Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(125)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cami, intrebam ce parere ai daca dam masa finilor cand deja am intrat in post? Adik, o pereche de fini nu poate veni cu noi chiar de lasatul secului si ne gandeam sa "amanam" cu o sapt ca sa fie si ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

E interesanta treaba asta cu pupatul pe gura, pentru ca ei, cei mici, vad pupatul ca iese pe acolo si se gandesc ca tot acolo se primeste, evident, se poate schimba asta...cu educatie. Dar citisem undeva ca are o insemnatate cumva legata de sexualitate, pentru noi, pentru adulti, pentru ei, cei mici e pur si simplu un pupic. Problema va interveni cand va asocia si el pupicul cu sexualitatea si implicit parintii cu propria sexualitate. Care, uhm, nu e de dorit.

Uneori m-am surprins pe mine insami, ca de drag, nu mai stiam unde sa-l pup si imi venea sa-l pup pe toata fatza, inclusiv pe gurita. Toata copilaria am urat ca mama ma pupa pe gura. Ma simteam aiurea, cand deja am crescut si vedeam in filme ce inseamna sa te pupi pe gura, am refuzat total, spre dezamagirea ei. La Cristi evident ca s-a abtinut, pentru ca m-as fi facut roz-albastra-verde...

Cami, am trecut si eu din intamplare (sau nu) pe la aspirante...si chiar atunci am nimerit la discutie. Era foarte incurajant mesajul, dar probabil ca nu s-a asezat bine, peste frustrari, si sperante, si dorinte mari... eu deseori imi aduc aminte cat de stresant era sa aud ca toata lumea e gravida in jurul meu si numai eu nu. Si probabil ca ele nu stiau cat timp ai incercat tu pana sa ai copii, si tot asa... multe lucruri neluate in seama. Dar nu te amari, ca nu merita. Si felicitari pentru petrecerea frumoasa! Tu cum te mai simti?

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Madutza, nici eu nu sunt de acord cu pupatul pe gurita! Eu ma abtin sa il pup pe gurita si nu concep sa o faca careva. A mea soacra o pupa numai pe gura pe nepoata noastra...Dar cum ajung in tara si ne vedem ii pun ”frana„ si ii explic cam ce nu trebuie sa faca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heelo
mada, ce cadou le-ai cumparat nasilor??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

fetelor nu este vorba de a fi de acord sau nu, fiecare face cum simte cu copilul lui in familia lui. asta nu se comenteaza.
problema era de ceilalti...asta e nasol

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Alexina, !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

nici eu nu-mi pup copii pe gurintya
ca nu-mi place
f rar face asta antonia


mada nu prea merge
daca vrei sa tii postul
si mai ales sa dai exemplu finilor
faci cu ceilalti si cei care nu pot veni
cu urmatoarea ocazie
acu stii cum e
fiecare face cum crede ca e mai bine pt el
eu nu pot zice ca e bine

spiridusha
pai asta le explicam
ca si eu am fost asa 5 ani
si ele m-au luat ca daca am 2 copii deja
nu le inteleg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

heelo
mada, ce cadou le-ai cumparat nasilor??


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



am spus deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

heelo
mada, ce cadou le-ai cumparat nasilor??




am spus deja

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


hai mai spune odata mami plss!! repeta pt un biet intarziat care este tot in graba si pe fuga dar si-a facut liber 10 minute sa vada pozele cu superba catalina!!!! iar tu mami meriti si tu multe, multe!!!! arati minunat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

tre sa plec dupa buburuza la gradi!!
ufff ce dor imi este sa "sparg netu'n doua" cu delia si cu roxy :)))))

mada, daca imi raspunzi citesc raspunsul tau mai tarziu. daca nu, o sa il caut din urma.

va pupic!!!

Mergi la inceput