imi pare rau de Cristi cu febra iar nu stiu sa te ajut, eu chiar nu ma pricep multa sanatate si sper sa nu faceti noapte alba

salo_sama, sa stii ca vin cu batzul!!! pai numa ne spui ca pui poze si nu ne arati nimic? cum vine asta ? hai cu pozele ca nu mai am rabdare!!!

Ailed imi pare bine ca ati avut o zi frumoasa si tati v-a rasfatat cu flori

catank, esti cam ocupata, ce pui la cale ? gata mansarda ? ce surprize ti-a mai facut soacra ?

Irinuca sper ca ti-au iesit mucenicii si ti-a trecut si supararea

Yvyana, am salivat aseara la pozele cu mucenici si mai mai ca ma razgandisem sa fac, dar am spus ca si ailed, burta plata sau mucenici, si am ales burta plata, nu ca nu as avea 3 metri de sunci dar macar asa , visez Cum se mai smite L ? mai are muci ?

Nana, pai se poate sa ma lasi pe mine sa astept atata dupa pozele cu bombonica? sau tre` sa bat vreo cateva matanii ??? hai te rog eu mumos, fie-ti mila

danielle fiica mea nu are anul si nici macar nu ma omor cu masuratul si cantaritul, dar acum vreo 3 zile in urma am pus-o pe cantar si are cam 9.5 kile , sa vedem cat o mai pune pe ea pana pe 2 aprilie cm nu stiu cati are, dar am sa o masor cat de curand Tu ce mai faci si ce mai spui? cum v-ati acomodat acasa? pozici ne arati ?

Moulineta hai cu pozele cu zanuta, ca vrem sa o vedem si noi

Felicitas tu numai la zile mari intri, cam rarut ca-i mai dragut ?

Ioana16 da tu ce faci de nu mai vii pe la noi? toate bune si frumoase sau ....? hai cu vestile

Milli voi cum sunteti? iar raciti ? sper ca nu si o sa ne arati pozici cu printesele cat mai curand

Spiridusho, cum stai cu dieta? mai mergi la sport ? da printul ce mai face ? se pregateste de papat tort maine?

lalely, te-am mai intrebat de cateva ori dar cred ca din graba nu ai aucat sa raspunzi, cand te intorci la munci ? e bine ca o sa poata sta soacra ta cu David, despre cartea de munca nu ma pricep sa spun

cami voi cum ati petrecut azi? v-a scos tati in oras la un suc ? ai facut mucenici ?

va pup, ma duc sa stau cu piscotii mei, ca in ultima vreme Nick vine tarziu de la munca si nu prea apuc sa mai stam impreuna si a spus ca maine nu poate lucra de acasa ca are nu stiu ce conferinta si tre` sa mearga la munca

seara buna si ne auzim mai tarziu poate sau maine dimi la cafea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

madutza imi pare tare rau,sa-i scada repete,chiar nu stiu nici eu nu ma pricep
noi mergem maine cu Dragos la doctor ca e ragusit si vine we.si mie frica sa nu se agraveze,deocamdata e bine

wow ce surpriza placuta ti-a facut sotu,felicitari...sarbatoresti de 2 ori

ma duc la tv ca baieti mei dorm si nu am ce face
noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Buna seara, am intrat si eu sa urez la multi ani tuturor mamicilor de fluturasi, sa fim sanatoase si sa ne bucuram de copilasii nostri!
Va mulumesc din suflet pentru urarile facute de ziua lui Adam, zic si eu cu jumatate de gura un 'La multi ani!'pentru toti fluturasii sarbatoriti intre timp. Eu am ramas foarte in urma cu cititul, sunt de-abia la jumaatea lui februarie . Am intrat simbata si am vrut sa scriu dar m-am luat cu treburile casnice si am ratacit mesajul. Adam merge de la inceputul lui ianuarie, acum alearga de-a dreptul si mi-e greu sa tin pasul cu el si sa ma ocup si de ce trebuie prin casa. E foarte activ si nu sta o clipa locului, ii ies si doua maselute (are sase dintisori si doua masele, una iesita deja, alta care abia a spart gingia). Am inceput sa il las sa mearga pe jos si prin parc cite putin, e foarte fericit si alearga sa vada porumbeii si cateii , mai si cade dar se ridica si merge mai departe... Mi-e dor sa mai stau si eu pe forum, dar nu ma lasa la laptop nici sa-l pici cu ceara, cum ma vede sare si el calare si apasa pe toate butoanele. Laptopul de jucarie pe care i l-am luat zace intr-un colt din living-room, nu il intereseaza mai deloc, il mai ia si il izbeste din cind in cind .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Seara buna!
Madu, asa si Luca cu laptopul. Eu nu intru decat dimineata putin cand doarme el si seara dupa ce se culca, asta daca nu sunt si eu prea obosita. Dar e momentul meu de relaxare.

Mada, imi pare rau pt Crist. Sper sa-i treaca repede. O fi raceala? Rosu in gat? Sper sa aiba o noapte linistita

Delia, frumoasa orhidee . Am si eu in casa una mov, primita anul trecut de 1 martie de la finii nostri. E superba si ii merge tare bine, acum e plina de flori si de boboci. Dar imi mai doresc una, cel putin. As vrea una crem...

Strumphy, frumoasa si surpriza sotului tau! E un atent, ceea ce e foarte bine .

Intru si eu repede la poze, ca vad ca sunt noutati.
Si m-ati convins: maine fac si eu mucenici . Ii fac pe cei de post. Sper sa iasa bine. Va povestesc eu...

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 19+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

LA MULTI ANI mamici frumoase de fliturasi sa aveti o primavara minunata alaturi de cei dragi
La Multi Ani fluturasilor care au implinit anisorul.imi cer scuze pentru intarziere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

La multi ani ,mamici!!!!

La multi ani gemenasi minunati de Monas,Eva si Fabian!!!

Mergi la inceput