Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

raportam muci,plansete,urlete, toata noaptea!
de maine am concediu medical!

simt ca innebunesc,de cate ori se apropie ceva unde trebuie sa mergem, strumf face cate o figura. de cand s-a nascut, toate nuntile sau botezurile unde trebuia sa mergem, le-am petrecut prin camerele de garda sau prin spitale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Sot de ilinca
Andrei de tanti
Ramo1901
La multi ani si de la noi !

petra bine ai venit in delfinariu

bumble sanatate multa bunicii tale!

ainotna si eu am hematom...cred ca de acolo s=a eliminat sangele si...acolo s-a desprins sacul embrionar. Tu ce ai facut? Ai urmat tratament,,,ai stat in pat?....Pana la urma cum s-a rezolvat?


Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata fetele!

La multi ani sot de Ilinca, din nou!

La multi ani, Ramo! SA ai parte de sanatate, bucurii si impliniri!

Off, ma dispera vremea asta. Si la noi a inceput sa ninga... Krys, vezi, ca la noi in Ardeal nu e vremea asa de rea ca pe la voi (si in general suntem bine feriti de ninsori, ploi, viscol, etc) - deci inca un motiv in plus de a alege Clujul.

Mersi fete de complimente - e un pic naspa ca acum vad pe fb ca am fost la 3 evenimente cu aceeasi tinuta. No, asta este... Nu prea avem multe evenimente, nu prea umblu in rochii, asa ca nu imi cumpar...

Mersi si de sustinerea cu lasatul de fumat- imediat am si eu o sapt de cand nu mai fumez 9marti sau miercuri, cred). Nu e f greu, mai ales ca nu fumeaza Vasi, ca nu am cu cine merge la pipa.

Ciuperci- nu am dat- stiam ca numai dupa 3 ani.

Fetele, voi mai dati vigantol la pitici? Normal stiu ca se da zilnic pana la 18 luni. Pediatra la care am fost oarecand zicea sa ii dau pana la 2 ani, asta ca pt ca Vlad are 18 luni pe timp de iarna si sa continuam pana la 2 ani cu 2 pic zilnic. Apoi pana la 7 ani dam zilnic 2 pic numai in zilele cu "r", adica din sept pana in aprilie (inclusiv). Asa e si la voi???

Alta intrebare: de azi am inceput trat pt somn- homeopate (ch mult mai mic, dar poate gaseste Denisa) si niste siropele- care nu is pt somn, ci pt tot felul... Dar siropelele astea (brad, macese, mesteacan) au alcool - ca si sinupretul , parca. Zice dr sa ii dau 25 pic diluate in apa. Intrebarea mea e: in cata apa??? intr=-o lingura mare ajunge??? ca de pun mai multa apa nu reusesc sa i le dau...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Adriana, modificat prima pag.

Bumblebee, cum sunteti cu tratamentul? Se vad imbunatatiri cu somnicul?



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

La Multi Ani Ramo!!!! Sa fii sanatoasa, iubita si multe multe bucurii!!!

La multi ani si pt sot de Ilinca

Offf mai fetelor, nu stiu ce ne facem noi cu zapada asta..... A trebui sa merg 10 km pe dn1 spre Otopeni, era groaznic, nu vedeai mai nimic Eu nici nu pot crede ca exista posibilitatea sa nu ne mai intalnim, si asta din cauza zapezii

Voi ce ziceti? Oare mai sta? am vazut ca e cod pana marti seara/miercuri, deci teretic pana vineri ar trebui sa curete astia drumurile nationale/judetene....


de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Adriana, modificat prima pag.

Bumblebee, cum sunteti cu tratamentul? Se vad imbunatatiri cu somnicul?

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


De 2 nopti s-a trezit numai de 3 ori pe noapte si intr-un sfert de ora era inapoi in patut. Nu ma pronunt inca, el intotdeauna a avut cateva zile cu treziri mai scurte sau mai putine, dar fluctueaza. Azi se trezeste de mult prea multe ori ca sa numar, alta data se trezeste si stau cu el in brate mai mult de o ora si nici atunci nu e hotarat sa ramana in patut si da-i leganeala din nou, alta data se trezeste de 2-3 ori dar e in picioare inainte de 7 . Maxim o data pe luna doarme fara sa se trezeasca pana dimineata.
In 2 saptamani ma lamuresc daca face ceva extractul asta.
Eu ii dau 12 pic intr-o lingura cu apa.



Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Cristina eu din cate stiu vigantolul dupa 2ani se da tablete,si pana la 2 ani picaturi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Nicole, sanatate multa puiului, iar tie, mami, multa putere!!

Adriana, de ce te doare asa de tare burtca? De ce ti-au dat antiinflamatoare?



Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui ochidut

La Multi Ani Ramo!!!! Sa fii sanatoasa, iubita si multe multe bucurii!!!

La multi ani si pt sot de Ilinca

Offf mai fetelor, nu stiu ce ne facem noi cu zapada asta..... A trebui sa merg 10 km pe dn1 spre Otopeni, era groaznic, nu vedeai mai nimic Eu nici nu pot crede ca exista posibilitatea sa nu ne mai intalnim, si asta din cauza zapezii

Voi ce ziceti? Oare mai sta? am vazut ca e cod pana marti seara/miercuri, deci teretic pana vineri ar trebui sa curete astia drumurile nationale/judetene....


Mami fericita de Larisa Ioana 24.06.2010


Sincer, eu cam cum vad ca elibereaza astia drumurile, pana joi cand se intrevede soarele, n-as baga mana in foc ca drumurile vor fi practicabile, cel putin la noi, in Moldova.
Acuma, din pacate, nu tine figura sa-i spunem lu' nea' omu' s-o lasam pe saptamana viitoare, dar tare bine ar fi fost sa se poata..




Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

muci,febra,apatie,inapetenta!

Mergi la inceput