La multi ani Andra Ioana!!!Fluturasi de 2011 (133)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

delia ai fost tare mada are dreptate poate a ros ceva. noi am fost ieri la cumpataturi, am cautat tot molul papucei lui ANDA si nu am gasit nimic frumos,vreau pantofiori pt mot,de eu sunt mai pretentioasa, rochita i-a cumparat nasa de la Londra am vazut-o e super,o sa merg aici la radauti este un mag unde cumpar eu de obicei si au niste lucruri pt copii super frumoase.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

i-am pipait eu gingia sa-i numar maselele....
ai dreptate de multe ori in mag normale gaseti mai frumoase ca la mall


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

servesc si eu o cafeluta ca tare somn imi este desi m-am culcat devreme si ne-am trezit tarziu.

La multi ani, Larisa! sa cresti mare si sanatoasa si sa-i bucuri pe mami si pe tati

yvy multumesc de raspuns in legatura cu greutatea. asa-i, arata bine si este bine. si nu toti si-o tripleaza.

mandreeac puiul tau este adorabil, un scump si face niste mutrite... mie mi se pare ca seamana cu tati mai mult, nu? tu cum zici?

catank sa-ti traiasca finuta, sa fie sanatoasa ma bucur ca sunt bine amandoua tii postul?

madutza a dormit si Cata afara? s-a luat dupa Anastasia si Ioana lasa ca este bine sa doarma afara. a fost soare la voi? la noi nuuu, a nins, s-a pus iar zapada maricica si ninge sia cum. si este si frig. dar tot iesim o ora acolo. ii pun prelata aia peste carut

mary te pun la abdomene? ca nu te las pana nu le faci
asa-i cu branza topita, o porcarie.....
am citit acum ca facid eja abdomene, bravo

strumphitza chef de trancanit nici eu nu prea am ieri am avut o stare de moleseala si oboseala....nu stiu de ce ca doar am dormit bine. este foarteee binevenita o pauza la butoane asa ca eu te scuz

somleac bravo pentru primul dintisor de acum o sa-i tot apara dintocii
nasol ca ai dormit numai atat, cred ca esti varza de oboseala.

ally n-am fost la plimbarici dar n-am avut chef de calculator, am lenevit printre rufe de spalat si putina curatenie

iony este asa de scumpa bombonica ta si dulceee seaman cu tine leit

irinuca multa sanatate, tare rau ca ati racit. aveti grija cu Daria, purtati masca din aia

picky nu trebuia sa o iei asa legat de margarina. la urma urmei ti-am dat un sfat pe care daca vrei il asculti daca nu, nu. la urma urmei pentru binele tau am zis-o. nu trebuie sa te superi. normal ca fiecare mananca ce vrea. dar este normal sa vrei sa ajuti un om cu sfaturi, nu ti-a luat nimeni gatul daca ai zis ca mananci margarina, este strict treaba ta ce mananci

happiness eu nu stiu unde pui tu poze...eu nu am vazut nici o poza, unde le gasesc?
fetelor, voi ce poze ati vazut?

cami tu tii tot postul? multa sanatate Antoniei. Petra ce face?

alehiam cum arata torturile acelea oaaaa ce-as gusta si eu putin din ele

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Irinucamultumim din suflet mami! Ce imagine am si eu acum in fata ochilor! Superba urarea ta! Multa sanatate va doresc.

Yvyana multumim din suflet! Sa traiasca Larisa, sa fie sanatoasa si voioasa si sa o bucure pe mamica ei! Multumesc pentru raspunsul legat de aspiratorul nazal.

Ioana16 primim urarile cu mare drag, multumim din suflet!

Cami, Delia multa sanatate pruncutelor. DElia cred ca a muscat ceva , ca asa mi-a facut si Rares, el musca din patut.

Picky nu te supara mami. Asa este , toate sunt numai porcarii si e f greu sa ne ferim de toate. Ieri imi zicea mama ca au dat nu stiu pe unde ca si cafeaua si ness-ul sunt cancerigene. Nu mai cred in nimic, daca e sa ma iau dupa toti, nu mai mananc si nu mai beau nimic. Eu ii iau lui Rares oua bio, dar stiu eu cat sunt de bio, numai Dumnezeu stie.

tuturor. Maine e prima zi de primavara. Anul trecut pe 1 martie am iesit din spital cu Rares si ningea. El a fost si va fi martisorul meu.La anul imi va aduce flori. Abia astept sa primesc si eu de la printul meu primul buchetel de floricele.

Catank asa haioasa esti cand povestesti cum ai musca-o pe Ioana.Si eu il mai musc usor de pulpite si imi vine sa strang asa tare, tare in brate, dar nu pot, ca e doar un pruncut.

Ally ce faci mami? ce face Eddy?

Simoooooooooooooooooooo mami ce mai faceti? Sunteti bine? Acadelele tale ce fac?

SOMLEAC esti de-a dreptul uimitoare. Doamne ce activitati superbe aveti, o sa le tin minte sa le pun si eu in practica. Esti un izvor nesecat de inspiratie.

Strumphy ce faceti mami? Piscoata ce mai face? A devenit mai mancacioasa?

gata fug.

Ba nu , am uitat Maduta ce frumos ca au aparut lalelele. Eu le aseman intotdeauna cu Pastele, nu stiu de ce, dar cum le vad, am imaginea oualor inrosite, miros de Cozonac.




Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Roxy multumim din inima. M-ai dezamagit mami, eu ziceam ca seamana cu mine. Glumesc, Nu stiu exact cu cine seamana, stiu doar ca are ochii mei si asta mi-am dorit.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Roxy sa stii ca nici eu nu ma las in fiecare zi bag abdomene, mi-a intrat in reflex,. Fetele in legatura cu produsele bio ce pui cu mana ta si stii ce iese ala este bio, eu stau la casa si am gradina abia astept primavara sa imi pun de toate in gradina sa am grija de ele sa stiu eu ca sunt bio, oua avem de la socru si sigur sunt bio si lapte de la o matusa dar cred ca sa fan si porumb cu azot si altele deci nu prea e bio dar na ce sa fac nu se poate altfel.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

A mancat o felie de paine cu unt.nici n-am mai incercat sa-i dau altceva, sunt super multumita...Azi o sa-i dau ficatel, poate vrea, ma duc sa-i coc un cartofior.Tineti-mi pumnii.
CAMI, ce fac printesele? INTREBARE: DACA SUNT MAI MULTI NASI LA BOTEZ CATE LUMNARI SE FAC? UNA SINGURA nu?
Andreea
Simo, ce faci mami te pregatesti de ziua lui ginerele meu, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lalely eu am reteta cu sfecla fiarta dar este salata in straturi pentru noi. pentru bebei n-am reteta. cred ca altcineva a scris-o
cine se simte cu reteta pe caciula sa iasa la interval

alina06 ai dreptate, noi doar credem ca mancam sanatos. bine, macar ocolim ce stim ca este mai rau. ca mancam si produse care au ascunse unele chestii...aia-i alta poveste. dar macar nu mananc ce stiu ca este chiar nociv si facut aiurea. asa este, bunicii nostrii mancau super sanatos, totul facut de ei.
a inceput sa miste mai tare bebelina din burtica?
sper sa treceti cu bine de luna asta, banii astia sunt atat de scurti cateodata.....

somleac cand aud cum povestesti de activitatile cu copiii.... ce frumos trebuie sa fie, atatea faceti voi.... mi se pare ca la tine ziua este mult mai lunga de 24 de ore atatea faci...ai o casa plina de puiuti mici , imi si imaginez cand va apucati de cate ceva toti

mandreeac ce scumpa ai fost.... pai daca asa mi se pare mie. ochii si sprancenele, mai ales, sunt ale lui tati

mary clar, ce pui tu cu mana ta aia-i bio.

oricum, chestia asta cu BIO a devenit deja o obsesie pentru majoritatea. atata s-a tot discutat peste tot incat bietul om este terorizat de chestia asta. daca nu este bio...trebuie sa caut bio...vai ce mancam...si uite asa omul devine stresat si obsedat si bio tot nu mananca

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

buna dimineata
La multi ani sarabatoritilor
si noi azi implinim 9 luni normal e pe 30 dar...
fug la bucatarie ca bb dorme si sa termin ciorbita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fete!
Delia, bravo ca a papat! E bine si feliuta aia de paine cu unt. Tine de foame. Laptic nu papa? Cand i-a dat lui Luca primul dinte si-am fost cu febra si cu bazdaci, mai mult cu lapte s-a hranit vreo 2 zile. Eram multumita daca lua de 4, 5 ori din mancare, apoi dadeam cu lapte... ce sa facem... Nurofe, Camilia, le-ai incercat? Pt dureri de gingii, daca de aici o fi problema?
Legat de drumul la Iasi, avem sperante. Cica cel putin 75% sigur va putea sa miste degetele. Dar operatia ramane pe vara ca acum sotul e la un curs pana in iunie. Vine acasa in week-end.

Larisa, La Multe Lunitze! Sa te faci mare, sa papi tot si sa dormi bine noaptea!

Mada, am si uitat sa-l felicit pe Cristi ca face la olita . Legat de bani, aia 10 mil pe care i-am dat si noi la masina, aia ne-au destabilizat. Ce bine ca ati dat avansul la concediu. Ce frumos! Abia astept si eu un concediu. Probabil anul viitor. Sper! Ne-am fi dus si anul asta asa scurt in Bulgaria, dar daca s-a intamplat cu sarcina, mai asteptam

Somleac, ce frumos ca ati facut martisoare. Eu nu prea am idei, dar cred ca se geasesc pe net. Oricum, abia astept sa am si eu activitati din astea cu copiii

Miki, ce frumos ca ne-ai scris. Ce ma bucur cand te mai citesc. Ai inceput sa te adaptezi?

Va pup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 17+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



Good morning de la Londra !

Nu am nimic de spus, doar sa ma laud ca am calcat ieri 30 camasi si azi de dimi deja 10 si mai am inca vreo 50-60 am ce face , numa piscoata sa stea cuminte .... acum am luat o pauza sa ma relaxez si eu si sa imi ter,in cafeluta ca de cum m-am trezit m-am bagat la calcat am papat cateva feliute de banana cake si mi-am umplut burtica si 2 pahare mari cu apa si o cafea si asta e acum ii dau fructele acusi piscoatei si o pun la nani dupa si iesim in parc si mai pe seara mai bag o tura de camasi

Ieri am fost in parc la pranz, ce frumos si cald a fost, am dat geaca jos si am stat in camasa am hranit ratele, gastele, lebedele de pe lac, piscoata era in extaz.... plus porumbeii care se adunasera si le-am aruncat painica langa carut si se speriase putin la inceput cand au venit in zbor toti si s-au asezat pe langa carut, dar dupa a inceput a chiui si da din maini

Gata, mi-a expirat pauza, ma duc sa ii fac fructele si apoi nani si apoi in parc la hranit ratele si gastele abia astept primavara aia cu pui de ratusca si boboci de gasca pe lac si mai astept sa inverzeasca tot , prunii si zarzarii deja sunt in floare, narcisele infloresc acum si peste tot numai branduse si toporasi, o minune.... iubesc primavara !!!

Imi darama iar piscoata pe dincolo ceva, ma duc sa o culeg ca mi-e ca ii rupe cartile lu` tac`su si carti ma fac daca da iama piscoata in ele si i le rupe

O zi frumoasa va doresc

Mergi la inceput