La multi ani Andra Ioana!!!Fluturasi de 2011 (133)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Buna dimineata Primavara!!!

...cu covor alb de nea ...

lalely, daca tot ai incercat de toate cu orez si taitei, incerca sa faci si gris cu lapte dar fa-l moale, sa curga, sa aiba cumva consistenta iaurtului cu cereale. Poate asa vrea...poate nu refuza din cauza gustului ci din cauza consistentei diferite

alina, covrigel noaptea..iti permiti ca doar esti gravi . Cate kg ai luat cu Luca?

delia, ce harnicuta esti, si ai puc si flori Abia astept sa am si eu flori inflorite

cami, sper ca Antonia e mai bine. Cum a suportat branula? nu si-o scoate cand doarme?

ally, ce poeta esti in primavara asta

happi, super preturi. Eu anul asta am luat flori in ghiveci . bafta la regim. Il ti pe cel bazat pe proteine? Tine si fina mea unul 5 zile carne, 5 zile carne cu legume..de orice fel si in orice cantitate...la ea functioneaza.
Strumph iti raspunsese cu caloriferul

Va doresc o primavara frumoasa !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:


La multi ani Miriam de felicitas !!!
La multi ani Alexandru de Ina.click !!!
La multi ani Sofia de MsBB !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

buna dimineata
o primavara frumoasa va doresc
la multi ani sarabatoritilor
am avut treaba ieri am fost la cuparaturi de martisoare azi le va imparti tati cu Dragos...sa ma laud am primit o poza cu Dragos cum fac cei mici la scoala sau la gradi de 8 martie e tare frumoasa si asa de draga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, spor la pregatiri pt ziua Andrei .
Si Cristi a impartit martisoarele singurel la toate fetele, au fost doar 3 baiatei care au cumparat martisoare colegelor...

miha

Fetele, da voi ce treburi aveti azi? Ca io una, in afara de treburile zilnice nu am nimic special de facut

ma doare si burta..mi-a venit CM-ul cu 2 zile mai devreme...si asa ma enerveaza ca dupa nasterea Catalinei nu mai imi da si mie nici un semn inainte sa vina...brusc ma ia durerea si chiar atunci si incepe. inainte ma durea putin burta si eram "pregatita". Acum m-a luat in timp ce mergeam la mama..brusc...am oprit urgent in prima benzinarie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna dimi!

La multi ani fetelor, sa va fie viata mereu ca o primavara,iar voi sa fiti ca o ciocarlie in inaltul cerului, ca o lacramioara...deschideti inima, faceti loc clipelor frumoase si insorite!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata mada
neata fetele

LA MULTI ANI SI O PRIMAVARA FRUMOASAAAAAAAAAAAAA

daaaaaaaaaaaa
merge cu acest antibiotic
happy nu prea pot dormi pe apucate din pacate
aseara iar ma clatineam
va dati seama
da azi suntem doar cu 37 cu 5
deci sunt fericita la maximmmmmmmmmmmmm
nu ma rezistam psihic
f greu a fost
mai avem de lucru
ca inca nu mananca
si e molesita rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

la multi anisori Miriam, Alex , Sofia!!!sa cresteti mari si sanatosi si sa va bucurati parintii!


la multe lunite Ioana de catank si Simone de cris85

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Neatza!

Venim si noi la voi cu cate un ghiocel si un martisor:

La multi ani martisoarelor de astazi: Miriam, Alexandru si Sofia!
Sa cresteti mari, sanatosi si voiosi!


Noi suntem mai bine, dar tot ne dau batai de cap mucii astia. Peste noapte s-a trezit de vreo 3 ori cu nasul infundat, iar la 5 dadeam drumul la aspirator si Daria urla. Saracii vecini

Ce remedii mai aveati pentru mucii grosi, negurgatori? Eu folosesc doar ser si aspirator, ca Pivalone nu mai avem voie sa-l folosim (i-am dat deja 7 zile).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata de la Londra!!!

Soare , soare.... cine mai doreste , cine mai pofteste ? Madutza sigur si cateva grade cu plus, asa-i ?

La multi ani Doamnelor si o primavara frumoasa va doresc, in casa si in suflete, sa va bucurati de martisoarele voastre cele mai dragi, fluturasii iubiti

Eu sunt rupta in zece de spate si oboseala, plus ca ma doare rau burta pe jos pe acolo nu stiu ce se intampla, test de sarcina am facut acum2 zile tot asa ma durea rau burta , dar negativ... deci nu stiu ce naiba, am sa ma duc la medic sa vedem ce spune, cred ca ma trimite inapoi acasa cum am venit
Am terminat aseara toate camasile, dar toate, una nu mai am.... ieri cred ca am avut vreo 40, plus cele 30 si altele 30 ... iaca suta de camasi nu le mai las niciodata sa se adune atatea ca greu e cand tre sa stai atata in picioare, ca de calcat nu e greu ca eu le calc usor si ma ajuta si fierul ca am unul bun , plus materialul bun din camasi, dar aiurea e ca stau in picioare atata, plus piscoata care trebuie pazita ieri mi-a scos toata ceapa de prin dulapior, le-a alergat prin bucatarie, cartofii i-a scos si i-a numarat, perele si restul fructelor le-a lins... de astea asta dar am lasat-o si eu cat sa pot sa imi fac treaba, cand umbla aiurea rau pe la prize sau scari, o puneam in premergator, se linistea, iar o dadeam jos... asa am facut cateva ore pana am terminat de calcat


Happiness, ai citit in diagonala cred ca eu am raspuns cu caloriferul, atunci cand ai intrebat dar nu-i bai, mai scriu odata patutul nu e lipit de calorifer, plus ca centrala e setata noapte ape ore si temp, deci nu merge nons top la maxim nu stii ce scump e gazul in UK ? glumesc, nu de asta.... doar pentru ca noaptea stam cu usile inchise la dormitoare si se aduna caldura si ma sufoc eu si transpir, nu piscoata, plus ca Nick moare de cald si cand e ger afara si ar dormi dezbrcata ca e prea cald, eu in pijamale de fleece si el in maneca scurta si shorts deh... englezoi nu am gasit-o niciodata transpirata , ca de o gaseam, schimbam ceva.... plus ca caloriferul il pot inchide cateva grade, e de la 1 la 6 maxim , acum e pe la 4-5 , nu mai stiu ca e dupa pat si nu pot sa vad Pozici de la ziua bombonicai tot nu ne-ai aratat vreau si eu , asata nefeisbuchista

Madutza , reteta de sfintisori parca am mai scirs-o anul trecut, dar tie oricum nu-ti place sa framanti, de ce vrei sa te chinui ? si acum salivez la pozele alea cu sfintisori de am facut anul trecut, anul asta nu cred ca fac ca nu am cu cine imparti, nick tine post si eu daca fac mananc tot si nu vreau ca kilele astea tre sa le dau jos pana la vara cand m-oi duce cu pluta nu ca nu-s dusa deja parca m-ai mai intrebat tu ceva dar nu mai retin, sper sa imi aduc aminte sau poate mai scrii odata

Ma duc sa imi fac o cafea ca de cum m-am trezit am alaptat piscoata si apoi am sarit pe laptop , de obicei ma duceam imi faceam cafeluta si apoi veneam sus cu ea si stateam pe forum, acum nu, ca deh,, e 1 martie !!!

La multi ani Miriam, Alexandru si Sofia!!! sa cresteti mari, sanatosi si sa ii bucurati pe parinti mereu


Revin dupa ce imi fac o cafeluta sa ma trezesc si mai scriu una alta, daca m-o lasa piscoata ca deja a intors camera asta cu fundul in sus scoate toate hainutele din cosul de rufe si face ba ba... mai pune una la ochi si se ascunde si zice co co ... si-o da jos si zice singura ba ba , se joaca cucu bau fiica mea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele in prag de primavara
Va doresc o primavara minunata si calda alaturi de micile comori si cei dragi Va ofer un martisor si o zambila parfumata la fiecare

La multi ani Alexandru, Miriam, Alexandru, Sofia, Ioana, sa cresteti mari si sanatosi pui dulci


catank spor la treburi, la cumparaturi si sper sa-ti iasa asa cum iti doresti. nu vad de ce sa nu-ti iasa. vezi ca sunt multe alte magazine in afara de Mobexpert care cam lasa de dorit in ultimul timp. preturi mari si calitatea nu mai este cum era

madutza floricele tale vor sa invinga zapada sa se faca primavara odata
si eu sunt curioasa cum o sa fie cm-ul cand o sa-mi vina nu ca mi-ar fi dor....

mandreeac, alina06 multumesc de raspuns legat de vita

miki ce mabucur ca Vlad s-a acomodat, mai trebuie acum sa se acomodeze si Andra draguta. o sa se acomodeze si ea pana la urma. abia astept sa vad poze cu dulceata de Andra. super ca stai acasa azi

lalely nu stiu ce-ai putea sa-i mai dai lui David sa-i placa. poate nu neaparat ca nu-i place, dar s-a obisnuit cu iaurt si nu mai vrea altceva. trebuie sa-l incerci zilnic...azi ia o lingurita, maine mai ia una....si noi la inceput am patit asa. se obisnuise cu iaurtul cu cereale incat altceva nu vroia. dar eu i-am facut zilnic ba gris, ba orez, ba mamaliga...si ii dadeam cat vroia ea apoi continuam cu iaurtul, ca doar nu era s-o las flamanda. si pana a inceput sa manance si altceva.
sper sa reusiti pana la urma ca este enervant sa vezi ca nu vrea nimic, chiar te enervezi, stiu.mai degraba este frustrant

ailed ce harnicuta esti dar ce treburi multe mai ai azi? vorba madutzei, ce va spetiti asa fetelor

cami aha, am inteles acum. deci Antonia a inceput sa fie asa cu raceli de cand a intrat in colectivitate. cred, totusi, ca este mai sensibila, nu? ma bucur ca este mai bine

happiness bafta la regim, sa ai rezultatele cele mai bune desi nu stiu ce sa zic si cu kg tale....te-ai mai ingrasat fata de cum te stiam noi din poze? ca acolo aratai super bine

strumphitza dupa cum imi pare mie tu astepti testul pozitiv sa fie atunci cand iti doresti. si eu il astept dar mai incolo

miha ce frumos ca imparte si Dragos martiosare

ioanna

irinuca pana la urma a luiat si Daria raceala, iar? ca parca ii trecuse ei

merg sa ne pregatim sa plecam la shopping cu mama am terminat ciorbita de vita pentru buburuza si a iesit delicioasa sper sa-i placa si Anastasiei. catelul de usturoi i-a dat un gust....

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput