La multi ani Andra Ioana!!!Fluturasi de 2011 (133)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza in articolul care ni l-ai trimis scrie ca sarea nu se da absolut deloc pana la 2 ani

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, sincer, vita e singurul lucru pe care il dau la borcanel, ca aici vita fierbe greu si nu stiu cu ce au fost hranite animalele, aia de la hipp e bio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

azi ne-am pus branula
am renuntat la cedax dupa 5 zile
si ne-a dat cefort
offffff
si febra vad ca tot face
nu mai pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed ca tot vorbeam pe aici de bio chiar crezi tu ca este bio? aia de la hipp de unde crezi ca cumpara vaci? nu tot de la ferme care hranesc vitele cu nu se stie ce
na, ca iar ajungem la discutii despre bio si daca stam sa analizam tot, tot ajungem la concluzia ca nimic din comert nu este bio

cami chiar asa nasol este de i-ai pus branula? dar de ce nu-i scade febra? nu mai consulti si alt dr sa vezi ce-ti zice?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Roxy, m-as baga undeva sub un pres. Teoretic tin regim, practic mai gust cate o chestiuta mica in afara regimului. Acum sunt la a 3a zi de carne si am mancat doar dimineata carne, spre exemplu...la pranz 2 batoane fitness inainte de sala, apoi unul dupa sala...si cam atat. Adica nu stiu ce o sa iasa cu batoanele impreuna cu regim.

Nu cred ca e cea mai ideala gustare, dar noi ne amuzam tare de Cristi cum papa pufuleti. E foarte concentrat si serios cand mananca, il tine asa frumos in manutza...si trebuie neaparat sa aiba mereu in ambele maini, altfel nu poate manca:)) Acum i-am pus langa el un castronel cu pufuleti si se serveste singur. E mortal!

Si la fel de "ne-sanatoase" cred ca sunt cheerios. Cred ca e reclama de ele, dar tot asa, de haios ce e cand le mananca ii mai dau uneori. Si ii mai dau asa, neinmuiate in lapte...i le pun pe masuta si ia el cu degetele lui mici cate un cerculet din ala...

A stat si puiul meu de 2 ori singurel in picioare, dar cand si-a dat seama, a picat in fund imediat...cred ca va mai dura pana sa mearga singurel. Pana una alta atarnam de tot ce e in casa....



Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

azi ne-am pus branula
am renuntat la cedax dupa 5 zile
si ne-a dat cefort
offffff
si febra vad ca tot face
nu mai pot

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




Offfff mami, multa sanatate Antoniei. Imi pare rau ca e asa grav. si sa ne tii la curent cu starea de sanatate a Antoniei.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, nu or fi bio ca vaca strabunicii, dar poate or fi macar crescute mai cu grija...
irinuk, v-a trecut raceala?
cami, pupici si putere mami!
Strumph cum e cu dezgetatul la banana bread?
spiridusho, Andra isi indeasa in guritza la propriu cu podul palmei pufuletii cand ii prinde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Roxy eu inca ii dau pasat lui Rares, ca altfel nu papa si vomita. Vita o fierb si o fac cu legume. Alte idei eu nu am.

Maine nu stiu daca apuc sa intru asa ca Va doresc tuturor o primavara minunata, cu multa liniste si fericire!Un buchetel de floricele pentru fiecare mamica in parte

La multi ani Sofia, Miriam si Alexandru, sa fiti sanatosi, voiosi si norocosi. Mamicilor, sa va traiasca pruncutii si sa va aduca numai si numai bucurii!

La multe lunite si pentru Ioana de Catank si Simone. Sa fiti sanatosi , voiosi si norocosi!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

roxy, nu or fi bio ca vaca strabunicii, dar poate or fi macar crescute mai cu grija...
irinuk, v-a trecut raceala?
cami, pupici si putere mami!
Strumph cum e cu dezgetatul la banana bread?
spiridusho, Andra isi indeasa in guritza la propriu cu podul palmei pufuletii cand ii prinde

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Asa si Rares si baga cate 2-3 pufuleti deodata si ii vine sa si vomite si ii dau repede apa. E un calic si jumatate. Te-am intrebat mai devreme cum te mai simti, dar cred ca mai bine.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Seara buna!

Hai ca nu e atat de greu cu 3 oameni la masa, unu soata, unu socru care papa de post si un mester care mai mult ciugule decat sa manince dar de gatit tot trebuie sa gatesc si diversificat....

Una peste alta merge treaba, nu prea imi iese proiectul la mansarda cum vreau eu dar sper sa ajung la o solutie care sa ma faca sa zimbeasca cind voi sta pe canapea sa privesc stelele

yvyana la multe lunite ptr pui! Si multumim ptr tort...Maine implineste prunca mea 11 luni nu-mi vine sa cred... mai are un hop si face anul

Mandreeac, multumesc mami ptr urari Legat de muscat pitica, sa stii ca azi nu am rezistat si am muscat-o de buca, am vrut sa ma asigur inainte ca prind mai mult din pampers ...radea in hohote, deci la piele nu am ajuns, data viitoare nu mai scapa.

Astazi m-a lasat sa ies din camera ptr a merge mai des in bucatarie, era atat de cuminte ca imi dadea de gindit...Mergeam la ea sa vad ce face...si isi aduna scamele de pe pantalonii ei. PArtea mai putin placuta este ca a dormit doar o ora la pranz, si acum pe seara dupa baie la 20.00 deja dormea...si inca doarme evident

Maine plec la prima ora la Buc cu tati si I dupa ferestre, in tgv dupa card, si mici-mari cumparaturi...vin acasa mai tarziu...

Am terminat de gatit ptr maine, mama-s doar sa-i serveasca (incalzeasca). Daca mai apuc tot pe seara sa va mai spun doua vb ...eu sper, daca nu, va las din acesta seara tortulet de post...din ala bunu de pe site-ul dat de ailed si alehiam
si nu in ultimul rand sa va urez o primavara minunata in viata voastra, in sufletele voastre alaturi de cei dragi.

Si din partea Ioanei pentru toti fluturasii-masculi cate un ghiocel si un pupic mic (in moldova fetele ofera martisoare baietilor, cel putin la mine in zona)

Va doresc sanatate mult, regret sa ''aud'' ca mai sunt copii mari-mici bolnaviori ...poate primavara ii ajuta, si maine v-or fi din nou cu zambetul pe buze!

As scrie la fiecare (ca as avea ce....) dar sunt cu ochii pe alte treburi..ma iertati, da?Ce? numai strumphy sa munceasca?
Ahhhhhhh trebuie sa o felicit pe somleacptr frumoasele activitati desfasurate impreuna cu copiii....mii de felicitari mami, ...si ii multumesc lui miki ptr cafeluta de dimi ...ahhh buna a mai fost , dar tare imi mai lipsesti....

Pupici tuturor! si ....

LA MULTI ANI MAMICI, LA MULTI ANI BEBICI, LA MULTI ANI PRIMAVARA, BINE AI VENIT!!!



Mergi la inceput