LMA Sonia,Sergiu,Cristi,Christina! Fluturasi (135)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

La Multi Ani, Eva si Fabian! Sa cresteti mari si sanatosi, sa le aduceti numai bucurii parintilor, asa cum le-ati adus in ziua in care au aflat ca veti veni pe lume!

Si La Multe Lunitza si pt Daria, Irinucai!

Roxy, spor la bibilit si distractie placuta. Mi-a trecut supararea cu banii, mie imi trece repede . Sunt optimista si ma remontez, iar cu Luca, m-am obisnuit. E greu, dar parca nici nu mai simt. Iubirea e si mai mare, stiti si voi

Mada, spor la treaba, sigur ies mucenicii, n-au cum. Si mie imi plac retetele Laurei Sava .

Strumphy, bine ca n-a fost lovit mai rau. Ce porcarie, uite cum poti sa o patesti asa nevinovat! Ai grija cu degetul ala, urmareste ce si cum!

Viss, si eu zic, ca si fetele, da-le incolo de camasi. Pai cand mai cauti tu camasi. Ia si tu o atentie, iti ceri scuze ca n-ai gasit camasi si ai retinut ideea, o sa le iei cand gasesti, ca le pot folosi la scoala si anul viitor. Cu pregatirile te descurci, mai in dormitor, mai cand dorm ei, mai cand vine tati. O sa fie obositor, dar le rezolvi sigur!

La Multi Ani va zic si eu, si din partea piticului meu si a mea! La Multi Ani si pt Ziua Femeii, dar mai ales pt Ziua Mamei! Sa fiti sanatoase, sa va bucurati de copilasi si de familiile implinite! Cat mai multe bucurii si cat mai putine necazuri! Putere de la Doamne, Doamne sa treceti peste greutati! Va puuup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 19+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

la multe lunitze Daria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

La multi ani mamici!
Sa aveti o primavara frumoasa

Pe mine cred ca m-a lovit astenia de primavara ca nu am chef de nimic. Dar azi m-au impulsionat mesajele de la Madutza si Ally de pe FB. Le-am vazut si am zis sa intru si aici sa va salut!

Am ramas datoare cu uarari de La multi ani pentru Anna si pentru Eva si Fabian!!!
Sa cresteti mari si sanatosi!

Eu nu am nicio noutate. Stam in casa toata ziua (cred ca de asta sunt asa "lovita"). Dar maine fac iar bagaje: plecam la buni.

Viss, ce pitici destepti ai! Au invatat ei repede sa se dea jos din pat
Si Daria a invatat repede miscarea asta, dar mereu ma gandesc la pitici cand incerc sa o invat sa tina singura biberonul: nu vrea deloc

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

La multi ani Fabian si Eva !!!

La multe lunite Daria !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Irinuk, nici Andra nu vroia...si am inceput sa-i dau bibe cand se scula noaptea si atunci era obosita si nu prea realiza... acum si-l tine dar daca vreau sa-i dau repede ii dau eu, bine ei si si biscuite daca-i dai deschide gura nu intinde mana... e ca o regina , asteapta sa fie servita!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salo_sama spune:

Am intrat sa multumesc tuturor mamicilor pentru urarile voastre. Stiam ca desi nu am mai intrat de mult voi nu ne-ati uitat. Petra va multumeste si ea ptr toate urarile si va pupape toate si pe toti fluturasii ei!

La multi ani Eva, Fabian, Benyamin, Anna! sa fiti sanatosi cu vieti luminate si implinite sa va bucurati si incantati parinti!

Si... LA MULTI ANI DOAMNELOR! Mamicilor implinite si bucuroase, sa ne ajute Doamne Doamne sa ramanem la fel de puternice si voioase ca si pana acum!

Nu-mi vine sa cred ca am facut deja un an de odisee. Insa ma bucur mult sa vad ca avem fluturasi sanatosi si puternici. O sa pun mai tarziu poze cu Petra de ieri. Am imbracat-o in costum national, costumasul meu facut de bunica cand am facut si eu un anisor.Traditia se pastreaza. Si ca sa va radeti si voi putin, Petra mea ieri a luat de pe tava 1. mige tenis, 2. pachet tigari(nu stiu de ce i-am lasat sa-l puna in tava,ca acasa mereu se joaca cu pachetu' lu'taica-so) 3. seringa, 4. bani 5 chiele de la masina, am lasat si 4 si 5 sa ma consolez ptr pachetul ala de tigari.
No acum om vedea!hihihi
Hai ca ne mai radem dupa ce pun pozele.

La multi ani tuturor mamelor si fluturasilor si celor care si-au sarbatorit deja anul si eu nu i-am urat.Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

La multi ani, mamici de fluturasi!
La multi ani, Eva Maria si Fabian Mihai de monas!

Strumph, ar fi fost foarte bine sa ajunga la spital Nick. Mai ales daca sunt intinse juliturile. Radu (Ursuletul Puf) a cazut cu motorul acum vreo 2 ani si nu avea decat niste julituri si o usoara jena la incheietura de la mana stanga. Am fost la spital ca sa ii curete ca lumea ranile si i-a facut si antitetanos (de fapt pentru vaccin am mers, ca de curatat il cutatase verisoara mea care e medic). Incheietura il jeneaza si acum din cand in cand. Asa ca, eu va sfatuiesc sa mergeti la spital. Oricum, nasoala chestie. Ce fel de om trebuie sa fii sa lovesti un om si nici macar sa nu opresti sa vezi ce s-a intamplat?

Fiica-mea cred ca vrea sa ma distruga "psihologic". Si-a facut un program extrem de tampit: de pe la 22/22:30 cand o bag la nani doarme pana pe la 24/1 noaptea. Dupa aceea se trezeste de nenumarate ori pana la 3/4 dimineata cand ci greu reusesc sa o conving sa adoarma la loc. Apoi doarme pana pe la 7/8, dar eu sunt deja chiauna de nu mai stiu de mine. Sper sa fie de la dinti si sa ne revenim dupa ce ies toti. Apropos, cam cand ies toti dintii?




la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-lparpala- cica la 2 ani-in teorie. in practica ne zic mamicile cu pitici de peste 2 ani, hi-hi
- am vb cu nasa, cica sa-mi zica un pont unde gasesc camasile- zice ea, pai se gasesc mai greudar nu e musai pot lua si 2 bluzite.si prietena mea vine intr-o ora, asa ca mi-am mai revenit nitel..diseara musai iesim sa iau din kiabi 2 bluzite. dar dc mai strangem si maine, aspirat si sters gresie -parchet, plus friptura pe gratar si la cuptor, iesim la liman , zic eu azioricum sunt pe 2-20 volti , si nici macar n-am baut cola, sau capucinodar as bea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

LA MULTI ANI MAMICI FRUMOASE
SA FITI FERICITE ALATURI DE SOTII SI PRUNCII VOSTRII


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui salo_sama

Am intrat sa multumesc tuturor mamicilor pentru urarile voastre. Stiam ca desi nu am mai intrat de mult voi nu ne-ati uitat. Petra va multumeste si ea ptr toate urarile si va pupape toate si pe toti fluturasii ei!

La multi ani Eva, Fabian, Benyamin, Anna! sa fiti sanatosi cu vieti luminate si implinite sa va bucurati si incantati parinti!

Si... LA MULTI ANI DOAMNELOR! Mamicilor implinite si bucuroase, sa ne ajute Doamne Doamne sa ramanem la fel de puternice si voioase ca si pana acum!

Nu-mi vine sa cred ca am facut deja un an de odisee. Insa ma bucur mult sa vad ca avem fluturasi sanatosi si puternici. O sa pun mai tarziu poze cu Petra de ieri. Am imbracat-o in costum national, costumasul meu facut de bunica cand am facut si eu un anisor.Traditia se pastreaza. Si ca sa va radeti si voi putin, Petra mea ieri a luat de pe tava 1. mige tenis, 2. pachet tigari(nu stiu de ce i-am lasat sa-l puna in tava,ca acasa mereu se joaca cu pachetu' lu'taica-so) 3. seringa, 4. bani 5 chiele de la masina, am lasat si 4 si 5 sa ma consolez ptr pachetul ala de tigari.
No acum om vedea!hihihi
Hai ca ne mai radem dupa ce pun pozele.

La multi ani tuturor mamelor si fluturasilor si celor care si-au sarbatorit deja anul si eu nu i-am urat.Pupici

Simona, mami de Petra


Mi-a placut mesajul tau maxim. La fel am scris si eu sa ma consolez pentru minge si foarfecuta, pe care nu am vrut sa o pun. Dar iti spun Petra va fi o doctorita, fumatoare si mare amatoare de tenis.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput