La Multi Ani Maria, Lucas!!! Fluturasi 2011 (128)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

catank este si varianta cuptor+plita ambele pe gaz, ambele electric sau combinatii eu am plita pe gaz si cuptorul electric.


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



una peste alta???vreau si eu, ...ce model ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank eu nu le am puse una peste alta. nu am cine stie ce marca. sunt italienesti Casa Studio .
plita vitroceramica: http://www.mnitaly.ro/Electrocasnice-mari-de-bucatarie/Plite-incorporabile/Plita-RP4VTAEONN/ a mea are butoanele dispuse lateral nu frontal.
cuptor: http://www.vendaria.ro/ProductDetails.aspx?ProductKey=55871

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Scuze catank, eu am inteles ca vrei cuptor si electric si pe gaz , dar daca vrei plita pe gaz(ceea ce mi se pare super ca nu stai cu orele la o mancare) si cuptorul electric ai sute de combinatii, cauta si tu vezi ce combinatii ti se potrivesc in bucatarie.. mie mi se pare ca asa cum a pus yasmy cuptorul e cel mai comod.
lalely, mor de oftica pe functi de autocuratare de la aragazul tau, eu aici am unul vechi, si tb sa-l frec de numa.
alinutza dragutza, poate daca are burtica rotunda ii face o surioara lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

bb_yasmi Multam tare mult!
ailednici eu nu stiu ce vreau, eu cautam in prima faza si una si alta sa vad diferente....Nu stiu ce ar fi mai convenabil, comod, etc.... Ideea este ca sigur vreau sa fie una peste alta(altfel nu am spatiu)...as vrea plita pe gaz ptr ca eu mai pirlesc pasarile pe flacara ...altfel cum? cu spirt?Si cuptorul l-as vrea electric totusi daca as sti ca este un prieten de nadejde...dar nu prea ma pricep in alegerea modelului...mai ales sa fie compatibil cu plita. Trebuie sa caut, sa citesc, sa ma documentez...habar nu am...Dar ceva imi trebuie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

ailed, multumesc mami! Cred ca ma reorientez ptr ca am tot cautat si....
miki, tu tot gatesti una alta, ai cuptor electric?Nu te papa de bani prea rau?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







cuptor electric si plita pe gaz..n-au legatura una cu alta, sunt independente.
habar n-am de bani, dar pot sa-ti spun cat e factura la curent, cred ca vreun milion..cu tot ce consumam in casa curent..
mie mi se pare super cuptorul ca are multe functii, gril, coacere multe tipuri, etc etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

happi, bine ai revenit


am fost la shoping, n-am luat pt mine decat 2 pulovere si alea fara proba..dar le-am probat acasa si sunt ok, asa mai de office..in rest nimic nu mi-a placut si nici nu stiam ce sa iau..asa o zapaceala ca ma doare capul..
in schimb i-am luat toaleta andrei, fustita tutu si dresuri si bluzita..si lui vlad cate ceva..mai am sa-i iau doar pantofi, dar cred ca ii voi lua online..

si sa va zic bomba, azi am ramas fara bona, am dus-o acasa intr-un moment de sinceritate mi-a spus ca nu face fata si renunta mai bine de acum..asa ca dupa o noapte nedormita, am dat telefoane si am avut un noroc chior, mai aveam un nr de tel de la o femeie, a venit la noi si a stat juma de zi si deja se iubea cu piticii..deci e de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

neata fete
Andreeav-am vazut pozeleRares cu mami...el un grasan si jumatate si un dulce si mami slaaaaba cum te-am vazut ultima oara...si frumoasa. Va puup!
AM mai vazut strumpfitze frumoase, pui zambareti de Miki( ce seamana copiii tai intre ei, cum seamana si ai lui Mada), Alina cu burtica si cu Luca la baie, pui de Mada la zapada si la turta fetei (mada, arati super, ai slabit super), minunele de Viss..nu mai stiu pe cine am vazut, dar numai frumuseti umbla prin clubul fluturasilor...

Happi, La Multi ANi fericiti Mariei, sa fiti sanatosi si sa cresteti mari si frumosi!

Mada, succes la renuntat de pempersi...nu ar tb sa-i mai dai seara sa bea...zic eu ca de pe la 7 asa...dc poti sa-i dai atunci lapticul si apoi nimic.Succes!

Cuscra, ce face fata cu negul? nu prea am citit, sper sa a fost usor si n-au fost probleme cand l-ati scos. Pup andra ochioasa!

va pup fete dragi, nu reusesc sa mai scriu.

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Multumim din suflet mami! Ma bucur asa mult ca ne-ai mai scris. Imi dau seama ca nu ai timp, dar asa macar 2 cuvintele ca sunteti bine.Va pup dulce pe toti 4, 4 blondini si frumosi , frumosi.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-mandreac- ai pm.
- se vede ca e week-end,nu e nimeni pe aici..doar eu.mi-am facut un 3in1 sa-mi mai treaca supararea ca sotul meu lucreaza pana la 21-22..dar maine plec de dim. din casa

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



SArut mana din toata inima!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Va multumesc din suflet pentru urari si imi cer mii de scuze mamicilor carora nu am apucat sa le urez nimic ptr puii scumpi, deja aniversati. L multi ani cu intarziere si multa sanatate le doresc din inima!

Eu sunt numai pe fuga, joi noapte am aung in Ro, ieri am avut amandoi copiii agitati si plangaciosi din cauza drumului lung si cumplit de obositor. Sper din inima sa nu mai fie nevoie sa ne ducem acasa in Is pana la anul in ian cand avem intoarcerea.
Ieri am reusit sa dau comanda de tort, acum l- am luat, din martipan roz si cu figurine cu alba ca zapada si piticii.
I- am pus la somn, ca la 18 vin musafirii, si sa ma duc sa calc hainutele, ca valiza cu hainele a venit in dimineata asta, mereu cand venim prin Paris o valiza nu ajunge, e regula,, sa- mi fac un dus si gata.
De ieri am o durere cumplita de cap si nu reusesc sub nici o forma sa ma odihnesc.

Am mai citit printre randuri si am vazut ca puiul mic Cata de Madutza si- a taiat motzul, e domnisorica de- acum. sa va traiasca Mada!

Si am cred ca 3-4 capitole restante. sper sa recuperez, de luni incepem terapia si naveta la Buc. Sper sa tzina vremea cu noi!

Va imbratisez tare si va doresc un weekend linistit!
Mi- ati lipsit tare!


Bine ati revenit mami! Incearca mami sa faci acea combinatie descrisa de Delia, sa treaca durerea! dulci pentru toti 3 si multa putere pentru terapie lui Andrei, sa treaca repede si asta.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

La multi ani Maria!!! sa ai parte de sanatate si fericire!

Mergi la inceput