Fluturasi Martie-Aprilie 2011 (127)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

delia, ma bucur ca v-ati trezit doar o data pe noapte . Hai ca o sa fie bine la dr. Ii face anestezie locala? Nu tb sa plangi, va fi f bine pt ea.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

Mariei nu i-a facut anestezie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele stiti orezul ala cu lapte afumat de ieri? i-am pus un gem fara zahar, facut din capsuni, visine , mure si zmeura... ghici cine tipa la mine si papa pe rupte din el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata!
- madutza- mi-ai scos un zambet larg ieri- cu disparitia meapai, m-am luat cu piticii, i-am schimbat- aveau pampersul plin de pipi, m-am dus la bucatarie sa spal biberoanele, s-au scremut-caca, asa ca i-am schimbnat din nou, spalat..si in curand treb sa-i culc- dc se trezesc la 7.30 ,la 9.30 sunt cheauniti de somn, dc se trezesc la 8 , la 10-10.30..ieri au dormit 10.30-12, 14.30-16 si 18-18.35.
-apoi m-am apucat de facut legume, cele pe care le aveam , aveau cred cam multa fasole pastai, si au facut cam multe scaune,. plus treziri dese noaptea a lui sergiu- sa nu fi avut colici? asa ca, le-am aruncat, si am revenit la standard.morcovii , telina si pastranacul le-am taiat mici-mici, ca ptr salata boeuf-dovlecelul, ardeiul si cartofii le-am pisat, si am amestecat totul..deci, pana am taiat multi morcovi, si o telina cat o varza, si multi pastarnaci, cubulete..m-a apucat somnul de pranz al lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza viss!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-neata'ailed
- alehiam- roscovele astea, unde se gasesc? au gust asemanator cu cacaoa, sau doar culoarea? ti-am admirat si eu pompierii- niste dragalai, iar luiza imi place ca are talpita asa mica- ca sonia, si merge bine si frumos..
- i-am admirat apoi pe luca de alina- un sexos atletic, pe cretulinul lui mandreac,pe raperul lui lalely- niste scumpi, buni de alintat si dragalit
- referitor la renuntarea de pampersi- si eu vreau sa incerc cu ei vara asta, o sa aiba 1,4-1,6 luni- oare o fi prea devreme,? si sincer nici eu nu stiu de unde sa incep..ma inspir de la voi.imi place ca dezbati fel si fel de subiecte
-roxy- am gresit, cutia de nan2 imi ajunge de 3 administrari- deci- o zi jumate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning de la Londra unde vine primavara !!!!!!!!

Cafeluta mai doreste careva ? eu as baga o galeata, dar imi beau espresso ul meu acum si apoi am sa ies in oras sa ne plimbam si ceva shpping si ne oprim si la un cappuccino si un muffin cu zmeura si ciocolata alba sau cu blueberries, dementiale

Ma simt iar obosita si nu stiu de ce , poate ca iar am umblat ieri fleaura am ajuns intr-un final si la doctor, iar trebuie sa o dau cu crema cu cortizon na da asta e acum, ce sa ii fac... saracuta era rau, aproape carne vie se facuse nu stiu de pe unde a luat-o de data asta, oricum i-a aparut la vreo 2 sapt dupa ce am revenit de la socri de la Craciun intr-o zi nu le-ar manca vulpea in padure acolo , sa scap naibii de pacostele astea ca numa de toate cele se umple piscoata cand e in preajma lor

Nu am apucat sa vad noile pozici , imi beau cafeluta acum si ma bag pe picasa sa trag cu ochiul

Revin cu impresii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viss, pe Mari cam asa am invatat-o fara pampers ziua.... O lasasemla tara vara si o lasam in funduletul gol prin curte... si o mai puneam pe olita dupa ce bea apa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Morning de la Londra unde vine primavara !!!!!!!!

Cafeluta mai doreste careva ? eu as baga o galeata, dar imi beau espresso ul meu acums i apoi am sa ies in oras sa ne plimbam si cv shpping si ne oprim si la un cappuccino si un muffin cu zmeura si ciocolata alba sau cu blueberries, dementiale

Ma simt iar obosita si nu stiu de ce , poate ca iar am umblat ieri fleaura am ajuns intr-un final si la doctor, iar trebuie sa o dau cu crema cu cortizon na da asta e acum, ce sa ii fac... saracuta era rau, aproape carne vie se facuse nu stiu de pe unde a luat-o de data asta, oricum i-a aparut la vreo 2 sapt dupa ce am revenit de la socri de la Craciun intr-o zi nu le-ar manca vulpea in padure acolo , sa scap naibii de pacostele astea ca numa de toate cele se umple piscoata cand e in preajma lor

Nu am apucat sa vad noile pozici , imi beau cafeluta acum si ma bag pe picasa sa trag cu ochiul

Revin cu impresii


pupam piscoata! iti e clar de unde le are, nu?sa te gandesti si la mine daca papi din cele cu zmeura, cu afine nu ma incanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-neata'ailed
- alehiam- roscovele astea, unde se gasesc? au gust asemanator cu cacaoa, sau doar culoarea? ti-am admirat si eu pompierii- niste dragalai, iar luiza imi place ca are talpita asa mica- ca sonia, si merge bine si frumos..
- i-am admirat apoi pe luca de alina- un sexos atletic, pe cretulinul lui mandreac,pe raperul lui lalely- niste scumpi, buni de alintat si dragalit
- referitor la renuntarea de pampersi- si eu vreau sa incerc cu ei vara asta, o sa aiba 1,4-1,6 luni- oare o fi prea devreme,? si sincer nici eu nu stiu de unde sa incep..ma inspir de la voi.imi place ca dezbati fel si fel de subiecte
-roxy- am gresit, cutia de nan2 imi ajunge de 3 administrari- deci- o zi jumate.

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)




'Neata, mamici frumoase!!!

M-a trezit pitica din ora in ora de pe la 2 noaptea, iar la 7 era in picioare si chiuia de zor si mie imi picau ochii-n gura
Azi i-am dat de dimineata omleta dintr-un ou cu putina smantana facuta cu putin unt in tigaia de teflon si a papat 3/4 din ea! Sa vedem acum cu fructele daca mai papa ceva, dar vreau sa-i schimb usor programul si sa aiba 3 mese solide si 2 gustari plus tzitzi cat vrea, deci fructele vor trece drept gustare acum si i le dau feliate sa se serveasca ea ca nu mai am stresul ca mananca putin si se plictiseste mestecand la ele daca a papat bine la micul dejun.

Viss faina de roscove gasesti la orice Plafar, la fel si mei, tarate si alte chestii cu care mai poti face papica la bebei.

Ailed bafta la doctor si o sa treaca repede! Dodo frumoasa si ochioasa!

Miki, Madutza, Alehiam pentru mamicile descurcarete cu 2 pui mici mamosi amandoi!


toate mamicile si bag o repriza de som acum cat se mai poate ca se trezeste picea si ma ia de noua...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ai mei nu prea beau apa- ailed.si dc beau- lui sergiu treb sa-i recoltam lunar urina, s-o dam la analize- ei bine ultima data ne-am trezit intr-o zi la 6.30, in alta la 6 si apoi la 5, a 3-a zi a baut apa, apoi laptele 240ml, intre 5.10-5.30 si s-a pisat la 7. iar noi am stat cheauniti de somn,in coate, langa el- eu il tineam de picioruse sa nu atinga puta, laur statea cu recipientul intr-o mana, cu cealalta atipea pe cotul eiasta asa -pe langa subicet- candva , cu luni in urma, facea pipi imediat-la 10 min. dupa ce bea biberonul de lapte, acuma..nimic.

Mergi la inceput