La multi ani Anastasia, Vlad! Fluturasi 2011 (129)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mary, da si sa papi legume si fructe nu fasolica si cartofiori, daca e sa o iei pe corecte postul ar fi sa mancam raw nu procesat , prajit etc
catank, imi place de soacra-ta din ce in ce mai mult... o fi nascuta in aceeasi zi cu mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Mamici, sunt super fericita, I a papat ptr prima data orez cu lapte indulcit(usor) cu zahar de trestie A papat 180

Buna idee sa pape legumele inainte de somn....avea o foame acum L-am si blendui pe juma...imi era frica sa nu pape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nu e in aceeasi zi, e de august ea...eu sunt de iulie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mie daca-mi dai argumente te cred, si nu-mi place interlocutorul care zice doar da, sau barbatul gen "da mami"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- catank- arata bine soacra ta- si se vede ca e ghidusa, dupa cum s-a pitit ea intre flori, si ce liminite jucause are in priviri. e belea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

- catank- arata bine soacra ta- si se vede ca e ghidusa, dupa cum s-a pitit ea intre flori, si ce liminite jucause are in priviri. e belea

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


ghidusa, asa e asta e cuvantul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mie daca-mi dai argumente te cred, si nu-mi place interlocutorul care zice doar da, sau barbatul gen "da mami"




Nu e gica-contra, corect! dar uneori da...in unele situatii, si aici ma refer mai mult la discutiile dintre noi doua:soacra-nora. Uneori nu stie nici sa asculte.... si atunci, e ff adevarat spun ...DA mami, aveti dreptate.... Chiar daca nu-si arata virsta, diferenta de mentalitate exista, si nu o pot condamna ptr asta. Este si asta o arta de a supravietui cu soacra. Oricum, multumesc Domnului, ...am auzit cazuri-situatii urate...pacat!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca






lasa ca-ti tine in priza spiritul de negociere..., si da generatia lor are o chestie ca doar ei le stiu pe toate... stiu si eu si de la mama si de la soacra,, si eu am o soacra super,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank soacra ta pare o femeie in varsta dar cu suflet tanar...asa-mi pare mie...este ghidusa, bine a zis viss cre ca a fost o strengara la viata ei
tu mai masori papica? eu nu. am vazut ca papa, are castronelul ei pe care i-l pun plin cu papica si daca papa aproape tot din el este super ca este destul de maricel.

ailed am inteles acum cu gaurile Andrei iar o chinui saracuta

viss cum de esti pe net?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

misto faza cu pupatul la orice varsta.., si eu il pup pe iubi... noua ai lui ne ziceau porumbeii mai de mult
socru ce zodie e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

singurul loc unde se vede varsta e la coada ochilor, si cred ca mai mult de stat in soare etc

Mergi la inceput