Fluturasi Martie-Aprilie 2011 (127)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Help!
Mamici de baieti, aveti probleme cu putza?
Eu nu mai stiu daca s-a discutat. Pe mine dr m-a pus de la 4 luni sa-l trag de pielita aia si sa-l curat. Doar ca nu prea se tragea, mai deloc. apoi pe la 7 luni cred, sau mai mult, l-a tras dr de s-a dus pielita aia pe la jumatatea putzei. A plans mititelul. I-am facut si eu in fiecare seara de atunci, dar nu reuseam asa mult ca dr. Trageam asa cat sa se vada varful binisor. Numai ca de vreo 4-5 zile nu mai merge deloc . Nu stiu ce s-a intamplat. Dar deloc nu mai reusesc, parca s-a lipit pielita aia acolo. In seara asta l-am pus si pe sot si nici el nu a reusit. In plus m-am speriat ca am vazut asa, sub piele, vreo 2 puncte albe ca de puroi . Si ne-a mai prins si in week-end. O sa merg sapt viitoare la medic, dar asa m-am ofticat si m-am suparat. Parca vad ca ajungem la operatie... cum o mai fi si aia.
Voi cum procedati cu treaba asta??? Soacra-mea zicea ca ea niciodata nu i-a facut sotului si uita, ca n-a avut nicio problema...

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 16+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


e controversata treaba, unii fac altii nu..ca cica sa-l lasi in pace sa ezolve singur treaba cand va veni timpul..
dar ai facut o pauza de ceva zile si pe urma ai incercat si nu mai mergea ? ca e posibil sa nu mai mearga din cauza asta..iar punctele nu te speria poate e doar secretia normala care exista acolo si care se presupune ca tu ai spala-o..la ceilalti la care n-au fost decalotati ea oricum se curata singura..
operatie se face doar in caz de fimoza, dr daca a reusit sa-l decaloteze o data eu zic ca nu-i caz de fimoza..iar dr ai vazut si tu ce face, trage fara frica si fara mila
eu zic sa stai linistita si mai incerci, poate putin crema de galbenele sau chiar tetraciclina ceva te-ar ajuta..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Micki, multumesc mult mami pentru sfaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alina, ca nu se decaloteaza complet nu e nici o pb, nici eu n-am reusit sa-l decalotez pe Cristi cu toate ca am facut opertiunea aia zi de zi timp de 1 am de zile Pb cred eu ca sunt acele punte albe care le vezi, acolo s-a grans mizerie si se poate infecta..se inroseste zona. operatia consta in indepartarea chirurgicala pielitei si expunerea total a capului. Incercati la baita, cu putza tare sa trageti de zona unde se vad punctele..acolo tb sa fie dezlipit pe undeva..pe unde a si reusit sa se stranga alb.

alehiam, si al meu bea f multa apa. Acum am fost la el sa-l pun pe olita si facuse deja in pampers..la 2 ore de la culcare. l-am pus pe olita dar nu a mai avut ce sa faca..a mai luat o gura de apa si s-a culcat. maine seara il trezesc dupa 1 ora de la culcare.
Oare daca il las fara pampers, va uda si paturica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Micki, multumesc mult mami pentru sfaturi!


Eduard Andrei 02.04.2011



pt putin si eu multumesc ca mi-ai dat idee ce sa le mai facde papa..
maine am in program o budinca cu taitei de casa, am gasit-o intr-o carte de retete care zace prin bucatarie..se fac taiteii, se fierb in lapte cu vanilie si putin zahar, se racesc putin, se amesteca cu galbenusurile si albusurile batute spuma si in vas termorezistent la cuptor. abia astept sa vad ce iese ca mie tare bine imi suna..si mai exista si varianta cu nuca sfaramata in plus la budinca, care am s-o fac pt noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

alina, ca nu se decaloteaza complet nu e nici o pb, nici eu n-am reusit sa-l decalotez pe Cristi cu toate ca am facut opertiunea aia zi de zi timp de 1 am de zile Pb cred eu ca sunt acele punte albe care le vezi, acolo s-a grans mizerie si se poate infecta..se inroseste zona. operatia consta in indepartarea chirurgicala pielitei si expunerea total a capului. Incercati la baita, cu putza tare sa trageti de zona unde se vad punctele..acolo tb sa fie dezlipit pe undeva..pe unde a si reusit sa se stranga alb.

alehiam, si al meu bea f multa apa. Acum am fost la el sa-l pun pe olita si facuse deja in pampers..la 2 ore de la culcare. l-am pus pe olita dar nu a mai avut ce sa faca..a mai luat o gura de apa si s-a culcat. maine seara il trezesc dupa 1 ora de la culcare.
Oare daca il las fara pampers, va uda si paturica?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


auzi, daca ti-ai pus asa in cap sa-l dezveti neaparat, n-ar fi mai bine sa-l scoti de tot ? pampersul adica..se uda o data, de doua ori..n-o sa-i placa clar..si poate are efect..zic si eu, nu ma pricep

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, ce frumos ca a renuntat singur. La noi cred ca ne apuca si vara cu pampersul, dar vreau s aincep de acum ...sa nu ne apuce Craciunul Eu mereu gasesc pampersul fff plin dimineata, plus ca asta vara scapasem de pampers la pranz si de cand a inceput gradi face din nou si la pranz, chiar daca il pun sa faca si inainte de somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Multumesc fetelor!
Am citit si eu ca in afara tarii noastre nu se mai recomanda decalotarea asta de mult. Chestia e ca nu am facut pauza. I-am facut aproape zilnic. Asa brusc, n-a mai mers. Sa mai incerc zilele astea pana ajung la dr sa vad ce-i cu punctele alea. N-aveam de ce sa-mi fac eu griji acum... Sa incerc cu putina crema.
Vad eu maine seara...
Va multumesc mult!

Ally, faianta cu ursuletii panda a fost aleasa special pt Luca. Si de-aia am si pus-o asa jos, ca sa se joace cu ei . Sa vezi ce-i mai mangaie

Sotu' meu a ramas in living, cica sa se uite la meci si sforaieeee

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 16+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki, ce frumos ca a renuntat singur. La noi cred ca ne apuca si vara cu pampersul, dar vreau s aincep de acum ...sa nu ne apuce Craciunul Eu mereu gasesc pampersul fff plin dimineata, plus ca asta vara scapasem de pampers la pranz si de cand a inceput gradi face din nou si la pranz, chiar daca il pun sa faca si inainte de somn

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


asta cu facutul cand incep gradinita cica e normal sa apara..o perioada..
si vlad pe vremea cand avea pampers, dimineata bubuia de plin ce era..si foloseam pampers nr 6, era imens

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, vreau neaaparat sa-l dezvat si simt ca acum am si rabdarea necesara, dar nu stiu exact metoda. L-as lasa si fere pampers, am cearceafuri de schimb, pijamalute, scutece din ales absorbante de 60x60, dar nu am paturica de schimb . Chiar m-ai pus pe ganduri, maine seara il culc fara, e vineri, il voi culca si sambata si duminca la pranz fara, sa vedem cum decurge treaba.

Ieri nu l-am dus la gradi, iar la somnul de pranz l-am culcat fara pampers, a facut pe el dar s-au udat doar chiloteii..nu stiu cum. Cand s-a trezit s-a schimbat singur de chilotei si a venit jos, l-am intrebat daca a facut pipi, a spus ca da, l-am verificat si era uscat.deci nu l-am crezut ca a facut. Cand am urcat sus am vazut chiloteii uzi pe jos..deci baiatul meu e sincer si avea dreptate, numai eu am crezut ca ma pacaleste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Fetele, eu ma bag in pat, ca m-a luat o moleseala..sotul e la o intalnire "cu baietii" sa vada meciul, si eu stau pe silet in casa...asa buna e linistea cateodata

Va pupic si somn usor!

Mergi la inceput