LMA Sonia,Sergiu,Cristi,Christina! Fluturasi (135)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

http://www.versuri-si-creatii.ro/poezii/p/adrian-paunescu-8zudtnc/cantec-femeiesc-6zutzut.html
pt voi! fetelor!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Multumim fetelor pt urari

Am facut si eu aluatul pt mucenici. Dar nu mai gaseam reteta Strumfitei si am facut dupa reteta Amei (ama22). Bineinteles modificata de mine in functie de ingredientele din frigider :) Lapte batut in loc de lapte dulce si margarina in loc de unt. Sa vad ce o iesi. Iar oul era rece

Edit: am gasit reteta by Strumph. Seamana cu cea a Amei (nu si cu a mea)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

irinuca, in reteta Amei am vazut ca punea doar 1 ou...cam putin...
Eu :finalul" l-am ca in reteta laurei Sava, adik am facut un sirop din zahat, apa si miere pe care l-am turnat peste mucenici cat erau calzi si au absorbit toata seama, sunt deliciosi, La fianl am mai uns si cu pensula cu miere apoi nuca pisata. Ma gandeam ca vor fi prea dulci, dar sunt perfecti , nu mai contenesc sa ma laud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Am pus cateva poze de la mot , dar mai multe o sa pun in week-end, cand voi primi cd-ul!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Delia multumim!

Maduta

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Mada eu am facut dupa reteta Laurei si cu siropul turnat deasupra am facut si eu,au iesit mama mama am pus si eu poze Delia a fost pe faza si le-a vazut prima

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Delia foarte frumoasa poezia!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

La multi ani doamnelor!!! sa fiti sanatoase si sa aveti parte numai de fericire si bucurii!!!

La multi ani ,Anna ,Petra,Eva Maria
La multi ani ,Fabian Mihai,Benyamin
sa cresteti mari, sa fiti santosi,cuminti si voiosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

buna seara
ec faceti ,va petreceti de 8 martie
noi am fost la bunici ,am dus flori am primit dar cel mai important e de la Dragoscu ajutorul lui tati
mandreeac pui si aici o poza sa vad ,cred ca a fost tare frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara dragi mamici

se vede ca va petreceti de 8 martie, e cam liniste pe aici las` numa bine ca acaparez eu forumul, da nu pentru mult timp ca acusi apare barbatu acasa si tre` sa ma duc sa il hranesc

ne-am adunat si noi de pe drumuri acum juma de ora si am pus piscoata la nani ca era turtita de somn i-a priit aerul tare, a fost frumos si soare, dar a batut un vanticel de primavara cam rece, dar placut

dimineata am spus ca revin dupa cafeluta dar nu am apucat ca a venit un nenea inginerul si ne-a reparat centrala dar si buzunarul 400 lire pentru 10 min , de schimbat o piesa numa deci asta-i viata... banu banu, daca nu-l ai stai fara caldura si apa alda ..si dupa ce a plecat nenea inginerul a venit fata la curatenie si m-am pus la barfa cu ea, mi-a adus un buchet frumos de flori , cica de ziua mamei si dupa barfa am iesit in oras , eu cu piscoata, Diana a ramas la curatenie

mai, m-ati innebunit cu mucenicii vostri, am salivat intens la pozele voastre, am pus un kil numa de la admirat, stiu eu de ce nu am facut si nici nu mai fac, am renuntat anul asta, am spus ca daca fac ii si mananc si sunci nu mai am nevoie, am cam intrat un pic mai tare in dieta si la ce bag in gura si gata cu dulcele si painea si astea rele pentru silueta

Madutza au iesit superbi mucenicii si sper ca le-a placut tuturor celor care au papat si au apeciat si munca ta Frumoase florile de la sot la noi aici pe 18 martie, duminica viitoare e ziua mamei, sunt si eu curioasa ce o sa primesc

Lidia la spital domnu smith nu vrea, abia il astept acum acasa, trebuie sa apara , sa vedem ce face si daca e ok si abia astept sa vad ce-mi spune de politie si licenta dobitocului cand ne mai arati pozici cu printesa? hai ca doar nu ma tii cu gura cascata pana la ziua ei Ursuletul puf se pare ca e tare grijuliu si e un tatic model

Ailed cam de fiecare data cand se intampla ceva nasol am cate o presimtire dar nu fac legatura atunci, mai tarziu... sper sa nu mai am motive curand de asa ceva sper ca ati avut o zi frumoasa azi si v-ati plimbat mult si tati a fost atent cu cele 3 fete cucuiete

Roxy, acum cred ca tu te chefuiesti ai grija sa nu rupi tocurile si sa nu intarzii prea mult de acasa

Yasmi frumoasa urare cum te-ai petrecut ieri ?

Andreea superbe pozeelleeeeeeeee mi-a placut tare tortulllllllll red ca a fost delicios, dar mai delicios a fost Rares sarbatoritul tu esti o finuta si o scumpa de slaba nu mai spun ca deja imi urca sangele in cap vrau si euuuuuuuuuuuuu

Mary da donsoara ta se gateste de iesit la pizza in oras cu baietii? mi-a placut poza cu ea in cosul cu lemne i certat-o ?

Miki, demult tin sa tot iti spun ca am vazut pozele cu Andra de ziua ei si numai nu am apucat , a fost superba ii seamana lui tati 100%

Alehiam azi vad ca ai avut chef de munci, sau poate ati pus-o de-o petrecere la birou si de aia nu ai semnat condicuta ?

Ally ai iesit din butoi ? iesi afara ca am nevoie eu de el, nu auzi ? glumesc, sper sa nu am nevoei curand , dar nici tu nu ai , deci hai ca te stiu vesela si optimista, si e soare afara si frumos si cald....

Alexino, da unde te petreci mami ca esti cam scumpa la vedere ? hai hai ... nu ti-o lua in cap, treci la condicuta

Persi, pozici cu Raducu tot nu ne-ai aratat promiti ca maine de ziua ta faci pozici si ne arati mami mandra si frumoasa cu baietel dulce si frumos Raducu ?

Scrish pe tine te trecem la lista disparutilor nu mai da omu de tine, mi s-a uscat gura de cand te tot strig

Alina06, nu ti-am spus ca nu mai e mult pana pe 15 ? astept cu nerabdare sa ma duc sa stau la usile ambasadei uff ... hai ca acusi vine 15 si platesti factura , mama lor de bani, si noi suntem cam pe 0 pentru ca ne-au chelit astia de bani, cum te prind cum te jupoaie ...factura la apa a venit ieri , numa 385 lire Pozici cu Luca cand ne mai arati ? ma bucur tare ca ai o sarcina usoara si fara probleme e fetita cuminte

a aparut huzbandu din dotare, ma duc sa vedem cum se prezinta scuze ca nu am apucat sa scriu la toata lumea, revin dupa ce il hranesc





Mergi la inceput