Fluturasi Martie-Aprilie 2011 (127)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Am ajuns si noi de afara, de la plimbarici! Fetelor, la noi au fost astazi 10-11 gr...si asa placuta a fost plimbarea ca parca nu imi venea sa intru in casa dar, Duracell deja avea faza scurta si un inceput de foame. Aveam la mine lapticul dar, lipsea pireutul.
Andreea, am vazut pozele cu voi mami! Sunteti foarte frumosi....am lasat ceva comentarii.
Catank, am lasat comentarii si la voi! Ai o printesica dulce-dulce!



Eduard Andrei 02.04.2011



Multumim din suflet mami!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Roxy nu am gatit eu, ci mama!

Legat de lapte praf si eu ii voi da pana la 2 ani.

tuturor, o seara frumoasa va doresc tuturor.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Viss, si noi mai ramanem o perioada pe varianta de Lp. Nu stiu sa iti dau argumente sau care ar fi motivul pt care am ales asa...Pur si simplu imi inspira mai multa increderea Lp pana la o anumita varsta.
Madutz, sunteti o familie tare frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Alehiam, te rog mult daca vrei si poti, trimite-mi si mie reteta minune pentru chiftelutele acelea ca cele postate de Scrish. Eu am facut duminica pentru junior chiftelute din carne de curcan, care apropoooo miroase groaznic ,cu ardei gras rosu, morcov, marar, usturoi si 2 feliute de paine m u i a t a in apa dar, nu a papat nici macar jumatate din una. Eu la cum miroseau nici nu am vrut sa le gust...luni le-am aruncat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Madutza, multumim pentru noul capitol!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

La multi ani fericiti Xeo si Ionales !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Roxy, sa iti fie de bine vopsitul!...super ca te-ai facut bella. Parca m-as vopsii si eu o nuanta putin mai inchisa dar, nu sunt foarte hotarata. De cativa ani nu m-am mai vopsit ca imi cadea parul rau de tot si am ramas la par natural. Dar, parca ar merge o schimbare, o sa fie bine venita...si totusi, daca o sa-mi para rau? Sunt zodia rac si uite cum mai dau inapoi cateodata. Oricum, pana nu incerc nu am cum sa-mi dau seama, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lavinia, Simonelu, ce mai faceti mami? Tot inzapazite?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hello mamici!

am terminat si eu "aventura" cu 2 copii am avut-o pe finuta noastra de ieri seara de la 7 pana azi dimi la 11 30. a fost interesant de abia azi cand ma obisnuiam mai bine cu 2 deodata si a plecat oricum...e altceva cand ai grija de un bebe care nu e al tau, cred ca am umblat cu manusi cu ea...vai si era asa micuta, si parca de gelatina uitasem cum era luca, el mi se pare acum "inchegat".

ce mi s a parut curios a fost ca atunci cand plangea asta mica sau scotea vreun chiot incepea luca sa planga tare de tot, nu prea am inteles dc, poate se speria pentru ca nu cunostea zgomotul, nu stiu. cert e ca in rest a fost ft curios cu ea si a si ras la ea, a venit sa se uite....

eu in schimb sunt cam obosita, cred ca de la socul schimbarii oricum mi-a placut si de abia astept sfarsitul verii sa ne apucam de treaba

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Am ramas singura aici si am un chef de vorba ...dar, nu am cu cine! Merg sa bag cateva abdomene si apoi un ”cucu-bau„ cu Duracell.

Mergi la inceput