La multi ani Anastasia, Vlad! Fluturasi 2011 (129)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

eu i-am dat comanda Andrei de cercelusi cu fluturasi si modelul care atarna un pic din ureche , stiti voi cum aveam nou cand eram mici modelul cam asa, doar ca in loc de piatra o sa fie un fluturas, acum ramane sa-i dau gauri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mari, ai grija ce papi in post ca risti sa [pui la loc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank saraca ta soacra i s-o fi facut rau ca a stat incordata din cauza Ioanei
super ca doarme in patut vezi, ce a fost asa greu? de mult trebuia sa faci tu asa. fiecare sa doarma in patul lui
eu vorbesc...azi-noapte am dormit cu Anastasia nu stiu cum de s-a trezit pe la 22, noi eram culcate de pe la 21, tati inca era la tv, asa ca am luat-o in pat si a dormit cu noi tareee bine, n-a miscat un dest'

miha nu ti-a dat nimeni parola de pe picassa? nu stiu ce sa zic, nu eu hotarasc, sa zica fetele daca ti-o dau si tie si sa pui si tu poze

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui lparpala

Cantank, sper ca nu te-ai suparat pe mine. Nu as vrea sa fiu inteleasa gresit, dar chiar mi se pare ca Ioana are o mutrita speciala. Evident este doar treaba ta si alegerea ta daca vrei sau nu sa apara intr-o revista sau ceva asemanator. Eu doar mi-am spus parerea despre frumusetea piticutei tale. Scuze, daca ceea ce am scris te-a deranjat.



la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze


Cum as putea sa ma supar?! Chiar ma gandeam aztazi...eram cu ea in brate intr-o sectie de votare ptr noua conducere la servici, si imi spunea o dna ca e tare frumoasa...parca e din reclameDe miii de ori mi s-a spus...Realizez cat este de frumusica, si dunt mandradar ideea era ca ...ptr mine toti copilasii sunt frumosi, gingasi unu si unu pana la virsta de 7 ani, de la acea virsta ii diferentiaza comportamentul, personalitatea, caracterul...etc...
LEgat de aparitie intr-o revista sau reclame cum spuneti voi si nu numai am afirmat faptul a nu ma vad umbland eu personal pe la vreo agentie, nu din comoditate ci din modestie... sau poate si din lipsa de informatie...In fine...
Nu sunt supi, nu am de ce, din contra ma simt coplesita de laude si cuvinte frumoase la adresa micutei, vb lui aileddaca ne aude i se urca la cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

daca nu a fost nimeni sa imi spuna reteta am inventat eu una sa vedem ce o sa iasa..ca miroase superrrrrrrrrr...........


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



pana ti-am dat eu reteta....te-ai si apucat de bucatarit

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

mada nu recomand sa ii scoti amigdalele e mai rau dupa aia, mama mea le are scoase si de fiecare data cand mananca mai repede se ineaca,iar cumnata mea face viroze urate cu tuse si bronsita de cateva ori pe iarna din cauza amigdalelor scoase.eu de mica am facut infectie la ele dar nu am vrut sa mi le scoata, si pe la 16 ani au incetat nu am mai facut infectie,am niste amigdale gaurite de la atata infectie Sanatate lui Cristinel

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Catank, gasesti sigur aragaz pe gaz si cuptor electric. de la electrolux. cauta pe site la domo si altex. tipul asta de aragaz se numeste "mixt". este in jur de 1500lei. asta daca nu vrei sa faci modificari la mobila de bucatarie. daca iti schimbi mobila, iti recomand sa le iei separat., incorporabile. voi pune o poza cu bucataria mea sa vezi cum le-am pozitionat eu. eu am vrut sa am cuptorul la nivelul mainilor, sa nu ma aplec la el, sa verific daca s-a facut mancarea etc. sa vad usor pe geamul cuptorului si sa-mi fie usor sa scot tavile. si sa fie mai greu pt copil sa deschida usa cuptorului

Mami fericita deDaria (8.04.2011)


abia astept sa le vad. Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

La multi ani Anastasia si Vald![ /b]
Sa cresteti mari si sanatosi!

Am intrat repede sa felicit si eu fluturasii nostri. O pup mai tare pe Anastasi ca pe ea o cunosc mai bine

Astazi pot intra doar de pe tel. Laptopul e la doctor :-(
Daria mea e inca foarte racita. Peste noapte m-a trezit din ora in ora ca nu putea respirai
Nu sta deloc la aspirat. Se lasa cu urlete groaznice pana se inroseste si ramane fara aer. Eu zic sa nu o mai aspir deloc
. Ce spuneti?
Continui doar cu Panadol la 8 ore, Ketof 2x2ml si Pivalone. Si apa de mare.
nu vrea sa ia panadol noaptea. pot sa-i pun supozitor cu paracetamol in loc de suspensie? sau nimic?
tratamentul il dau "dupa urechea" mea si experienta voastra (am luat notite cand se.vorbea pe aici). daca nu se amelioreaza pana maine, ne ducem la doc.

[b]Mami fericita deDaria (8.04.2011)




si noi va pupam
multa sanatate Dariei, draguta, si poate te sfatuiesc fetele cum sa procedezi. totusi, cred ca ar fi bine sa mergi si la dr sa vezi ce-ti zice.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Irinuca sanatate Dariei

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Fetelor am fost azi la doctor si Anda este bine i-a trecut otita, se si vede e asa vesela danseaza si topaie toata ziua, cand era bolnavioara era asa maraita si vrea doar in brate.SPER SA NU MAI RACIM DEGRABA

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput