LMA Sonia,Sergiu,Cristi,Christina! Fluturasi (135)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

La Multi ani mamici!!!! Sa fiti fericite si sa aveti o viata minunata alaturi de fluturasii mult iubiti! Penrtu multe dintre noi acesta este primul 8 Martie, cel mai frumos de pana acum, sarbatorim ceva mai mult ca de obicei avand puiutii dragi langa noi

La multi ani Eva Maria si Fabian Mihai!!! Sa fiti sanatosi, sa aveti o viata frumoasa si sa fiti impreuna mereu si la bine si la greu Mona sa iti traiasca gemenasii frumosi si dulci si sa va aduca numai bucurii si impliniri, sa fii fericita mami frumoasa de gemenasi

...si dedicatie pentru voi toate mamicile minunate



enjoy

ma duc sa imi fac o cafeluta si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

LA MULTI ANI, Eva Maria si Fabian Mihai de Monas!!!





LA MULTE LUNITE, Daria de irinuca05!!!






Madutza iti ies sigur mucenicii si mai sunt si foarte gustosi!

Viss bafta la pregatiri si orice ai gati, mai multe sau mai putine bucate, garantez ca maine tot te vei simti minunat!

Miha02 poate i-ai dat sa pape ceva rece (eu ii mai dau uneori lui L iaurtul direct de la frigider, cand uit sa-l scot mai devreme , dar n-a avut nimic, poate seamana cu mine - eu nu suport sa pap iaurt/smantana decat reci de la frigider, altfel sunt bleah!)

Roxy i-am mai dat si carnita la pranz, dar tot asa nu vreau sa fac o regula din asta; in ziua in care-i dau omletica dimineata ii dau legume cu branzica si cu smantana la pranz!


Am luat batista bebelusului de la Arianna si am si folosit-o ca nu se putea altfel; aspira foarte bine evident, poate chiar mai bine decat aspiratorul electric (nu stiu, ca nu am cum sa compar inca), dar cu aspiratorul la putere minima nu se simte nimic , exact cum spunea Madutza; eu am aspirat cu el dat la treapta 3 si avantajul a fost ca merge repede si gata, scandalul e mai scurt (cu aspiratorul electric dureaza 1-2 minute daca vrei sa cureti bine, ca el nu are trepte de putere).





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

multumim de dedicatie e foarte frumoasa melodia
Lui Dragos cand i pun melodia asta aplauda si face galagie i place i si cant ,noi ascultam de pe net colaj cu melodi

yvyana nu stiu ,poate dar am fost si afara zilele astea si a batut vantu ,daca il vedeai nu stia sa respire ,nu-i place cand bate vantu o fi de la vant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza multumim pentru aceasta melodie frumoasa. ce face Nick, este bine?

yvy tu ii dai direct din frigider? eu n-as indrazni. nici eu nu mananc asa. vezi sa nu aiba ceva mai incolo, ai grija. mai bine incalzeste iaurtul la aburi, pe o cana cu apa care fierbe, eu asa mai fac cand ma grabesc

miha bebeilor, in general, nu le place vantul. de aceea este recomandat sa nu iesim pe vant. sau daca iesi sa-i pui o protectie ceva

fetelor, merg sa calc tinuta de azi si sa ma mai bibulesc putin mai vorbim maine ca zi nu cred ca mai am timp sa intru.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

LA MULTI ANI EVA SI FABIAN!!!

LA MULTI ANI DRAGI MAMICI!!!!


Pt mine este o zi speciala,minunata..ziua in care am o scumpete mica cu ochisori negri care ma striga prin casa "mami"..Sunt tare fericita si ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a adus in viata mea fericirea!!
David este cea mai pretioasa comoara a mea...ma topesc dupa ochisorii lui frumosi,dupa gurita mica si dulce..dupa mirosul lui de bebelus si laptic..dupa piciorusele lui grasane si pielea catifelata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Alo..Viss...hey...

Cred ca ai uitat ce zi este maine:este ziua cea mai frumoasa din viata ta,ziua in care ti-ai tinut in brate comorile,in care ai simtit ca nu mai poti de fericire...

Nu conteaza ca nu esti gata cu pregatirile si ca nu gasesti camasi albe...ceea ce conteaza sunt minunatii aia mici!!!

Nu te abate de la importanta zilei...Daca nu ai timp sa le gasesti altceva da-le bani sa le caute nasa ta camasa alba...

Maine vreau sa imi spui ca zambesti,ca esti cea mai fericita si ca totul este extraordinar!!!Asa cum a iesit..cu sau fara unele feluri de papa...

HAI MAMICO!!CAPUL SUS...ASA CUM TE STIU EU..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

La multi ani Anna! Sa fii sanatoasa, voioasa , fericita si norocoasa! Mami, sa va traiasca comorile si sa va aduca toata fericirea si linistea din lume!

La multi ani Eva si Fabian ! SA fiti sanatosi , voiosi si norocosi! Mami sa va traiasca minunile!

La multi ani Petra si Benjamin! SA fiti sanatosi si voiosi! Mamicilor sa va traiasca pruncutii si sa va aduca numai bucurii!

La multi ani tuturor mamicilor! SA fiti fericite si sa aveti parte numai de liniste!

tuturor si un buchet de flori imens(FREZII CA SUNT PREFERATELE MELE) pentru fiecare mamica in parte

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Multumesc frumos pt toate urarile !!!!
mii de de la Anna

m-au facut sa plang mesajele voastre !!!! am petrecut un an frumos si am invatast multe de las voi...va multumesc si va iubesc!!!!
nu mai azi si de lunile de la odisee....cai Pe Miki ,Mada Cami si celalalte mamici care aveau copilasi pana-n 2 ani si erau si cu burtici ,nu am sa le uit niciodata...semnaturile lor mereu ma incurajau


LA MULTI ANI ,MAMICI DRAGI!!!!!!
SA FITI SANATOASE IAR IN SUFLETUL VOSTRU SA FIE VESNIC PRIMAVARA!!!!


as vrea sa va scriu cate 1-2 cuvinte fiecareia, dar acum nu pot ...acus vine S si nu am papa pt ea...e si mama in vizita si trebuie sa ma tin dupa ea ca ea din excesul ei de zel sa ma ajute ,mai mult imi incurca lucrurile ...dar o las sa isi faca treaba ,insa o urmaresc sa vad pe unde imi baga lucrurile.....

o zi m,inunata va doresc si distractie placuta pt cele care iesiti in oras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

LA MULTI ANI EVA SI FABI!!!!!!
SA ADUCETI PE OBRAJII LUI MAMMI SI TATI NUMAI LACRIMI DE BUCURIE!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

La multi ani mamici frumoase!!!


Mergi la inceput