HAI puiutza, dari!!!!(69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

AP e www.attachmentparenting.org/principles/principles.php" target="_blank">attachment parenting

Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria
Mihai

multam, ma uit! cred ca mai citisem despre asta, dar la cat de obosita sunt n-am facut legatura

Blog

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina1983 spune:

Buna ziua lume
NOCE FELICITARI SI REFACERE USOARA,BEBELINA PAPACIOASA SI NECOLICIOASA
Cate un pic se termina lista burticutelor
De noi nu prea am ce va spune suntem cumintele,,papam,dormim,ne plimbam,mai facem si figuri ca de suntem bebelus dar e ok ne descurcam si crestem frumos,de zambarit ne zambarim mai mereu cand papam,ne jucam,am inceput sa scoatem sunete si mor de dragul ei.
Pentru burticutele ce urmeaza scot si eu ceva motate

POOP PE TOATA LUMEA SI AVETI GRIJA DE VOI SI DE PITICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Bulinutza sa nu te superi ca ma arunc cu sfaturi, as vrea sa te ajut. daca nu e atasat corect la san nu suge eficient de aceea nu se satura si papa biberonul. Sunt filmulete pe net despre atasarea corecta la san, a postat o data si Cati unul, nu am timp acum sa caut dar incerc mai tarziu.

Mady e clar ca ai lapte destul, ea se satura, nu e relevant cat lapte scoti la muls pt ca ea e mult mai eficienta la treaba asta. Am citit ca e bun si Nutrinatal ca sa creasca lactatia. La mine face minuni scortisoara

Alina cred ca ar trebui sa-l trezesti pe d-nul somnorici si noaptea la 3-4 ore sa pape

Ana felicitari ca reusesti sa hranesti 2 gurite scumpe

Anca cls astept povestea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Off fetele mele dragi Multumesc pentru fiecare apreciere. Atat mi-a mai ramas ca sa nu intru la idei..mai scriu, mai citesc..
Puiutza n-a mai scris de cateva zile si cred ca a nascut..
Dariana eu stiam ca "Banatu'-i fruncea", dar noi 2 demonstram contrariul
Anca_cls si eu sunt curioasa!!!

Dumnezeu sa o ocroteasca pe micutza lui Toni. Sa auzim numai de bine si de la ea ca si de la bb Sven

39+ cu pisicutza Iris
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Salutare,

Multumesc de raspunsurile despre alaptare.
Felicitari Noce!! Bun venit Ilinca!!

Ancuta abia astept povestea
Alina cat anume a scazut in greutate?
Altesa tin pumnii sa ii treaca lui Rafael doar cu tratament
Ghiulten ce mai face Ayla? S-a obisnuit cu micuta?
Mihaela ce frumos ai sintetizat sarcina.
Bulinutz te doare sanul in interior sau sfarcul?

Eu pana la urma am hotarat sa ii dau doar un san la o masa: manaca cam 80-100 de ml / masa si asta isi ia dintr-un singur san. Dureaza cam 20 de minute pana da drumul la san si oricat as incerca nu mai vrea. In plus din sanul din care a mancat mai iese lapte deci daca ar mai vrea as mai bea din el.

Legat de alimentatie, am tot citit si aici si in alte parti despre ce sa mananci si ce sa nu cand alaptezi. Eu am mancat orice de cand alaptez fara vreun efect asupra copilului sau asupra cantitatii de lapte - si mazare si fructe si carne de toate felurile. Acum fiecare face cum vrea, dar eu sunt convinsa in continuare ca alimentatia noastra nu influenteaza colicile copiilor.

Aseara ne-a vizitat si pe noi medicul de familie. A fost multumit de evolutie. Nici el nici neonatologul nu ne-au recomandat control pentru displazie de sold. In schimb ne-a recomandat control oftalmologic din cauza ca el a fost la ultraviolete clasice + ca a primit oxigen care ar putea cauza probleme la ochi. Acum trebuie sa vad unde si de la ce varsta.

Va pupacesc,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Miha, nu mai e mult, inca putintica rabdare... Cu mama ta nu trece mai repede timpul?
Si eu cred ca a nascut Puiutza

Altesa felicitari pt crestinarea voinicului!!! Doamne ajuta sa se vindece fara interventie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

alina am primit colacelul . il testam diseara. doamne cu doarme filip. incredibil! facem schimb de bebei pentru o noapte?
chiar ma gandeam ca eu care eram somnambula si nu te intelegeai cu mine daca nu dormeam, acum sunt fresh si cu 1 ora 1/2 de somn. m-am adaptat.
noi am avut o noapte normala. adica cu trezit la 3h pt papat si apoi somn. asta pana la 5 dimineata cand gata..cam asta a fost somnul.
ileana suzeta e the best!. am cumparat bonisan. daca stiam ca e de la himalaya ii luam mai demult. cum ii dai, de cate ori/zi si cate zile?
felicitari noce! refacere usoara si bebel cuminte!
astazi am fost la plimbare cu masina doar noi 2 ..hihihi ce senzatie! eu cu copilul meu la plimbare ce mult mi-a placut!
a trebuit sa-l las la cineva pt cateva ore pt ca am fost la control.
la control mi-a facut papa si mi-a zis ca totul e ok. mi-a recomandat sa iau yasmine de luna urmatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Anda i se face fund de ochi ca sa se excluda afectarea retinei. Se face preventiv la toti prematurii. Se poate face si la varsta asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Beatrix, ma bucur ca te-am amuzat!
Ica, pana acum i-am dat cum scrie in prospect, adica de trei ori pe zi. Mi-a fost teama sa incerc mai mult si nici nu a fost cazul...astept sa-mi spui daca a facut kk si cum i-a priit.
Anda, felicitari ca poti manca orice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

si eu parca m-am adaptat la program....chiar daca inca nu am nici un program. imediat facem 2 luni si programul ia-l de unde nu-i !!!

astazi a dormit toata ziu, cu mici pauze aprox din 2 in 2 ore pt papat (fara tipete si urlete astazi). acum incercam sa il tinem treaz, dar i se lipesc ochisorii

filmuletu pe care l-am postat e asta
http://www.youtube.com/watch?v=Cuu8UEXzVQ0&oref=http%3A%2F%2Fwww.
nici la mine bebe nu apuca bine tot timpul.cred ca din cauza suzetei cu care sunt prieteni buni, chiar prea buni...

Bulinutza - multumesc, inca rezist.la fel si tie

Anda chiar vroiam sa intreb pe forum daca e vreo mamicuta care respecta strict alimentatia si daca nu are bebe colici. mie mi se pare un mit, cred ca toti au, unii mai putin altii mai mult. Eu am mancat cand am iesit din spital si afumaturi si fructe proaspete si dupa cum ma laudam - fasole, varza...si nu a facut bebe scandal pana acum 2 zile. nu mananc nimic diferit fata de atunci. ma gandesc ca asa o fi perioada si trebuie sa rabd si sa am grija de el cum pot mai bine.

mihaela - la ce idei sa intri? esti intr-o perioada tare frumoasa si te asteapta alta si mai si sa nu-ti spun ce anxioasa eram eu cand am aflat de sarcina, ca nu o sa ma descurc. si uite....bebe doarme,papa, creste,ce ma poate implini mai mult?
daca tot citesti cauta "mintea noului nascut" de david Chamberlain dupa cum recomanda si noce.

Anahadasa - pe amandoi ii alaptezi cu LM? ai toata admiratia mea!!! credeam ca la gemenasi e musai completare...acuma eu nu stiu multe...

va pup si fug la bebe. avem program artistic














Mergi la inceput