Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(125)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am culcat fata, si m-am gandit sa dau o mana de ajutor sotului la zapada...ca daca o lasam asa sa se adune nu mai reusim sa iesim din curte sa luam baiatul de la gradi . Azi merge tati sa-l ia cu sania..ca nu are sanse cu masina...maine am inteles ca sunt inchise scolile si gradinitele. Asa ziceam ca am iesit sa ajut si asa frumos este fara, ninge linistit, nu e frig, nu bate vantul...abia astept sa se scoale fata si sa iesim. Nu mai zic ca am facut exces de zel si acum imi tremura mainile la cat le-am fortat la zapada las ca-mi trece mie..ma si dor evident...

delia, de ce sa-i iau mamei mele cadou?

strumph, hai ca m-am si amuzat m-am si enervat citind de intalnirea voastra. M-am amuzat de cum s-a speriat Sophia la plansetele fetitei , pai daca ea e obisnuita cu adulti calmi, normal sa s-a speriat de galagioasa cealalta. Nu cred ca nu ar tb sa refuzi sa te vezi cu ei, cred ca ar tb sa impui tu anumite limite, de ex sa spui in fata ca tu nu pupi copii pe GURA Si finii nostrii fac la fel cu baietii lor, si noi le-am spus ce parere avem, si fiecare se pupa cum vrea, dar intre noi ne pupam pe obraz, frunte sau manuta cat dspre tipat, data viitoare sa explici Sohiei cu voce tare ca e urat sa tipi si ca o apreciezi ca ea e fetita cuminte
pup o piscoata frumoasa, care incepe sa semene mai mult cu mami , obraji, barbie si gurita sunt de la mami!!!

miha, pai aici pe picasa am pus pozele

alexina, da mami, am vazut Pm-ul tau dar am fost asa pe fuga ca nu am avut timp de raspuns. ma ieriti, nu-i asa?

Simo, si la tine sunt restanta cu raspuns, dar nu-mi gasesc cuvintele

ioanna, la noi nu ninge ingrozitor ci doar fff frumos, cred ca e prima data cand ma bucur cu adevarat de zapada pe anul asta. pana acum a fost doar insotita de viscol, acum ninge linistit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, m-am prostit eu intelesem ca e ziua mamei tale miercuri, dar de fapt e ziua Catalinei, ai zis ziua ei si m-am gandit la mama ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, super buna tava care ti-ai luat-o. o am de ceva timp si e f ok. Si tarta de la deea in ea am facut-o

yvy, super ideea de a inalta forma, nu m-as fi gandit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua!!!

Astazi am avut zi de facut mancare atat pentru noi cat si pentru Duracell + bagat la spalat+ jucat si alergat prin casa. Eu sunt cam varza cu somnul si odihna si el parca nu mai oboseste.

Catank, te rog frumos imi trimiti si mie reteta pentru biscuitii aceia cu suc de portocale?

Madutza, am vazut pozele ! A fost o petrecere pe cinste cu bucate super cool si voi (mama si fica) ati fost extraordinar de frumoase. Imi place fffffffffffff mult cum iti sta tunsa asa....nici nu se compara cu parul lung. Esti asa tinerica, slaba si frumoasa! Te-am sunat sambata pe la ora 15.30 daca nu ma insel. Vroiam sa va zic petrecere frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Madutza, imi trimiti si mie te rog reteta de tarta???


Delia, te pup mamica frumoasa si iti multumesc mult pentru Nesquick...foarte gustos! Te mai doare degetul?....evita apa cat poti de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

MADA- te iert da

fetelor sa stiti ca si eu o pup pe Teea pe botic si mi se pare cel mai dulce dintre toate pupicurile. cand e vorba de parinti nu cred ca e asa oripilant,hai sa fim seriosi.
intr-adevar, sa vina altcineva sa pupe copilul pe gura...e ALARMANT.



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

SALUTARE FETELEEEEEEEEEEE

SUNTETI MINUNATEEEEEEEEEE
MULTUMIM MULT DE TOT DE URARI
mi-au dat lacrimile citind atatea ganduri bune de la voiiiiii
a fost prima data cand antonia a constientizat ca e ziua ei de nastere
ma bucur tare mult
a iesit totul minunat
a primit si cadouri frumoaseeeeeeeeeeee
a tropait casa de copilasi
o frumusete de zi facuta asa pe neasteptate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada ce m-ai intrebat?
ca daca faci lasata secului in primul week-end din postul pastelui?
sau cand?
ca am citit repede si nu prea am inteles
da-mi date concrete
si iti raspund concret

eu sunt suparata ca le-am scris ceva incurajant fetelor de la aspirante
si au luat-o ca pe un afront
doamne in ce lume rea traimmmmmmmm
offffffff
nu se mai inteleg mesajele de incurajare deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Cami, felicitari pentru petrecerea reusita! Ce frumos ca Antonia a constientzat ca este petrecerea de ziua ei...bravo ei, fetita desteapta! Nu te mai supara ca ai zis un adevar foarte mare”traim intr-o lume rea„ dar si foarte invidioasa si egoista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ally, sti ce faceam la ora aia? puneam un afis pe usa pe ext cu "The party is here!!" . Mi-a adus mama tel, dar nu am mai apucat sa raspund, am vazut ca e nr de italia , dar am crezut ca e soacra, si nu am mai sunat inapoi Multumim mult ca v-ati gandit la noi, memorez acum numarul
iti trimit acum reteta de tarta, este ff buna.

Fetele, fara suparare dar mie nu-mi place deeeeloc pupatul copiilor pe gura. Nu dezvolt subuectul...

Mergi la inceput