La multi ani Anastasia, Vlad! Fluturasi 2011 (129)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

catank- nu stiu daca gasesc aragaz cu cuptor electric si ochiuri cu gaz. dar de ce nu iei tu separat, si pui cuptorul intr-un corp de cuptor si plita pe blat peste cuptor. dai comanda la mobila doar pt cuptor si plita. zic si eu... de obicei cuptorul si plita au 60cm latime.

saraca soacra...

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


Nu stiu cum arata corpul ptr cuptor pai cam asa as vrea ...latime am nu e problema...ideea era sa mearga unu peste altu ...daca trebuie musai blat....cum sa nu?Sa intreb unde?la mobila?Doamne mamici, parca sunt de pe alta planeta

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







pai faci asa: alegi plita si cuptorul..fiecare separat apoi apelezi la cineva care produce mobila de comanda si le spui ca vrei un corp pt cuptor incorpoabil si o bucatica de blat pe care sa pui plita ( vine corpul cu cuptorul,blatul si plita). eventual le dai dimensiunile electrocansicelor si stiu ei ce trebuie sa faca. daca ai spatiu pt ce atatea griji draga?credeam ca asta e problema.tu ia ce-ti place ca ele pot fi puse asa cum vrei tu

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Mari, ai grija ce papi in post ca risti sa [pui la loc

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)
DA STIU DAR AM GRIJA CA NU O SA PAP CA PURCICA. imi place idea cu cercelusi super.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, aia cu urcatul la cap era vb maica-mii cu care eu nu sunt de acord, eu sunt de parerea ca din contra tb sa le imprimi ca sunt cei mai si cei mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

catank, aia cu urcatul la cap era vb maica-mii cu care eu nu sunt de acord, eu sunt de parerea ca din contra tb sa le imprimi ca sunt cei mai si cei mai

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

Vb soacramii, ...copiii si nepotii ei sunt cei mai frumosi si destepti...Daca iti faci copilul ''prost'' sau ''urat'' ..etc. chiar crede ca este... Ai mare dreptate, ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mary bine ca este bine puiuta si bravo ca ai slabit atat

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

alexina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

multumesc roxy, catank.
exact asa am facut si eu:
2 oua, 3 lg gris,2 mere, 2 iaurt de cate 200gr fiecare, zahar vanilat. am pus in plus scortisoara, miere si 1 lg smantana....
mie nu imi place ce a iesit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed dar tu nu i-ai facut gauri pana la urma Andrei? stiu ca nu i-ai facut din maternitate dar parca stiam ca i-ai facut dupa saracuta, acum o sa simta si mai si fata de atunci cand era mica. dar este doar o intepatura, trece repede

miki vai ce-ai mai patit si tu....chiar ca asta iti mai lipsea, sa mai umblii si pe la spital sa faci injectiile alea. sper sa fi bine

am uitat sa va zic....Anastasia a mers azi singurica mai mult ca pana acum ea singurica isi dadea drumul de mana mea, apoi iar ma apuca de mana, inca nu este chiar sigura pe ea, ii este frica inca.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi nu mai trebuia smanatana si cred ca nici miere pentru ca ii schimba aroma. merele nu se mai simt bine...nu stiu ce sa zic....data viitoare incearca exact asa cum este reteta si vezi

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, i-am facut, dar i-am scos cerceii cand i-am facut radiografie cand a cazut in octombrie si a doua zi avea gaurile astupate

Mergi la inceput