Fluturasi Martie-Aprilie 2011 (127)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Seara buna!!!

Revin si eu dupa ce,in sfarsit,m-am pus la punct cu cititul..

Urez si eu"La multi ani"tuturor sarbatoritilor!

Strumph,multumiri din suflet pt strigarle la apel!!!
Despre Raducu nu am prea multe de spus...face cam tot ceea ce fac si fluturasii vostrii..din ce in ce mai multi pasi singur,scoate sunete felurite,strengarii la greu...etc.
Cu timpul stau foarte prost..singurul moment liber il am seara cand va citesc dar,nu mai apuc sa scriu.
Inainte de culcare am obiceiul de a pune casa la punct pt ziua urmatoare.
Pe zi pe langa pregatiri,copii nasilor,mancare si curatenie, tre sa stau dupa maimuta, pt ca se catara pe tot ce prinde daca nu sunt atenta...acum e jos acum e sus pe mobila,pe canapea sau in patul cel mare din dormitor.
De urcat,urca usor,dar cand e sa coboare mai greseste directia si da pe burta.
Maimuta mea are tot 4 dintoci si pare ca nu mai are de gand sa vina nici unul curand.
Papa inca titi dar,si tot ceea ce-i dau indiferent ca's fructe sau legume.
Nu tolereaza f bine galbenusul de gaina asa ca l-am trecut pe cel de prepelita.

Uff...am zis ca nu am prea multe de spus dar,m-am intins....

Alina,asa am patit si eu cu decalotarea..
Mi l-a decalotat dr.Culcer dar,in trei zile s-a lipit pielita aproape la fel.
Mie mi-a fost mila sa mai umblu acolo dupa decalotare,mai ales,ca si plangea saracutul cand facea pisu..
Acum am reusit incet,incet sa mai cobor pielicica aia la baita asa cum a explicat si Madutza.
Asa avea si Raducu, cateva punctulete albe dar,am insistat cu decalotatul si s-au dus..

Am vazut si eu poze noi cu copii minunati!!!

Va puuuup pe toti si pe toate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Alina nu te speria, punctele albe sunt secretie normala care s-a adunat acolo. Oricum trebuie sa cureti acolo, trage un pic mai tare , daca nu reusesti va trebui sa mergeti la medic. Incearca si cu apa oxigenata. Am patit-o si eu cu Matia si m-am dus la urgenta, au ras aia de mine.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Ma retrag si eu frumusel in pat cu gandul la o lasagna ! Nu ma prea pricep sa o fac...mai bine spus nu am facut niciodata dar, in week-end o execut. Imi place la nebunie!!!

Pe maine dupa ora 10.30 fetele (sper eu)!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata mamici

suntem matinale, imediat fug la treburi ca maine taiem motul si am multe de pregatit
afara ninge iar....
haideti la cafeluta fierbinte

lalely cand are un somnic pe zi o culc pe la 19.30-20 si doarme pana la 4-5. cand are 2 somnicuri o culc pe la 20.30-21 si doarme pana pe la 7

ailed pai vopseste-te si tu ce mai astepti? tu cu Garnier ai zis ca te faci? mie imi place orezul cu lapte afumat
chiar fetelor care va vopsiti...voi faceti testuil acela cu 48 de ore inainte de vospit?

miki doar n-o face si Andra la fel ca Vlad.... ar trebuie pe Vald sa-l poti tempera putin, ca ea draguta vede la el si face si ea, ce stie ea ce-i bine si ce nu. asa rau imi pare ca incepi serviciul si o sa intri mai rar la noi. sa faci cumva sa mai intrii, sa ne povestesti, macar o data la 2 zile acolo
cu pipi...trebuie sa-l pui mai des pe Vald, nu este bine sa tina atata. bine, nu este bine in general sa stam cu pipi atata

scrish chiar tare faza cu plansul copilasului. asa este cand nu este copilasul tau....

alina06 ooo ce problema...eu chiar nu stiu sa te ajut, poate nu este nimic totusi, tu te gandesti la operatie?

madutza brrrr....ce povestesti tu acolo de putza la bebe, ma ia cu fiori numai cand imi imaginez cum sa trag de ea
si al meu sot a fost la fotbal si apoi la meci si a venit la 1.30 acasa si azi dimineata cand sa plece la servici, cine dormea pe el? el

ally vezi cu carnea? clar nu miroase. ai grija data viitoare.

persi ma bucur ca sunteti bine, mai fa-ti timp si de noi

mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza am uitat sa te intreb...ai facut salata in straturi?
tu ai pregatit tot cu o zi inainte, nu? azi ma apuc sa pregatesc si eu tot numai fiptura o bag la cuptor maine dimineata

bb_yasmi ce faci? te-ai inzapezit?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata si de la noi!

roxy, nu am facut salata in straturi ca deja stabilisem meniul, facusem cumparaturile si nu am mai modificat. Dar am timp sa o fac, probabil chiar pe 26 de lasatul secului cand vin finii. Eu cu o zi inainte am pregatit aproape totul... ma taiat totul marunt pt salate, dar maioneza am facut chiar smbata si am amestecat-o cu legumele, ouale le-am fiert, dar le-am taiat si ornat a doua zi, friptura am legat-o cu ata, am condimentat-o dar am bagat-o la cuptor a doua zi, mezelurile le-am cumparat direct feliate, rulada de cascaval am facut-o de vineri ca tb sa stea la frigider sa se intareasca bine. Apropos a fost un mare succes rulada , iar salata de pui cu cruditati am sa o mai fac pt ca a iesit extraordinar de gustoasa . tarta de la Deea tot vineri am facut-o, dar fructele le-am pus sambata..si tot asa...oricum am avut destule de facut si sambata. Caruciorul de fructe l-am facut vineri seara si l-am bagat in folie sa nu se usuce marginile.

Acum imi aduc aminte ca mi-a cerut cineva reteta de tarta de la deea, dar nu mai stiu cine...si nici daca am raspuns...

somleac, mie nu imi raspunzi?

Iar se trezeste tarziu puturoasa mea , dar asa imi place ca am timp sa mananc linistita dimineata dupa ce pleaca si Cristi la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza! Noi ne-am trezit la 3.30 doar si acum la 7.30, tot e bine!Ally e ff buna lasanga.vezi ca are multe calorii!
roxy, mai, n-apuc, poate azi...
fetele azi ma duc sa-i cauterizeze negul lui bb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

MAda, ma gandeam la tine, cu programarea lucrurilor si deja imi fac oarecum programari, ca eu chiar n-am ajutor de la nimeni, asta merge facuta inainte, asta nu...Tortul si praji o sa le fac cu o zi inainte si stelutele de foietaj, o sa toc ciupercutzele si o sa cxondimentez pulpitzele, cred ca si branzica pot sa o fac inainte... si sa incerc icrele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia, ma bucur ca v-ati trezit doar o data pe noapte . Hai ca o sa fie bine la dr. Ii face anestezie locala? Nu tb sa plangi, va fi f bine pt ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

persi, eu seara numai am putere cateodata de strans jucariile...azi am zi de smotru, ma gandesc la tine

Mergi la inceput