La multi ani Andra Ioana!!!Fluturasi de 2011 (133)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, ce mesaj frumos de primavara ai scris , parca ma ia cu fiori . Multumim frumos pentru toate urarile.

piky, cami, sanatatate multa fetelor mari

roxy, da sa vezi ca dupa ce face la olita ma voi lupta cu mersul la wc . Oricum el ziua face numai la wc (ca baietii mari) si fara reductor .
Apropos, azi am fost la cumparaturi cu Cata si ghiciti ce am cumparat? Olitza roz si parfumata ..nu stiu cum e parfumul ala sau cat o sa tina..dar acum e parfumata Deocamdata o folosim pe post de scaunel si de depozitat biscuitii

Azi am fost in vizita la mama, i-am facut o surpriza..nu se astepta sa aparem , am fost sa-i ducem ei matusii martisor si floricele. Cristi a fost cel care le-a daruit
Avem pregatite si pentru maine la gradi, pt educatoare, asistenta si femeia de serviciu, plus cele pentru colegele lui cristi de grupa...14 la numar

Maine incep "babele". Voi v-ati pus baba? A mea, ca in fiecare an, este pe 5...se pare ca va fi cel mai rece atunci din toata saptamana
Inca un pic si vin mucenicii fetele, care pune o reteta buna, verificata, de mucenici moldovenesti?
strumph, hai cu reteta ca e imposibil sa nu ai tu una buna . moama ce de camasi ai calcat pai pe tanti aia de la curatenie de ce nu o pui la treaba? Sau nu-ti place cum calca?
Pe peticul meu de pamant unde nu mai e zapada, am vazut azi rasarite si zambile si ghiocei galbeni si m-am gandit la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Seara buna fetele!

Mada, ce frumos ca ti-au rasarit floricelele! Eu n-am pus bulbii in toamna, ca daca n-am facut nimic prin curte... trebuie mai intai sa aducem niste pamanat si apoi. Asa ca, deocamdata ii am in ghivece si jardiniere si abia acum i-am adus in casa din magazie. Cred ca trebuia sa-i aduc de vreo saptamana, dar sper sa iasa, ca e cald si bine in casa
Si noi avem olita. L-am pus pe Luca de vreo 3 ori saptamana asta. Nu sta decat daca e publicitate la tv . Si de facut face pisu. Probabil il stimuleaza pozitia, sau ii e frig la putzi.

Fetelor, voi vorbiti de regim si eu tocmai am ras un covrig, la ora asta! Si mai am un gref si un mar. Dar parca as mai manca un covrig...

Roxy, Luca a papat f bine vita. Eu i-am facut acum vreo sapt. De fapt am facut ciorba pt noi. Cu tot felul de legume. Carnea a fiert relativ repede, cred ca vreo ora jumate cel mult, apoi ce-a mai fiert cu legumele. Asa i-am dat, legume pasate cu furculita si carnea taiata marunt cu cutitul. I-a placut tare.

Cami, Piki, sanatate multa fetelor mari! Cami, sper sa scape o data. Mititica... cu branula...

Delia, voi cum mai sunteti cu sanatata? Tu? Andra?

Ce fel de pufuleti le dati? Exista fara sare? EU inca nu i-am dat lui Luca. El intre mese mai papa doar cate un biscuite, daca imi aduc eu aminte sa-i dau.

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 17+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele...

Delia..stiu ca tu ai afte,am citit asta si iti ziceam ce fac eu la David ca poate tine si la tine..este inestetic cu limba mov,dar ce sa faca..poate ii trece caci la el glicerina nu are nici un efect...

Roxy..cine stie ce naiba am retinut eu...Ideea este ca mi s-a luat si mie de diversificare si nu prea mai am deloc idei...Azi am dat spanac cu ou..dar maine???Off...

I-am facut lui David astazi taietei cu lapte si i-am si indulcit putin.Bineinteles ca a zis pas ca si la orez cu lapte...Nu stiu ce altceva sa iimai dau la gustare ca ma innebuneste..nu vrea decat iaurt si gata!!!

Cum maine apuc sa intru tot pe seara,va daruiesc de acum un martisor virtual si va doresc o primavara minunata!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Seara buna!
N-am prea avut timp seara de forum....am facut curat peste tot, am facut si papica si acum o adorm pe Andra.cica
Lalely, n-au astia de vanzare in farmacii ca la noi, la ei doar chestii in cutiutze din fabrica.Multumesc oricum
Alina suntem mult mai bine si eu si Andra. Eu ma simt fff obosita.Ai voie covrig la ce ora vrei tu
catank, spor la cumparaturi!
eu maine n-am timp nici sa respir asa ca va zic de acum:
O PRIMAVARA FRUMOASA SI FERICITA!
la multe lunitze Ioana-bomboana!si La multi ani Miriam ,Alexandru si Sofia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mada, am cumparat begonii si panselutze si am si eu flori in balcon. eu baba mi-am ales-o pe 7


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetelor
in sfarsit sunt fericita
nu i-a mai crescut febra decat pana la 38 cu 1
offfffffff
acu i-am facut a doua doza de cefort
se pare ca asta e compatibil
si auzitit si voi
ce nu am stiut noi
DACA UN ANTIBIOTIC NU SCADE FEBRA IN 72 DE ORE TREBUIE SCHIMBAT
si iin branula e mai usor
ca nu o doare nimic
nici nu mai e pericol ca il varsa
isi face mai repede efectul
si imi pare rau ca nu i-am pus-o mnai repede
de acu daca mai avem febre atat de mari direct la branula mergem
e hotarat

nu va zic ce zi grea am avut azi
am alergat cu copilul cu 39 in masina la spital singura
dupa ce am stat acasa cu febra asta n ore
ca poate poate ii scade si nimic
barbatu ma astepta acolo
offfffff
greu greu sa iti vezi copilul bolind
si mai ales atatea zileeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
si inca ceva
NOI AM AVUT STOMATITA AFTOASA
SI CRED CA AM CULES-O DE LA UN LOC DE JOACA
roxy pai ce crezi ca antonia a facut asa ceva in primul an de viata?????????????
nuuuuuuuuuuu
dar acum e mare
vrea la copii
la locuri de joaca
baga mainile in gura
pana sa apuc sa i le spal sau sa i le sterg
etc.

aceasta boala este virala
produsa de un virus
si e de mai multe feluri
si noi am facut forma cea mai grea
adica cea cu temperatura
de obicei se face fara temperatura
si nu se da antibiotic
aveti grija de acum inainte
la diagnosticul de rosu in gat
poate fi un inceput de stomatita
de fapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:




Un fir rosu, altul alb Anotimpuri se despart ,Primavara iarasi vine De la mine, numai bine!!!









Va doresc o primavara minunata doamnelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Va doresc sa aveti o primavara frumoasa ca sufletele voastre si sa primiti azi multe flori si martisoare!

Cami, sanatate multa si tie odihna cand poti, chiar si jumatate de ora. Stiu cum este cand esti nedormit. Offff! Bine ca merge antibioticul asta!

Strumph, la multe lunitze frumoasei mele preferate! As pupa- o de nu mai pot! Este o frumoasa si jumatate si a crescut mult mult! Nu mi- ai raspuns si mie ce te- am intrebat de calorifer langa patut. Nu stiu cum sa mai fac, am pus si prosoape groase pe el. cert este ca nu am unde sa mut deocamdata patutul.

Eu m- am trezit de la 5:30 ca sunt la regim si a trebuit sa- mi fierb pieptul de pui, azi sunt la ziua cu carne am un fel de regim disociat, plus am cumparat ieri flori de la un prieten care are un engros de flori, si a trebuit sa le ambalez. economia de piatza, deh, ca la cate buchete trebuie sa ofere azi sotzul, chiar am facut economie.
Am luat zambila cu 2,20 , fresia cu 2 si laleaua cu 1,60 . Ambalajele si panglica gratis..
Si uite asa am facut dis de dimineata o gramada de buchete ca sunt si rudele pe la care trebuie sa treaca dupa amiaza si sa le lase un buchet de flori si un martisor, ca asa este frumos.
Ma duc la treburile mele.

Las ceai, cafea, capucino, laptic si cate un buchet mare de ,
O zi superba, doamnelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata

va trimit virtual cate un martisor si o floricica la fiecare insotita de

madutza, vlad s-a acomodat f f bine si acasa cu doamna si la gradi, aseara imi cerea sa mearga la gradi desi abia venise e f incantat ca are si el serviciul lui ca si noi.. in schimb andra a inceput sa faca figuri cu doamna, cred ca deja o asociaza cu plecarea mea dar sper sa-i treaca..

sanatate puiutilor bolnaviori si vlad al meu a adunat niste muci de la gradi insa vad ca deja e mai bine..
sunt f bucuroasa ca puiul meu cel mare azi a impartit martisoare la fete si la doamne si le-a pupat..iar aseara isi lua punguta si le-a aranjat de o mie de ori in timp ce povestea cum o sa faca el azi avea pregatit cate unul pt fiecare, si pt doamna care are grija de ei.. ce mai, am baiat mare..

maine stau acasa sa pregatesc bunataturi ca sambata o serbam pe motata, abia aste[pt sa va pun poze cu balerina mea

va pup si o zi de primavara frumoasa

Mergi la inceput