LMA Sonia,Sergiu,Cristi,Christina! Fluturasi (135)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Seara buna!!!

Madutza,sanatate multa puiului tau!

Strumph,chiar daca-mi pica ochii in gura de somn (dupa o zi super grea cu trei meditatii si iesit in oras)tot nu ma las si pun poze cu Raducu,mi-ai spus de atatea ori incat...imi pica nasul de rusinicaa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

La multi ani Eva si Fabian!!!

La multi ani mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Strumpitz, multumim pentru grija!!! Mi-am revenit imediat...a fost doar o chestiune de moment. Ma tin tare sa-i fac fata la toate nazbatiile pe care le face, si crede-ma ca sunt fffffff multe si greu de imaginat dar, ieri mititelul a fost mai marait, suparat, agitat si m-a obosit la maxim si de aia eram mai necajita. Trebuie sa ii intelegem ca nu au nici o vina...si mai ales ca nu pot spune momentan ceea ce simt, ce ii doare etc. Multa sanatate lui Nick si o imbratisare stransa-stransa tie! Pupici pentru piscotica minunata!


Multa sanatate tuturor bolnaviorilor!!!

Am facut si eu astazi mucenici moldovenesti si au iesit fffffff buni. Eu nu am putut manca mai mult de jumatate iar sotul a mancat si el 1 si gata. Nu suntem fani dulciuri...dar la mine este mai mare dragul sa le fac,numai ca nu are cine sa le si manance. In seara asta am luat masa in oras in 3 binenteles si ne-am simtit minunat...ma declar cea mai fericita si implinita sotie si mama! Si in afara de cina luata in oras am primit de la scumpul meu sot o minunata geanta (pe care mi-am ales-o eu)...cam scumpa, dar, super pe placul meu...merit

Pe maine mamici si pitici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

La multi ani, dragi mamici de 8 martie!
Primiti o de la baiatul meu drag
La multi ani Anna nazdravana! Si sarbatoritilor de aceste zile si mai ales, mamici puternice de gemenasi, Va doresc sa petreceti o zi de VIS

Multumesc fetelor de gandurile la adresa puiului meu bolnavior, e mai bine de 2 zile, n-a mai facut temperatura, in schimb a facut o eruptie pe corp depsre care doctorul spune ca i virala, asociata racelii (nu rujeola sau altele din aceasta categorie) si mi-a zis doar sa i continuu tratamentul de pana acum: Panadol si ser fiziologic la nas. Deci, nu antibiotic ca nu-i nimic infectat gat/urechi/plamani..
uff, Yvy, impartasesc cu tine chinul cu scosul mucilor si noptile nedormite, nas infundat, foiala pe toate partile..sanatate, multa sanatate doresc tuturor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

Delia, yvy, am sunat aseara la asistenta dr-itei si mi-a spus ca pot ca sa-i pun Novocalminul cum ziceati si voi. A avut febra mare toata noaptea, nu l-am putut duce sa-i fac o baie calduta spre rece pentru ca tot ce vroia era sa doarme, am continuat cu antitermic la 4 ore si sosete cu otet, m-am chinut sa-i dau cate putina apa...nic pe aia nu o vroia, el care se trezeste mereu pentru apa. Acum inca frige dar nu asa rau ca aseara.
Pe la 10 am sa sun din nou asistenta...
La trezirea de la ora 5:30 a auzit si Cata ceasul, s-a trezit si ea si nu a mai vrut sa adoarme, se agata ca o maimuta de mine sa o tin in brate, sa nu o pun in patut...m-am intins cu ea in patul mare..dar nici gand de somn..pe la 6 i-am facut laptele si pana la urma am convins-o sa stea in patut si a adormit
Eu sunt ametita de somn, dar nu mai am cum sa mai dorm...

Bag niste cafea...va las si voua



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, dc nu-l duci tu la camera de garda la spital , ca pana suni asistenta , pana ghiceste ea prin telefon ce are..., eu fac pariu ca e de la amigdale ca numai astea dau asa febra mare si d-aia nici nu vrea apa ca-l doare cand inghite, tu baga cafea si un mucenic din ala copt, lasa dieta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si maimutica mea s-a sculat la 2 a papat 200 ml de laptic desi aseara la 10 mancase 250 de lp cu 3 cupe de cereale, da deh cat a umblat ea singura in parc, la scari m-a amuzat , ca era in ghete, alea grele, in 4 labe nu o lasam ... acum s-a trezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

am nevoie urgenta de cafea...sunt terminata de somn cu toate ca nu am ajuns foarte tarziu, la 1. dar m-a obosit seara, fumul de tigara, dansul....a fost super, ne-am distrat si am ras in schimb restaurantul a lasat de dorit de la servire pana la mancare, toalete, organizare....nu prea ne-a placut, noi am crezut ca este un vechi restaurant pe care-l stiam si cand colo era altul, se schimbase. dar noi ne-am distrat si nu ne mai dadeam plecate
pun si 2 poze, numai atat, nu-s cine stie ce....

La multi ani , Sonia si Sergiu! sa cresteti mari si sanatosi, pui frumosi si dulci si sa ii bucurati pe parintii vostrii care va iubesc mult, mult, sa fiti mereu impreuna, sa va ajutati si sa va iubiti


buburuza a fost asa cuminte a papat cu tati tot, tot, numai laptele praf nu prea l-a vrut, nu la- papat tot. s-a trezit la 5.20 si eu nu stiam pe ce planeta sunt, imi cadeau ochii-n gura de somn.

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

La multi ani, Cristian si Christina puiuti de spiridusha si stefy, sa cresteti mari si sanatosi, sa fiti cumintei si sa va bucurati parintii mereu


fetelor, mai dati niste cafea ca asta de la madutza nu-mi ajunge

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

roxy, o milka cu koffee nu vrei??? eu asta savurez

la multi ani gemenasi dragi si scumpi de mami frumoasa si binecuvantata viss!!! sa aveti o viata frumoasa si sa umpleti sufletele parintilor vostri de fericire!! la multi ani mami!!!

La multi ani, Cristian si Christina puiuti de spiridusha si stefy, sa cresteti mari si sanatosi!!

Mergi la inceput