HAI puiutza, dari!!!!(69)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Amelia, din pacate azi noapte mi-a fost extrem de agitat, l-a durut burtica si a dormit numai jumatati de ora. Ce era la funduletul lui, saracutul...Abia dimineata, dupa ce a scos "serpii" din burtica, a putut dormi linistit doua ore legate, de la 5 la 7. Si mi-am incalcat promisiunea de a nu-l lua cu mine in pat...Am dormit amandoi exact bot in bot.A fost splendid.... Acum asteptam sa vina dr la 12 sa facem toate masuratorile de o luna, apoi incerc o iesire la aer si poate ma lasa sa dorm si eu putin.
Imi pare tare rau de situatia cu sotul, dar poate ca esti tu prea aspra, poate doar se simte neputincios, nu stie ce sa-i faca...nu cred ca e vorba de plictis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ma fetelor, trebuie sa ii intelegeti si pe ei (nu dati cu rosii), sunt ca niste copii mai mari care nu mai sunt in centrul atentiei acum, iar faptul ca se plang de una alta e doar asa de bagare in seama vor sa simta compasiune si atentie sj nu stiu cum altfel sa procedeze.. De ce credeti ca nu nasc barbatii? N-ar suporta o asa durere :))
Hai nu mai puneti la suflet (chiar daca e greu), ca tot voua va faceti rau. Incercati sa tolerati sau sa ignorati cat puteti. Daca devine enervant atunci discutati, nu reprosati

Olga, voi? Cum sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

aerilian m-ai facut sa rad...stiu senzatia de bot in bot

alice io nu accept tanguieli ...el stie saracu asa ca nu comenteaza ...si il dragalesc si pe el printre piticii astia doi mici...asa ca nu are de ce se plange

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Felicitari Alexa pentru bulgaras!!!

Cristina ma declar fan.

Da soacra-mea este foarte cool dar nu incap doua femei capoase intr-un apartament. Desi vine in vizita tot face cum ii trece prin cap desi eu fac scurtcircuit si se vede lucru asta, dar ma ignora ca nu am tupeul sa ii zic in fata doar ma fac verde si nu mai vorbesc si e clar ca m-a calcat pe pantofi.
Deja am venit cu un plan, vecina de la 7 duce copilul la aceiasi gradinita si poate o ia si pe a mea si la 12.30 ma duc eu cu bebe dupa ea sa o iau. Sotul o lasa la 7 si parca mi-e mila de ea sa o trezesc la 6.30 nu sunt asa tirana, asa vecina o duce la 8.30.

Sotul meu la fel nu se mai implica asa mult ca la prima, dar eu ma simteam rau atunci si el o schimba o lua, eu alaptam si cam atat. Mai vedem noi pe viitor. Am lipsit putin miercuri ca m-am dus la treaba mai mult in vizita si el le-a plimbat cu masina pe fete si au dormit amandoua. A fost ciudat, nu m-am simit rupta pe dinauntru cum ma simteam la primul copil cand plecam.

Nu mai am ce sa mai povestesc, dormim, mancam, crestem, e dulcica rau imi vine sa o mananc cu tot cu falci.

Va doresc o zi linistita!


Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte Sara-Stefania si bebe Adela-Alexandra



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

Buna dimineata fetele!
Felicitarai Alexa pt bebe!
Am fost la doctor pt vacinul de 2 luni,ce am mai plans
Ne-a cantarit doamna dr si avem 5 kg,am pus 700g si 57 cm


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Salutare mamici si pitici,

Noi suntem pe aici, cu amandoua fetele ca nu a avut cine sa o duca pe Leyre la gradi...
B s-a operat aseara si il asteptam acasa astazi.

Eu tot cu discutiile...hai sa vb despre ce scutece folositi...eu la sfatul sora-mii am luat pampers premium care...astia albi...dar parca pisicuta are tot timpul o tendinta de roseata, nu mai zic ac se lipeste chestia aia de poponet...
Acum caut sa comand niste Libero ca la Leyre de ei am fost cea mai multumita...are cineva? stiu ca la ei sunt marimie un pic mai micute si nu stiu de care sa iau....1 sau 2?
Pupi fetili...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza27 spune:

Neata pe la pranz!!!

My Lady, moralul meu???? Ma rog la DD sa fie langa mine si sa ne ajute sa se termine totul cu bine. Pe mine nu ma pot baza. Daca acum ma vait atat si ma simt atat de rau, dar cand va veni momentul? Si auzi tu .... "colul lung si pietroi" si eu simt cum ma desfac toata Imi e frica!

Bulinutza te pup si eu. Ma bucur mult ca sunteti toti acasa. Parca deja esti mai bine cand il ai si pe Rares langa tine.

Nu stiu daca am felicitat-o pe Alexa... Felicitari draga mea! Sa fiti sanatosi amandoi si sa va intoarceti repede acasa!

Va pup pe toate, sigur mai aveam ceva raspunsuri de dat, felicitari de facut, in brate de strans, dar nu mai stiu...

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

bulinuta, ai PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mar ysa unde gasesti tu libero numere mici? si eu la rares am trecut pe libero dar dela numarul 3 pentru ca mi s-au parut mult mai bune ca pampers...

puiuta sunt mult mai bine psihic...mult mai bine

izish ti-am raspuns

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Bulinutza, Ileana, Alice, am exagerat eu putin, nu cred ca s-a plictisit propriu zis de bebe, sotul meu e efectiv un copil mare si stiam asta de cand "l-am luat", are multe calitati, pe care in momentele nasoale le uit , dar trebuie sa il lasi in ritmul lui.
Si cum sa nu-mi sara tandara cand el si acum doarme pana la 10-11, mai doarme si dupaamiaza cateodata, iar mie daca imi cade capul pe masa si bebe incepe sa planga, imi spune "pai nu stiu ce sa-i fac".
Ei, dar nu-i chiar asa grav, zic eu acum, cand bebe doarme

Nici eu nu inteleg ce ii face pe bebelusi ba sa doarma cu orele, ba sa se trezeasca de nu stiu cate ori in dureri de burta. Oricum am observat ca daca sunt mai calma il calmez si pe el mai usor.

Nu-ti face Ileana probleme ca l-ai luat in pat cu tine, somnul vostru e mai important, lasa ca il pui in patutul lui cand e mai linistit, o sa simti tu cum e mai bine.

Nu stim nimic de Mihaela?

Mergi la inceput