La multi ani Andra Ioana!!!Fluturasi de 2011 (133)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Roxy, . Misca bebelina, cand si cand, dar inca putin. Asteptam sa crestem

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 17+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza a cerut Cristi olita? asta da progres poate te trezeste asa in fiecare noapte ca vrea olita. o sa se indragosteasca de olita si dupa aia o sa te chinui sa-l pui la wc

miki ma bucur ca ne-ai scris, in fiecare dimineata asteptam o cafeluta de la tine

alexina bravo pentru Teea, fetita mare ce are mama, pune cercurile la loc

fetelor, si eu ma minunez in fiecare zi ce repede invata lucruri Anastasia. stie sa-si puna sosetica in piciorus(daca o intreb unde pune Anastasia sosetica, imi arata), se piaptana, ma imita in tot ce zic (pffuuu ce caca ai facut si face si ea, cand suflu in mancare sufla si ea si face aaaaa...., cand o intreb 'cum o iubeste mama pe Anastasia' incepe si rade si sare in gatul meu si ma strange.... multe chestii. cat de mici sunt si cat de multe stiu, nici nu-ti vine sa crezi.

cresc puiutii mari si ne uimesc pe zi ce trece. nici nu stiu cum sa fac mai bine sa memorez absolut orice face si zice.
daca as putea as filma non-stop . doar lucrez la firma de supravegere video as putea sa-mi pun camere peste tot

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed un pentru Andra. bine ca a papat ceva, poate nu-i era foarte foame. tu esti bine, da?
Anastasia a papat ieri cam greu, nu stiu de ce. adevarul este ca intre masa de dimi si pranz a tot rontait cate ceva, nici nu mi-am dat seama ca i-am tot dat si se apropia ora pranzului si nu mai manca bine. eee pana la urma a papat ea ceva.

ioanna era clar ca nu a dormit buburuza la botez. cum sa doarma si sa rateze ea petrecerea?

miha daca zici ca azi est si ziua voastra atunci party sa fie La multi ani, Mihai! sa cresti mare si sanatos parca MIhai ii ziceti, nu? nu Dragos.

alina06 da, cand o mai creste..... ce dor imi este si mie de miscare de bebe in burtica dar mai am rabdare pana mai incolo

strumphitza eu cred ca as innebuni sa calc atatea camasidar pentru ce are atatea camasi? 30 erau de ajuns, una pe zi.
si eu astept primavara, totul verde, flori, vanticelul cu miros de primavara.....


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

roxy multumim,Dragos il steigam
strumphitza ai rabdare nu gluma 30 de camasi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

fetelor i pot da la bb supa cu galuste?azi am facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, mamici!

Azi v-am pregatit un tort cu mousse de ciocolata si fructe de padure ... (vrabia malai viseaza)

Multumim pentru urarile adresate piticei!

Am pus si eu cateva poze cu mandra mea ca azi era binedispusa si repede am bagat-o in sedinta foto

Uram si noi La multi ani lui Dragos!

Merg sa-mi bag ficateii cu cartofi la cuptor ca asta vom papa amandoua



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miha02

buna dimineata
La multi ani sarabatoritilor
si noi azi implinim 9 luni normal e pe 30 dar...
fug la bucatarie ca bb dorme si sa termin ciorbita
la multe lunite!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Miha02

roxy multumim,Dragos il steigam
strumphitza ai rabdare nu gluma 30 de camasi...


LA multe lunite puiutule! Sa cresti mare si sanatos! Ii poti da sa guste putin, eu i-as da mai multa zeama si mai putin galuste!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare si de la noi..

Fetelor nu m-am suparat, departe de mine acest gand, cum am spus, multumesc ptr grija si ptr sfaturi.. nu are rost sa mai dezbatem acest subiect ca nu am ajunge nicaieri..asa ca eu prefer sa il las asa..nu de alta dar nu am nici chef si nici starea de a mai scrie despre asta...Am copila mare cu febra de azi-noapte si is ingrijorata.

Asa ca doar am intrat sa va salut.


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor pe unde umblati? la zapada?
la noi a nins toata ziua si inca mai ninge. am stat afara 2 ore din care jumatate de ora dormita
mie mi-au inghetat mainile cu tot cu manusi, nu stiu cum ca de obicei nu mi-e firg. azi am intrat cam bocna in casa. buburuza era calda si la maini si la picioare, am verificat sa vad ei cum i-a fost. i-am pus si copertina aia pe carut s-o feresc de fulgi si putin vant.

picky ma bucur ca nu esti suparata, nici n-ai avea de ce pentru ca nu vrem decat binele

miha si eu i-as da supa cu galusti. dar o galusca acolo sa-i dai, nu multe. si eventuals sa-i mai dai ceva dupa ca nu cred ca-i tine galusca aia de foame. poate iti mai dau fetele vreun sfat. eu nu sunt aia experta

yvy ce tort ne-ai dat... ce tare ai fost.....
ai vrea tu o bucata de tort asa, ai? lasa ca nu face bine la dieta te incurajez si eu.

spiridusha ca tot am uitat sa te intreb...cum merge dieta, azi ce papi?

viss sa-ti fie de bine iesire, plimbarea...ce bine este cand iesi, asa-i? lasa ca vine primavara, vara si parca vad ca nu te mai prindem pe acasa este super ca ai mamici cu care sa iesi.
si eu am aici la bloc la mine multe mamici, suntem foarte multe cu copii mici dar ma enerveaza ca ele stau numai in jurul blocului. eu mai merg la plimbare colo, colo, in oras in parcurile alea mari...mai rar in jurul blocului ca nu-mi place oaaa abia astept vara sa stau pe leagane la umbra am eu niste leagane unde stau cu buburuza

azi a mancat bine Anastasia, cred ca conteaza si iesitul afara. cand nu iesim nu papa asa bine ca atunci cand iesim.
azi am luat vita sa-i fac maine. sa vad daca o sa-i placa. oare cum s-o prepar. voi cum mai faceti vita? cu ce?





Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput