HAI mrg, puiutza, Anca,bia, Olga,noce!!!!! (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

MIHAELA multumesc pentru urari!
Asa spera si el, dar nici un semn nu da asta mica. Si mai inainte m-a intrebat: nu nasti, nu?
Cand a venit langa noi in pat, sotul, a batut cu degetul in burta si ea i-a raspuns. Si el: se pregateste sa iasa!


Bianca ALEXIS-ARIAN (5/01/2009) si cu 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Salutare!

Raluca chiar ma intrebam daca esti bine ca nu mi-ai raspuns la sms.

Nu am timp de citit ca Saruca are sinuzita siimi face febra non-stop, sot de garda si sa vad cum ma descurc singura cu 2 in seara asta.

fetele care mai urmeaza!

Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte Sara-Stefania iulie 2008
39s cu Adela-Alexandra



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

anca - noi suntem bine, joi am ajuns acasa si de atunci ne acomodam cu minunea asta mica si ea cu noi. in seara asta se pare ca si tu vei fi de garda la mandrele tale... si noi ramanem singurele vineri si sunt curioasa sa vad cum ne descuram.
alexa - nici noi nu eram siguri de nume cand am pleca la spital. oricum, in timpul operatiei singurul lucru pe care l-am spus a fost numele fetei atunci cand am fost intrebata... in schimb, parca eram in transa, nu puteam spune nimik

mami fericita de Ariana

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mihaela, sa-ti de Dumnezeu tot binele si toata fericirea din lume!LA MULTI ANI! Cum te-a dragalit socrela astazi?
Anda, numai sufletelul tau stie prin ce ai trecut...Dar Dumnezeu e mare si nu te-a lasat. EL stie ca esti un om bun si o mamica minunata care merita puiuti sanatosi.
Sophia, bafta multa si te asteptam cu cele mai bune vesti. Sa vezi ce copil bogat o sa ai!Asta o spun dupa cum e vremea la Buuresti!
Alina, am uitat sa-ti spun ca ma amuza fosrte tare cum vorbesti tu de parturile lui Filip. Scumpul de el, pare sa fie o paraitoare permanenta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

MIHAELA ,LA MULTI ANI cu sanatate si o bebelina sanatoasa si frumoasa sa-ti dea d-zeu.

Puiuta ,Alina ,si eu sunt nascuta pe 21 aprilie dar nu sunt deloc cum sunt sotii vostri din pacate ,sunt impulsiva si nu prea am rabdare ,dar iubitoare si tandra sunt

Alina, a mea e mitraliera la capitolul parturi ,trage si cate 3-4 unul dupa altul ,in foc continuu

Raluca ,si eu zic ca 25 e prea mult in camera copilului ,max 23 ar fi indicat,iar ceai ,la fel daca suge exclusiv nu are nevoie de alte lichide ,dr. s-a referit ca e prea cald si poate face febra de sete si caldura...la buric eu nu am dat-o cu nimik ,doar spirt si lasat deschis ,nu acoperit si s-a vindecat f repede si fain,dar la fel de buna e si putina pudra .

Mrg ,eu am facut cez. la 38+5 zile,sunt si eu fiv-oasa,dar nu de-aia ci pt. ca dr meu pleaca in concediu a2-a zi ,nu poti sa mai astepti si tu sau dr?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrg

Da,Lady mai e ffffff putin si face poc...abia astept sa-l vad,sa-l simt,sa-l dragalesc,dar in acelasi timp ma incearca si o mare teama de operatie,de recuperare,de faptul ca miercuri se implinesc 38 saptamani de sarcina si mi-e sa nu fie prea devreme...dar sper ca totul va fi bine!!!

37+sapt

Mrg eu am avut 38 si 1 zi si a fost ff bine stai linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Eu m-am recuperat mai repede dupa a doua cezariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Offf,mi-a cazut net-ul...abia acum a revenit!!!

Suzieq,nu am motive de sanatate ptr care ar trebui sa fc acum cezariana...dr a zs doar ca fiind fiv sa nu stam prea mult sa nu riscam Doamne fereste...Nu stiu ce sa zc si sa cred o fi mai precaut sau speriat dr asta al meu...sau si-o face el programul cum vrea si l-o avantaja sa ma opereze sapt asta...
Ica multu'!
Bianca vad ca deja bebelusul vostru comunica cu tati prin morse
Iaura o sa ma mai gandesc,oricum maine a zs dr ca vorbim si ne vedem oricum miercuri...
Ligia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Mihaela scumpica....unde esti?
La cumparaturi? Ati fost la Ikea?
Nu ne-ai zis ce cadou ti-a facut soacra...sau am sarit eu..?

La multi ani Mamico!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

...dar mai e o problema voi cand ziceti ca ati nascut la 38 sapt si o zi,sau 38 si 5 zile,va referiti la 38 de sapt incepute adica ati intrat in 38 sau terminate,fiindca eu spre ex.,miercuri abia intru in 38 sapt...scuze ca insist dar sunt cam speriata,si nu stiu dc e bine ce facem...oricum fecioarele asa sunt.
Pup!

37+sapt

Mergi la inceput