La Multi Ani Maria, Lucas!!! Fluturasi 2011 (128)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Va multumesc din suflet pentru urari si imi cer mii de scuze mamicilor carora nu am apucat sa le urez nimic ptr puii scumpi, deja aniversati. L multi ani cu intarziere si multa sanatate le doresc din inima!

Eu sunt numai pe fuga, joi noapte am aung in Ro, ieri am avut amandoi copiii agitati si plangaciosi din cauza drumului lung si cumplit de obositor. Sper din inima sa nu mai fie nevoie sa ne ducem acasa in Is pana la anul in ian cand avem intoarcerea.
Ieri am reusit sa dau comanda de tort, acum l- am luat, din martipan roz si cu figurine cu alba ca zapada si piticii.
I- am pus la somn, ca la 18 vin musafirii, si sa ma duc sa calc hainutele, ca valiza cu hainele a venit in dimineata asta, mereu cand venim prin Paris o valiza nu ajunge, e regula,, sa- mi fac un dus si gata.
De ieri am o durere cumplita de cap si nu reusesc sub nici o forma sa ma odihnesc.

Am mai citit printre randuri si am vazut ca puiul mic Cata de Madutza si- a taiat motzul, e domnisorica de- acum. sa va traiasca Mada!

Si am cred ca 3-4 capitole restante. sper sa recuperez, de luni incepem terapia si naveta la Buc. Sper sa tzina vremea cu noi!

Va imbratisez tare si va doresc un weekend linistit!
Mi- ati lipsit tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

happinesscat ma bucur ca ai aparut! Petrecere frumoasa si multa, multa putere iti doresc! Sa te intareasca Dumnezeu!!!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ailed, multumesc mami! Cred ca ma reorientez ptr ca am tot cautat si....
miki, tu tot gatesti una alta, ai cuptor electric?Nu te papa de bani prea rau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

buna dragelor
nici nu am mai apucat sa intru,am fost tot plecati,am avut musafiri
il astept pe bb e la ma eu intru safac repede un dus
sper ca santeti bine cu totii,am de citit dar acum nu am timp poate cand doarme ...
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

LA MULTI ANI MARIA!!! SA FII SANATOASA SI SA ADUCI DOAR ZAMBETE PARINTILOR



mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

happy! bun venit mami!
uite incearca 3/4cafea si 1/4 coniac in ea, mie cand nu-mi trece capul cu nurofen si restul de pastile imi trece cu asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Catank, O sa iti raspund eu la intrebarile legate de plita+cuptor.Eu am plita pe gaz si cuptor electric,nu este Franke,Ariston sau o firma renumita,sunt Indesit dar sunt foarte multumita.
Ceea ce as fi vrut totusi este ca pt cuptor sa am functia aceia de autocuratare (parca asa era modelul de la tine din link).Eu folosesc foarte mult cuptorul,adica aproape zilnic si nu imi vine foarte mult la curent,platesc maxim 100 ron in plus la regularizare.
Ceea ce ma bucura este ca pot seta temperatura si stiu sigur ca se coace cum trebuie pe ambele parti,plus ca are mai multe functii.

Mobila mea este din aceea care permite incorporarea acestora,asa ca sunt una deasupra celeilalte.

Azi am fost la cumparaturi in hypermarket si m-am intalnit cu Alina06.Este o frumoasa,radiaza..si are o burtica rotunda si frumoasa....Este slaba si cu burtica..eu zic ca are in burtica tot baiat,are burtica cum o aveam eu cu David!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

happy! bun venit mami!
uite incearca 3/4cafea si 1/4 coniac in ea, mie cand nu-mi trece capul cu nurofen si restul de pastile imi trece cu asta

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


buna combinatia, asta mi-a recomandat-o dr dupa ce am nascut. La doua zile dupa ...am ramas cu o durere crunta de cap, doar asa am scapat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Catank, O sa iti raspund eu la intrebarile legate de plita+cuptor.Eu am plita pe gaz si cuptor electric,nu este Franke,Ariston sau o firma renumita,sunt Indesit dar sunt foarte multumita.
Ceea ce as fi vrut totusi este ca pt cuptor sa am functia aceia de autocuratare (parca asa era modelul de la tine din link).Eu folosesc foarte mult cuptorul,adica aproape zilnic si nu imi vine foarte mult la curent,platesc maxim 100 ron in plus la regularizare.
Ceea ce ma bucura este ca pot seta temperatura si stiu sigur ca se coace cum trebuie pe ambele parti,plus ca are mai multe functii.

Mobila mea este din aceea care permite incorporarea acestora,asa ca sunt una deasupra celeilalte.

Azi am fost la cumparaturi in hypermarket si m-am intalnit cu Alina06.Este o frumoasa,radiaza..si are o burtica rotunda si frumoasa....Este slaba si cu burtica..eu zic ca are in burtica tot baiat,are burtica cum o aveam eu cu David!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




Multam mult... si pe mine ma intereseaza sa vina una peste alta....fara blat intre...exista oare?sau pot face combinatia asta?

LEgat de Alina, ...nu pot decat sa ma bucur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank este si varianta cuptor+plita ambele pe gaz, ambele electric sau combinatii eu am plita pe gaz si cuptorul electric.

Mergi la inceput