HAI mrg, puiutza, Anca,bia, Olga,noce!!!!! (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Puiutza scumpa




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Lady...aici e modelul...preturi:
http://www.shopmania.ro/aparate-diverse/p-laica-md6026-9272032

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Da,Lady mai e ffffff putin si face poc...abia astept sa-l vad,sa-l simt,sa-l dragalesc,dar in acelasi timp ma incearca si o mare teama de operatie,de recuperare,de faptul ca miercuri se implinesc 38 saptamani de sarcina si mi-e sa nu fie prea devreme...dar sper ca totul va fi bine!!!

37+sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Raluca, eu pun peste sani un prosop inmuiat in apa fierbinte si stors bine, apoi masaj la sani bine de tot (doare un pic dar e bine sa desfunzi toate canalele) fie in sensul acelor de ceas unde simti tare, fie de-a lungul sanului si apoi bagi pompa pana nu mai iese nimic. Eu cred ca am fost obsedata cu desfundatul canalelor ca la inceput ma mulgeam foarte des (cam la 3-4 ore), incepeam cu masaj si apoi bagam popma. Daca fetita e alimentata strict de la san nu mai are nevoie de ceai, laptele de mama ii este suficient, cand o pui la san primii stropi de lapte tin de sete si urmatorii ce curg mai greu tin de foame.

Sophia, eu nu am avut lac pe unghi, dar nu cred ca o sa conteze, oricum iti dau ceva ciorapi antitromboze in picioare si aia au si posibilitatea de a ascunde unghiile. Bafta maine si ai grija cu mancarea, este singurul lucru de care am dus lipsa in maternitate.

MTHFR C677T Homozigot
Mami de Vlad, 01.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Mrg, ai ceva probleme pentru care faci cezariana asa repede? SCuze daca ai mai scris, dar nu cred ca am fost pe faza. Intreb ca mi se pare mult prea repede la 38 de saptamani fix cezariana programata.

MTHFR C677T Homozigot
Mami de Vlad, 01.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Mihaela – la multi ani, sa ai o bebelina gingasa si sanatoasa, sa ve bucurati de ea !!!

Ica7 – stai cumva pe strada mea, suntem vecine ? Nici la noi nu au ridicat gunoiul de 2 saptamani, iar zapada s-a asternut in voie, cred ca sotul va ajunge pe jos acasa. La pranz am rugat un vecin sa mi-l aduca pe David de la gradi, sa nu ramana mititelul pe acolo….
Anda- off prin ce ati trecut, m-a cutremurat povestea ta. Multa tarie mamico si totul sa devina curand doar o amintire neplacuta. Sanatate multa !
Kraluca – eu nici acum , nici la David nu am dat copilului ceai sau apa, atata timp cat l-am alaptat exclusive la san.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

offf anda prin ce clipe grele ai trecut. slava Domnului ca sunteti acasa. multa sanatate puiutului mic si tie refacere usoara.
la multi ani mihaela! nastere usoara!
puiutza, mylady multumim pt aprecieri.
hai sophia! hai mrg! hai puiutza!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Oli, te rog, nu ma uita cu dr pediatra de la Medlife!

Noi am fost vineri la IOMC la dermatolog, sa ne linistim cu niste bubite pe burtica lui bebe pe care le banuiam ca ar fi stafilococul auriu, ne-a dat tratament local cu unguent.
M-a sfatuit sa renunt la samponul obisnuit de debe (noi aveam sanosan) si sa folosesc unul fara sapun Exogema intrucat bebe are pielea f sensibila. Deja bebe arata mult mai bine.
La buricut mi-a zis sa toaletez bine cu spirt si cu betadina, sa sterg intenspana se curata complet, buricul trebuie sa fie perfect uscat si curat pentru ca orice urma de secretie constituie mediu de cultura pentru microbi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:


La multi ani MihaelaRadu, Multa sanatate, nastere usoara!

Am recuperat capitolele din saptamana trecuta .

Felicitari migulet, anne_maria, mihacor, bulinutza, bubbles

Noi trebuia sa ajungem astazi la control insa am amanat pe joi poate se mai linisteste vremea.
Saptamana trecuta totul era foarte ok. Col inchis de 3,5cm. Placenta nu e imbatranita. Singura problemuta ar fi in continuare ca bebe e un pic slabut.
Adica la 36 de saptamani avea conform ecografului 2650g.
In continuare prima optiune este pentru nastere naturala. Asteptam joi sa vedem ce ne mai zice D-na Dr.

De notat ar mai fi faptul ca nu avem nici o idee ce nume va purta bebele nostru. Speram sa nu ajungem la spital si sa trebuiasca sa strig pe holuri dupa sot... ce nume punem .

Sanatate la toate burticile, mamicile si bulgarasii lor!

Niste moate pentru burticile care urmeaza

PS:Alina - si pe mine ma intereseaza o locatie ptr botez.... Am mai primit cateva sfaturi de la prieteni dar vreau sa vad mai multe oferte.

Alexa +38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Noi trebuia sa ajungem azi la control la buc, dar cum suntem din pitesti, nu a fost posibil. Asa k suntem cu moralul la pamant si cu o depresie cat casa. Sa speram k o sa ne revenim rapid printr-o terapie cu shopping. In rest, mi se pare k timpul trece prea incet, nu mai am rabdare dar in acelasi timp mi-e o frica de mor de nastere. Cum este a 2-a cezariana, ma gandesc k recuperarea o sa fie mult mai grea decat prima oara, si in plus nu ma pot hotari la tipul de anestezie pe care o sa il fac. De dormit nu prea mai pot sa dorm, arsurile sunt la ele acasa, asa k sunt la pamant. Dar sunt convinsa k o sa treaca si incerc sa ma imbarbatez singura. Sotul saracul nu mai stie ce sa se mai faca cu mine si crizele mele care sunt din ce in ce mai dese.
Sper k dupa-amiaza asta sa fie mai buna k inceputul zilei.
34+

Mergi la inceput