La Multi Ani Maria, Lucas!!! Fluturasi 2011 (128)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Delia, multumesc mami!
Eu sunt mai practica, adica...i-au ce iau(pe linga strictul necesar de hainute pun accent pe jucarii) si restul banuti sa cumpere finutii ce vor la puii lor. Nu-mi place sa merg cu ''sacul'' de haine si sa nu ajunga a le purta...e risipa si de bani, ..etc. Asa o fi datina, dar ma gindesc ca e ok si cum procedez eu...si nu ca asa am stabilit eu, am cazut la pace cu finutele mereu... sunt tinere, au alta mentalitate...Cu nasa nu o pot convinge, ...si nici nu-mi doresc, daca asa este placerea ei... Eu ma supun!
Acum de sf Iona i-a cumparat o rochita, ...v-am postat foto cu ea la vremea respectiva (era masura 74, cam tipa I in ea)si nasica ii era, si astazi m-a intrebat ce nr poarta sa nu mai faca gafe...Am ramas surprinsa, ..asta m determinat sa va intreb...

Chiar, am sa caut foto de la motul finutei sa-i vedeti rochita asa scumpa era in ea...eu nu am luat-o ptr ziua cu pricina...dar finuta a ales sa o poarte, ..Ii luase si ea ceva, dar a spus ca e mai deosebita a mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, asa stiu si eu ca nasa tb sa-i cumpere de toate Ioanei , dar nu stiam ca tb sa o imbraci cu hainutele respective atunci...
poate ii pui o intrebare nasei..sa-i spui ca tu nu sti cum se procedeaza si o intrebi daca ii pui rochita de la tine sau o astepti pe ea ca sa imbraci fata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

La multi ani Lucas!!!! Sa cresti mare, sanatos, sa ai parte de bucurii!!
Lavi multa sanatate si fericire alaturi de puiutii tai dragi si de sot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

catank, asa stiu si eu ca nasa tb sa-i cumpere de toate Ioanei , dar nu stiam ca tb sa o imbraci cu hainutele respective atunci...
poate ii pui o intrebare nasei..sa-i spui ca tu nu sti cum se procedeaza si o intrebi daca ii pui rochita de la tine sau o astepti pe ea ca sa imbraci fata

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Mi-a raspuns deja... ca ea o va imbraca Eu sa-i spun doar ce nr sa cumpere.
O iubesc pe nasa atat de mult, incat stiu ca indiferent ce i-ar cumpara scump-ieftin, le va darui I cu toata INIMA

madutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Moulineta te rugam frumos sa centrezi toate emoticoanele alea, sau sa mai stergi din ele ca s-a latit asa de rau pagina de trebuie sa ma plimb cu mouse ul de la stanga la dreapta lafiecare rand sa citesc ce scriu fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Am in cap 1000 de ginduri... eu inca sunt in cautari de cuptor musai electric plus plita pe gaz si nu ma pot decide... cu autocuratare catalitica....aia e de 2 feluri...avantaje, dezavantaje...plus alte functii ....imi este greu sa ma decid online, trebuie sa-mi pun fundu in masina ptr a le vedea cu ochii mei

Soata, e hotarat ca continuam imbunatatiriri-renovari la casa. De maine cumpara materiale ptr o mansarda.... ferestrele sunt proiectate intr-un fel clasic, mi-e nu-mi place, vreau sa am vedere la stele...si le va modifica...musai...plus imbracata toata mansarda de la zero, momentan e plin de birne pe acolo...apoi scara....etc Problema este ca nu stiu dupa ce sa ma uit mai intai... Acus vine ziua mea, ziua I si casa va fi cu ''fundu'' in sus

Veste buna este ca surioara cea mare vine cu o saptamana inainte de mot sa-mi ofere o mana de ajutor apoi, dupa mot (1 aprilie)plec cu ea si I la moldova pana de Paste.... vine soata dupa noi sa ne ia...Abia astept sa ajung la tati...din pacate momentan este din nou la spital dar starea este cat de cat mai buna

Astept sa se trezeasca I si iesim afara...e soare, cald si bine...
mamici!

Aaaaa...o idee daca se poate, se poarta lambriu in mansarde? Mie imi suna aiurea... eu vreau alb peste tot cu exceptia birnelor de stejar lacuite....simplu, simplu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

mikifustita tutu ai cumparat-o online?
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

catank, suna tare frumos planul facut in apropierea zilei ioanei .
Cat despre mansarda... este frumos asa cum ii place fiecaruia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, cred ca e tare obosita de nu a intrat pana acum..
ce ai facut, roxy? ai dansat pe mese?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, cred ca tb sa te duci , sa vezi tu e cel mai bine, si poate iti modifici si bucataria, ti-as sugera si o masina de spalat vase... sa vezi ce repede se curata farfuriile cand ai oameni la lucru in curte

Mergi la inceput