HAI puiutza, dari!!!!(69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Si eu mananc cam tot ce prind, am mancat inclusiv sarmale si chiftele, si nu s-au vazut crize mai grave la Natalia. Am mancat si fructe crude (mere si cateva feliute de citrice). In schimb ieri cand am fost foarte agitata si am plans mai toata ziua, Natalia a fost extrem de agitata si ea; mai degraba face crize cand sunt eu nervoasa decat atunci cand mananc eu "nepermise"


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

fetelor ma scuzati ca ma bag la subiectul vostru..dar stie cineva ceva de Sophia?? am citit ca a nascut pe 14 dar in rest nimic.



Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mady inseamna ca se satura de la tine...esti o norocoasa

suzieq la mine nici nu vroia sa suga si acum cand el suge cat de cat nu scoate cat ii trebuie

sara eu incerc sa il atasez corect dar banui ca nu e bine totusi...nu stiu cum sa fac altfel, el nu deschide gura mai mult de atat

carina ma doare sfarcul si ma doare si in interior deci nu cred ca e bine pus la san sau pur si simplu nu suport eu desi eu vad ca intra si aureola in gurita lui

cati ma uit acum la filmulet...multumesc frumos

mi-e groaza de ora 7 ca trebuie sa ma mulg iar...

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

Felicitari noce.Bine ai venit Ilinca
Si eu mananc orice,dar eu cred ca am trecut peste perioada maxima de durere de burtica,pt ca nu mai avem nopti nedormite.
Fetita mea parca nu mai suge asa de mult,sta 10 min la san si se opreste,dar nu plange de foame,sta linistita dupa ce papa.Astazi a fost si tare somnuroasa,am scos-o jumatate de ora la soare si dupa mai mult a dormit,oare de ce?o fi obosit-o aerul?
Dau si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

Noce felicitari! Ilinca, bine ai venit, sa fii sanatoasa si norocoasa!

Fetelor, dragelor,

Nu am nascut, sunt acasa, cu dureri de toate felurile. Nu mai suport, vreau sa nasc odata. Nu am mai intrat pentru ca ieri si alaltaieri am lucrat, iar azi nu m-am putut ridica din pat. Nu stiu ce se intampla si daca la fel ati patit si voi, dar durerile astea ma topesc. Burtica imi sta mai mult contractata. Am tras si o repriza buna de plans in urma careia m-am hotarat sa ma ridic si sa va scriu.
Luni la control mi s-a spus ca am colul lung si "pietroi" deci sa merg acasa si daca pana pe 27 nu se intampla nimic ma interneaza.

Va pup pe toate, aveti grija de voi si de puiutii vostrii!




39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Salutare...

Sarutmana bulinuta

fetelor copii vostrii au gene...pisicuta asta mica are unele minuscule cam 1 mm lungime....o sa ii mai creasca?
Am vazut poze cu gene de Ilinca a lui Mady...si vreau sa stiu daca o sa ii mai creasca si bubulinei mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Sara timpul nu trece mai usor cu mami asa cum imi imaginam..Sunt in lumea mea; ma uit cu drag la burtica, o cuprind cu mainile si ii spun cat de dor imi va fi de ea, ma gandesc cum va fi primul somn fara burticuta mea si mi-e greu sa mai las pe cineva sa o alinte. Am accese de gelozie si as vrea sa stau singura mereu ca sa ma bucur numai eu de ea, de burtica mea. Mami si Theo se uita cu atata drag la mine, asa cum sunt ca un ursulet si eu nu ma bucur. As vrea sa ma bucur numai eu de balonul meu.
Ador sa fiu insarcinata. Sunt convinsa ca nici o alta situatie in viata nu iti da atata frumusete si gingasie. Dar...vreau si eu sa vad bebelina.
Apropo de meniul din timpul alaptarii. Eu nu am vrut sa intervin nici anterior pentru ca nu m-am confruntat inca, cu alaptarea. Dar la cursurile Lamaze de aici ni s-a spus ca putem manca absolut orice cu exceptia acelor alimente care ar putea provoca ALERGII (eu fac la capsuni, mure, zmeura). In ceea ce priveste consumul de citrice si fructe, mie imi e ff clar ca tine de conceptia locala si, bineinteles de organismul mamei. Aici, va dati seama ca toti s-au uitat crucis la mine cand am intrebat daca am voie sa mananc portocale cand voi alapta. Pai ei alte fructe n-au pe aici. Noua ni s-a recomandat sa mancam imediat dupa ce am incheiat alaptarea pentru ca stomacul sa poata digera corespunzator pana la urmatoarea masa a bebelusului. Alimentele sa fie fierte/ pe grill/ aburi, dar nu prajite sau care ne provoaca noua disconfort (in cazul meu castravetii cruzi si ardeii).
Cati e super filmuletul. Incerc sa gasesc cartea pe scribd.com
Anda nu am reusit sa ascult inregistrarea. nu imi apare nicaieri

39+ cu pisicutza Iris
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Revin rapid

Mi-am mai adus aminte ceva.

Tresaritul eu ii pun doi puiuti de perna in fata si in spate si o pun sa doarma pe o parte, nu mai are loc unde sa dea din maini. Cea din fata o pun la nivelul coatelor si i se opresc in perna. Cand stau in sufragerie o pun pe o parte cu fata la canapea tot ca sa nu aibe prea mult loc.

Vigantol teoretic sunt multe 4 pic dar si la aia mare i-am dat tot asa si i s-a inchis f greu fontanela. D trebuie aruncat ca isi pierde din proprietati si nu trebuie tinut la lumina deloc, eu il tin in sertar.



Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte Sara-Stefania si bebe Adela-Alexandra



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Gene nici a mea nu are mare lucru dar asa a fost si surioara si acum are niste gene lungiiii. La asta mica problema este ca sunt blonde, traiasca mascara, problema asta o am si eu

Alimentatia in timpul alaptarii eu mananc orice dar de obicei doar 1 mar, portocala nu mai multe, am mancat si eu chiftele, ieri usturoi. Beau o cafea dimineata ca am si eu o placere ce sa-i fac .

A mea tot mucioasa este si nu poate respira bine mi-e mila de ea. ieri am stat cam 30 de min pe afara si am iesit cam tarziu pe la 17 era rece deja Degeaba am trait 30 de ani pe pamant ca tot nu am minte.

Cristina eu am descoperit AP cand avea Sara mea vreo 10 luni din nefericire dar aplicasem din instinct unele chestii pe ea. Este in mare un copil crescut AP dar cateodata, mai ales la finalul sarcinii o luasem p ulei si cam tipam la ea. Nu stiu daca o ajuta in societate stilul asta mai ales la gradinita asta de stat i s-a pus eticheta de "copil sensibil" adica nu loveste, daca tipa educatoarea ca descreierata se apuca de plans. Mi-a spus doamna este prea sensibila. Le-am spus doamneleor ca nu tip la ea si nici nu primeste palma la fund care o cam primesc copilasii ocazional si s-a uitat cam piezis la mine.
Cu dormitul am tinut sa stea in patul ei pana pe la 9 luni cand a inceput sa spuna "mama" si o alaptam o puneam in patut si ma striga rugator mama sa o iau de acolo. Aici s-a cam rupt filmul si de atunci suntem 3 in pat, mai nou catodata si 4 .Adevarul este ca nici mie nu mi-ar place sa stau singura intr-un pat exilata.
In fine multe de discutat.

Ies.


Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte Sara-Stefania si bebe Adela-Alexandra



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

gata, revenit!

Toni, mult succes sa treceti cu bine peste tot si sa mergeti acasa cat mai curand! doamne ajuta!Suzie, multumim de vesti!
Anda, mult succes si voua sa veniti cu vesti bune! luni in 27 avem si noi controlul la ochi si sper sa fie bine!
Cristina, suntem bine! Eric vioi iar si ma bucur ca Sven a reactionat bine, nu a facut febra sau altceva. Un pic mai marait decat de obicei dar cred ca e normal. Ma bucur ca ne scrii, tare bine le zici!
Bulinutza, fa cum iti e mai bine cu alaptatul! daca iti e groaza, mai bine opreste-te! ai destule stresuri pe cap! fetele nu-mi sariti in cap! e greu cu pompa pe durata lunga! Inca putin si fac 3 luni de pompat si nu e usor, cand nu m-or mai tine nervii am sa ma opresc si eu n-am atatea bube pe cap ca tine! trebuie sa ai grija si de tine! copii au nevoie de o mama sanatoasa, odihnita si linistita!
Anca, cand citeam despre Sara, parca citeam despre Eric! ...si al meu e baiat, nu va spun ce observatii primesc chiar si de la mama, ca trebuia sa-l invat sa bata, sa fie mai obraznic, tupeist ca doar e baiat, ca am facut din el o fata....

Puiutza, imi pare rau ca ai asa dureri!



Mergi la inceput