La multi ani! Fluturasi 2011 (130)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Cf mamicile?

Eu sunt f obosita, am muncit pe brancismotru nu gluma, maine imi vin muncitorii...bla, bla, sper sa pot intra macar sa va salut...Momentan am luat o pauza sa pap si am tras un ochi si la voi.
Nu am uitat de foto cu m-soacra, ...mai pe seara sau maine sigur imi fac timp.
ailedsanatate micutei, sper sa nu fi nimic grav. Sa ne scrii mai des ...ma gindesc la voi!
strumphy, bb_yasmi superbi copilasii... mi-au placut maximPupici multi de la noi.

Pup toate mamicile ...

Pe curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Heloo!Of am terminat treaba si am venit la butonat, am facut budinca de la Roxy(APROPO UNDE ESTI MAMI VEZI CA TE TREC ABSENTA!), putin modificata si a iesit super am facut si biscuiti au iesit buni am facut poze o sa pun pe picasa, am facut si painica de secara, care de cand am descoperit-o o ador, am fost si afara la plimbare super pe vremea asta nu am mai iesit demult.

Delia sanatate puiutei si sper sa nu faca complicatii poate e de la dintoci, din cate am vazut la doctorita nu a scazut nimic, i-am spus ca a avut 39 si asa a ramas


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello there!

Strumphy mersi pentru strigarea la apel!
L tot maraita cu dintii este, toata ziua sta in picioarele mele si urla

Yasmi mie pediatra mi-a zis ca ratia de carne este de 50g la portia de 200 g de legume (adica 1/4 sa fie carne); nu cred ca are nimic daca mananca zilnic carne, dar cred ca trebuie sa mai pape si ou!

Madutza, Ailed si celelalte mamici, nu stiu ce medici va spun voua ca se scad 0.3-0.5 la temperatura masurata intrarectal; mie atat pediatra cat si toti doctorii pe la care am mers cu L nu mi-au spus asa ceva; temperatura este cea aratata de termometru! Si pediatra mea afirma ca eruptia dentara nu da temperatura mai mare de 38.5 grdC.

Somleac, Mary mie imi prieste dieta, am slabit deja 4 kg in aproape 3 saptamani!



toate mamicile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hello!
Delia, a venit dr? Sper sa-i treaca repede febra.
Madutza, Yvy spunea ca nu trebuie sa scadem nimic la temperatura din poponet. Asa i-a spus dr ei.

Noi pe langa muci avem si tuse. Am fost dimi la dr ca m-am soeriar cand am vazut ca tuseste Si dr ne-a dat in plus Stodal. Bineinteles toata familia ma invinovateste pt raceala puiului, ca eu am scos-o cu saniuta . Si au dreptate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Hello there!

Strumphy mersi pentru strigarea la apel!
L tot maraita cu dintii este, toata ziua sta in picioarele mele si urla

Yasmi mie pediatra mi-a zis ca ratia de carne este de 50g la portia de 200 g de legume (adica 1/4 sa fie carne); nu cred ca are nimic daca mananca zilnic carne, dar cred ca trebuie sa mai pape si ou!

Madutza, Ailed si celelalte mamici, nu stiu ce medici va spun voua ca se scad 0.3-0.5 la temperatura masurata intrarectal; mie atat pediatra cat si toti doctorii pe la care am mers cu L nu mi-au spus asa ceva; temperatura este cea aratata de termometru! Si pediatra mea afirma ca eruptia dentara nu da temperatura mai mare de 38.5 grdC.

Somleac, Mary mie imi prieste dieta, am slabit deja 4 kg in aproape 3 saptamani!



toate mamicile!
Felicitari mami pt kg in minus, si mie mi-a priit dar eu am zis stop deocamdata eu am tinut-o 5 sapt.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

O SA PUN SOTUL SA MA POZEZE SA VEDETI CUM ARAT DUPA DIETA

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

A fost dr. si a zis ca e o infectie virala a cailor respiratorii superioare.Pana sa vina dr. a inceput sa tuseasca....asa ca ma linistisem...A controlat-o si in urechi si in gat, plamani, piept si a pipait-o peste tot. A zis ca e oki , ca tb doar antitermice si pic de nas....ca cica mucii au cauzat asta ca s-au dus pe gat... . Temp in ureche si in fund tb sa ne ingrijoreze dupa 38 asa mi-a zis...
acum a zis asa: lapte integral min 3.2 ca a zis ca-i tb grasimi sa creasca , si ca e posibil sa se constipe...
a zis ca daca se scoala noapea sa-i dau lapte nu ceai ca inseamna ca are nevoie de hrana...
si mi-a dat infacare niste vit sa-i dau ala long http://www.twinlab.com/product/infant-care%E2%84%A2-multivitamin-drops-dha


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

multumim de gandurile frumoase si de grija fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

multumim de gandurile frumoase si de grija fetelor!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

pupMa bucur ca ai depistat cauza...Aveti grija...
yvyana pup si micuta maraita

Noapte buna mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Delia si multa sanatate. Si mie mi-a facut Rares azi temperatura, offffff, nu suport sa vad ca are ceva, orice, imi vine sa plang. Acum astept la ora 9 sa ii iau iar temperatura. Nu stiu de la ce o fi, ca nu tuseste, nu are mucisori, nu nimic, Daca o fi vreo masea nu stiu, eu am pipait si nu am simtit nimic la mana , iar de vazut nu ma lasa sa ma uit. Sper sa nu mai faca.

Strumph inca o data iti multumim, e superba. Da mami, saptamana viitoare pe 3 martie il sarbatorim. Am emotii mari, ca la orice eveniment care il implica pe pruncutul meu frumos. E delicioasa piscoata, imi vine sa o pap si ce i-a crescut parul.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput