HAI mrg, puiutza, Anca,bia, Olga,noce!!!!! (66)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mrg, eu am nascut la 40 respectiv 39 sapt implinite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Buna seara am fost si noi azi la controlul de o luna bebe e bine ,are 5260 de grame si 59 de cm fontanela din spate aproape inchisa cea din fata are 2,5 cm si ne-a dat calciu gluconic pentru tresaririle lui bebe ,sa speram ca daca nu mai treasare nu se mai trezeste si nu se mai foieste noaptea.

oricum duminica avem si botezul si asteptam si linistea de dupa botez.

Sper sa se circule sa poate ajunge tot invitatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Ica am tot uitat sa iti spun k am vazut pozele cu voi Ti-am scris si ce mult imi plac gropitele lui (exact ca ale tale)

Ileana, Iaura, da, Filip al meu este foarte partzaios. Dar ma bucur k reuseste sa elimine gazele.

Alexa iti trimit maine PM.

/Ileana, ai primit mail??

Eu cu Sara am facut un tort pt maine, il sarbatorim p e Filip la 1 luna! Asa i-am facut si Sarei tortulet in fiecare luna, pana la 1 an, asa ca pastram traditia. Cat timp am pregatit tortul, Filip a dormit tun in landou, cu noi in bucatarie. am si facut poze, vi le arat maine.

va pup, noapte buna!!!

sophia


Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Alice,am inteles,deci inseamna ca eu miercuri am 37 sapt implinite,si inceput de 38 sapt...parca ma sperii si mai rau acum!!!
Ligia,tu zc ca ai nascut la 38 si o zi.Ai implinit 38 sapt si a doua zi te-a operat sau cum?
Sa nu radeti de mn!!!

37+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

dariana, sophia, mrg, puiutza, alina, cati, raluca, lady, nicole, ica, alexa, ileana, iaura, denisa
va multumesc din suflet pentru urari.
Ma simt binecuvantata pentru fiecare dintre voi. Mi-ati facut sarcina o calatorie placuta si nu o aventura tenebroasa, m-am simtit auzita si ascultata, m-am simtit prietena voastra si toate astea se intampla rar si greu in viata.

Noi, dupa ce am vazut un bebe Robert atat de incantat de camera lui a la Ikea, am purces la achizitionat aceleasi piese de mobilier Deci nu mai pun si eu poze ca le-ati vazut la Olga si Ica.
Ileana daca anul trecut socrela mi-a luat cuier, anul asta s-a gandit ea cata nevoie am de...dulceata. Nu exagerez. Mi-a adus in dar un borcan de dulceata de portocale. Ce-i drept, Friederich Nietzche scria asa:"Daruiesc un borcan de dulceata pentru a sterge o amintire neplacuta", dar ma indoiesc puternic asupra cunostintelor filozofice ale soacra-mi. Borcanul e dragut. Am sa-l pastrez si o sa-l refolosesc

Bia, Anca_cls,Noce, Sophia, Mrg!!! HAI fetelor!!!


Puiutza asteapta-ma
Anunt si eu contractii usor dureroase, intepaturi in vagin (dar din alea cu trosnituri si paraituri de oase), burtica lasata...toate astea incepand de vineri seara.

38+ cu pisicutza Iris
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Buna seara si de la noi!Eu nu mai reusesc sa tin pasul cu voi, dar am reusit sa recuperez din urma.
Vad ca a nins cu bulgarasi cit am lipsit . Felicitari Matza ( ai fost super curajoasa, nu vreau sa ma gindesc prin ce ai trecut) , bulinutza, bubbles, anemarie! Cred ca am uitat pe cineva, imi cer scuze , dar nu mai imi aduc aminte. Sanatate multa micilor puiuti!
Ah mi-am adus aminte , felicitari mihacor si sanatate multa uriasului!
Sophia,iti tin pumnii pentr maine!

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

multumim alina
mihaelamultumim. mihaela un borcan de dulceata? si de portocale e bestiala soacra ta!
nicole...daca stai tot in sect 1 poate suntem vecine
happymummy..cum esti? cum decurge acomodarea?
olga pe unde iti mai umbla piciorusele?

noapte linistita fetelor.
maine va pun poze sa vedeti ce peisaj de basm e la noi in curte, ca de altfel si la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

mrg eu am nascut la 35 de saptamani implinite si 4 zile, iar bebe a fost ok, nici macar n-a fost declarat prematur pt ca a avut peste 2.500gr. a luat 10, nu a avut nevoie de incubator, sau altceva.
nu-ti mai face atatea griji. o sa fie bine la final. curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Sophia Mult curaj si bafta maine! O sa-ti tii in brate in sfarsit puiutul

Amelia, sunt bine, multumesc de intrebare . Si eu trec prin aceleasi stari ca voi toate, ma regasesc in ceea ce povestesc fetele de aceeasi varsta a sarcinii cu a mea, contractii, intepaturi in vagin, oboseala, dureri de tot felul... Insa stiu ce inseamna si ce urmeaza . Mai am inca destule de pregatit pentru venirea lui bubu si incerc sa-mi ocup timpul si mintea cu diverse, sa nu ma gandesc si sa interpretez fiecare senzatie . Insa nu ma grabesc inca sa nasc, caci conform spuselor dr, e inca micutz si trebuie sa-l mai tin pe bubulin la copt.
Emma e foarte nerabdatoare, numara zilele pana la marea inalnire, ma ajuta la pregatiri si povesteste zilnic cu burta. Sper sa dureze entuziamul si incantarea si dupa.
Andra cum reactioneaza? E inca incantata?

O noapte buna sa aveti!


Dariana +38 cu si mamica fericita de Emma (11.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrg

...dar mai e o problema voi cand ziceti ca ati nascut la 38 sapt si o zi,sau 38 si 5 zile,va referiti la 38 de sapt incepute adica ati intrat in 38 sau terminate,fiindca eu spre ex.,miercuri abia intru in 38 sapt...scuze ca insist dar sunt cam speriata,si nu stiu dc e bine ce facem...oricum fecioarele asa sunt.
Pup!

37+sapt


Mrg
- si eu tot fecioara sunt, te inteleg... Eu am nascut la 38 de sapt si 2 zile, adica 38 de sapt terminate si intrasem in sapt 39.

Mergi la inceput