Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

crys - eu am tot felul de budincute sau clatite. Pt azi am niste turtite facute la cuptor din: fulgi de ovaz, curmale, fulgi cocos, seminte de in, un mar (toate macinate/blenduite) scortisoara si un pic de zahar vanilat. Au iesit foarte moi si pufoase. Daca nu pui mar, ies tari ca niste bomboane, am facut si asa, ca niste bilute. Reteta www.cristelageorgescu.ro/cocktail-de-retete-si-fotografii/09/2011/" target="_blank">aici (turtite insiropate mowgli), eu nu le insiropez c anu ii plac moi.
Ieri am facut pancakes cu lapte de cocos dar nu au avut succes, le-am mancat eu azi cu nutela. Era ciudat gustul de la hrisca, asa ca te sfatuiesc sa pui faina normala.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Buna dimineta!
Azi sunt o mare doamna. Nu trebuie sa gatesc, sa fac curat sau sa merg undeva, doar de pus haine la spalat. Asa ca la ora asta sunt inca in pat. Sotul la munca, Raisa la cresa.
Sa vedem cum trece dimineata ca nu sunt invarata cu din astea si parca bad ca imediat ma ridic din pat si imi fac program.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

La multi ani Andrei de tanti!

La multi ani ramo1901!


Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)



La multi ani si de la noi!!!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Adriana, ce mai faceti, fete frumoase?



Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Am uitat!

Buna dimineata si dam o cafeluta mai cu lapte mai cu zahar, dupa gusturi.
Eu una am pus supa crema de legume la facut si ficatei cu mancarica de fasole verde, felul doi.Cristian e pe geam, se uita cum ninge.Deci ne distram asa, de dimineata.Si eu tre sa pun rufe la spalat, asa ca o iau din loc sa ma duc la treaba.Pupam mamicile si burticile!

PS:Iuliana, cum esti?

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

crys - eu am tot felul de budincute sau clatite. Pt azi am niste turtite facute la cuptor din: fulgi de ovaz, curmale, fulgi cocos, seminte de in, un mar (toate macinate/blenduite) scortisoara si un pic de zahar vanilat. Au iesit foarte moi si pufoase. Daca nu pui mar, ies tari ca niste bomboane, am facut si asa, ca niste bilute. Reteta www.cristelageorgescu.ro/cocktail-de-retete-si-fotografii/09/2011/" target="_blank">aici (turtite insiropate mowgli), eu nu le insiropez c anu ii plac moi.
Ieri am facut pancakes cu lapte de cocos dar nu au avut succes, le-am mancat eu azi cu nutela. Era ciudat gustul de la hrisca, asa ca te sfatuiesc sa pui faina normala.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">14+



Multumesc Michele, esti o draguta! Voi de unde va aprovizionati cu toate ingredientele astea? Cred ca s-a mai discutat aici, dar nu am prins discutiile. Eu cred ca sunt cea mai praf la capitolul alimentatie. In afara de mancarea clasica cu care am fost si eu crescuta.... nu stiu sa ma abat prea mult... Ma simt total depasita...

Poate cu ajutorul vostru reusesc sa schimb si eu ceva in bine in ceea ce priveste alimentatia. Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Si eu trebuie sa fac curat, dar mancare nu, asa ca am scapat macar de partea asta.
Am niste naut la inmuiat si voi face niste chiftelute pt pranz, pt mine, cu o salata si niste ciuperci la gratar.
Pt Bianca am o supa de legume si paste bologneze cu piept de gaina si legume.
Apropos, voi ati dat ciuperci la delfinasi? De care?

Crys - eu am dat prin toamna o comanda pe driedfruits.ro dar nu am folosit multa vreme produsele, ca nu stiam ce sa fac cu ele. Acum am mai citit pe blogul Cristelei si ma inspir de acolo. Am mai luat produse si din plafar sau din kauf./carref.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Miha, eu nu i-am dat inca ciuperci Raisei.
Oana, cum a fost la ski? Poze am vazut, dar vreau si impresii.
Paula, bafta multa azi. Pun sampanie la rece!

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

bumble, fetele sunt bine, eu nu prea. Am dureri fantastice de burta, traiesc cu antiinflamatoare ca altfel mor de durere. Durerile din travaliu au fost parfum pe langa astea. Din pacate sunt stresata ca inca alaptez si nu sunt indicate antiinflamatoarele, desi si medicul ginecolog si pediatrul mi-au spus ca nu sunt chiar asa periculoase.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput