La multi ani Anastasia, Vlad! Fluturasi 2011 (129)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

yasmi- ti-as fi dat eu reteta dar nu sunt acasa. sigur iese ceva stiu asta
irinuk- eu zic ca tb sa o aspiri sa-i scoti mucii ca apoi se infecteaza...raman in spate si da in altele.musai macar ziua sa aspiri. muuult ser caldut apoi aspiri. eu Teei ii dadeam sa se joace inainte cu batista bebelusului apoi aspiram ( si noi cu urlete si plansete etc) apoi dadeam amandoua na-na la aspiratorsanatate va doresc si sa treaca repede

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

La multi ani Anastasia si Vald![ /b]
Sa cresteti mari si sanatosi!

Am intrat repede sa felicit si eu fluturasii nostri. O pup mai tare pe Anastasi ca pe ea o cunosc mai bine

Astazi pot intra doar de pe tel. Laptopul e la doctor :-(
Daria mea e inca foarte racita. Peste noapte m-a trezit din ora in ora ca nu putea respirai
Nu sta deloc la aspirat. Se lasa cu urlete groaznice pana se inroseste si ramane fara aer. Eu zic sa nu o mai aspir deloc
. Ce spuneti?
Continui doar cu Panadol la 8 ore, Ketof 2x2ml si Pivalone. Si apa de mare.
nu vrea sa ia panadol noaptea. pot sa-i pun supozitor cu paracetamol in loc de suspensie? sau nimic?
tratamentul il dau "dupa urechea" mea si experienta voastra (am luat notite cand se.vorbea pe aici). daca nu se amelioreaza pana maine, ne ducem la doc.

[b]Mami fericita deDaria (8.04.2011)




Incearca prin orice metoda sa o aspiri, ca daca raman acolo mucisorii poate face otita. Am facut si eu asa, ca la fel Rares nu prea voia si puneam doar apa de mare sau ser si uite ca mi-a facut otita a doua oara, de imi venea sa imi dau palme efectiv. 2 fete frumoase si o pruncuta bolnavioara.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am venit si noi de afara, am papat si acum fiecare in treaba ei
asa s-a incalzit la noi mai rau este ca se topeste toata zapada asa odata....

bebelu ce surpriza mi-ai facut
multumim din suflet pentru urari. si voua va doresc multa sanatate si impliniri alaturi de minunea mica ce va lumineaza sufletele.


viss doar nu vrei sa slabesti tu pune mana si cauta o dieta consistenta sa mai pui vreo 3 kg ca te doboara voinicii.

bb_yasmi eee stii tu ca n-ai cum sa-ti iei nuielusa....
pai uite, la o cantitate mai mare de budinca eu am pus asa:
3 mere rase (nu foarte mari, medii)
1 ou (aici am lasat tot un ou, n-am pus mai mult)
2-3 linguri gris (depinde cat de groasa vrei sa iasa)
400-500 grame iaurt
1 plic zahar vanilat sau dupa gustn (daca vrei mai dulce pui mai mult)

le amestesteci toate, le pui intr-o cratita unsa cu unt si bagi la cuptor pentru 35 minute.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

catank- nu stiu daca gasesc aragaz cu cuptor electric si ochiuri cu gaz. dar de ce nu iei tu separat, si pui cuptorul intr-un corp de cuptor si plita pe blat peste cuptor. dai comanda la mobila doar pt cuptor si plita. zic si eu... de obicei cuptorul si plita au 60cm latime.

saraca soacra...

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


Nu stiu cum arata corpul ptr cuptor pai cam asa as vrea ...latime am nu e problema...ideea era sa mearga unu peste altu ...daca trebuie musai blat....cum sa nu?Sa intreb unde?la mobila?Doamne mamici, parca sunt de pe alta planeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

LA MULTI ANI ANASTASIA SA CRESTI MARE CA FRUMOASA ESTI!!!
LA MULTI ANI VLAD!!!
LA MULTE LUNITE CRISTIAN!!!



mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

catank...tu parca ai incercat budinca de gris cu iaurt, nu?? reteta scrisa de roxy. daca esti imi spui si mie ca nu am notat-o si as vrea sa o execut...peste o ora vine printesica de la gradi si se apropie ora de masa a juniorului....


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



nu am mai fost pe faza....acum abia am intrat...

1-2 mere rase
1 ou (galbenus, pentru bebe)
200-300 gr iaurt
1 lingura gris
1 plicuket zahar vanilat sau pui zahar brun (eu asa am pus)

bati oul cu zaharul apoi adaugi toate celelalte ingrediente si amesteci bine tot
ungi o craticioara cu unt si torni compozitia acolo si bagi la cuptor pentru aproximativ 35 minute.
este buna, buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

saraca Miki, asta-i lipsea, uite pupici de la noi
Mada ti-as recomanda operatia la sp.Marie Curie.Cred ca teama am avut eu mai multa decat operatia in sine.Te duci dimi, te interneaza , iti face analizele de sange si astepti in salon sa-ti vina randul, cand aproape a venit randul, ii pune pic in nas cu ceva amortitor si ii cam ameteste, ii ia in brate, de la tine si ii duce la operatie unde le pune masca cu gaz , am inteles si ii adoarme.. vine cu copilul inapoi dupa max 15 min.Mariei i-a curs juamtate de picatura de sange.Te mai tine 2 ore sa vada daca nu-i curge sange ceva si sa-i treca somnutul de la gazul respectiv, si iti da drumul acasa in aceeasi zi... cica tb sa-i dai de papa fluid, Mari a papat 2 ciocanele cu piure si n-avut nik..Mie mi s-a parut rapid si eficient cu operatia si ff avantajos dupa...Am o verisoara care la 3 a facut op de polipi ca i se lipisera de timpan si numai auzea, asa ca... eu zic fa-o fara pb... acum se face ff usor. Eu am afacut-o acum 25 de ani si inca am traume ca o faceau cam barbar , dar si asa s-a meritat ca aveam fundul umflat de efitard in fiecare luna... poate nu e nevoie sa-i scoti si amigdalele...
yasmy, vad ca a raspuns roxy!
am fost pe afara cu fetele si am venit cu o durere de capppp e soare cu vant
irinuk, aspira fata! toti plang la aspirat. tine-o si aspir-o repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami Anastasia a primit o multime de hainute, rochite, papucei, treining, jucarii nu foarte multe si pampersi si zi de zi primeste toata iubirea noastra

madutza offf, saracutul Cristi.... otita fara nici un simptom? si cu amigdalele.... chiar trebuie scoase? este cam rau daca i le scoate pentru ca ele sunt 'puse' acolo cu un scop, nu prea este bine sa fie scoase.
doar daca sunt foarte inflamate, il dor, face puroi, altfel de ce sa le scoata. mai incearca o parere doua. cum adica i se apropie? de ce sa i se apropie in somn?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, cand te duci sa-ti iei cardul te opresti la magazinul de electrice si te lamuresc baietii de acolo... poate ar tb sa te gandesti si la hota daca tot schimbi ansamblul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

MADA asa a avut si Anda otita ascunsa, ea se tot scarpina la urechiua dar eu nu mi-am dat seama dupa mult timp a facut temperatura, ca sa descopar ca are otita. multumesc ca ai intrebat de noi cu regimul am incheiat-o sapt asta, am slabit 5 kg destul zic eu, incepe postul si renunt deocamdata,sunt multumita de felul cum arat acum,mananc fara paine multa si fata zahar in continuare.[left]VISS la tine vad ca vine vara imi place poza de profil

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput