Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Crissy, mersi o sa ma uit desi mara la 1 an avea putini dinti. Vreo 4 cred :))

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Montajul contine capturi din momentul in care ai aparut pe forum si pana a implinit Mara 1 an , e drept ca am luat mesaje din 10 in 10 capitole, dar macar restrangi aria de cautare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

'Neata,

Alice, buna cafea faci, multumim Va dau si eu pe langa o felie de dobos de casa, ramas de la aniversarea sotului. Of, ca numai "ghinioane" de-astea are soacra-ta Da las' ca n-or tine zapezile astea o vesnicie Raducu nu are colici? Poate de-asta se agita noaptea. Si noi am avut o noapte taaare proasta, iar am dormit cu el in patul de junior si ma dor toate oscioarele.

crispro, Mycya, cris_s, ainotna multumim de urari! Azi e de fapt ziua sotului, dar il sarbatorim 3 zile si 3 nopti ca in povesti

Baby bine ca ai ajuns la timp la spital. Ai grija de tine si nu face efort, sunt sigura ca va fi bine pana la urma. Te imbratisez!

Rubia bravo pentru initiativa cu sala. Sportul face minuni pentru trup si suflet. Sper sa ajungi la greutatea dorita cat mai repede.

...ceea ce imi aduce aminte ca tot uit sa o felicit pe saddie pentru cat a slabit. Mi-e rusine ca eu trebuie sa dau jos 5 kg si n-am pic de vointa. Toata ziua, dulciuri, dulciuri

Andreea sa stapaniti sanatosi noua casuta!

Bumblebee multa sanatate bunicii. Ma bucur ca n-a fost nimic grav pana la urma. In spitalele din tara asta numai Dumnezeu te poate vindeca.

crispro bravo lui Vasi ca s-a lasat de fumat. Si eu zic ca ar trebui sa te lasi si tu din solidaritate. Iti spun din proprie experienta ca daca va lasati amandoi si va sustineti reciproc e mult mai usor.

Katalina cum sunteti, puteti iesi din casa? Am vazut la Tv ce e in Vrancea si m-am speriat. Eu nu-mi inchipui cum pot fi viscolele astea, noi in Ardeal n-avem parte de asa ceva din fericire.

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Si in plus imi si inseninez ziua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ilinca, sa iti traiasca sotul!!
De soacra ce sa zic, am inceput saptamana cu "bine" :)))
Nu stiu daca are colici. Nu cred totusi ca pana ieri nu a mai faut asa. Si nu se strangea de burta ca la colici, toata agitatia a fost din maini. Da din maini si se trezeste, blegu
Norocul meu ca s-au apucat niste vecini sa dea gauri cu bormasina si se pare ca ii place sunetul, a adormit :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata

Sot de ilinca
Andrei de tanti
Ramo1901
Sa fiti sanatosi, iubiti si fericiti!

petra acum am reusit sa iti citesc mesajele (cu Versiune pentru imprimanta), ca se pare ca le pierdusem.
Sa va traiasca comorile! Tare mult mi-a placut cum ai povestit de ei. Ii pupam dulce dulce
Si eu tot la un an am trecut-o la un somn, marind perioada de veghe pana la 11.30, 12, 13, fiindca de multe ori adormea la 11 si somnul de 17 il sarea. Acum o culc pe la 13.30-14.

crispro bravo pt lasatul de fumat. Sa va tina mereu!

bumble of, din pacate asa e cu sistemul nostru romanesc :(:(:(
Sanatate multa!

ainotna sa va ajute Dumnezeu sa plecati unde va doriti!

Alice ce tare a adormit pe galagia bormasinii!! :)))

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

La multi ani, mamica draga, Ramona! Sanatate, spor in toate, bucurii si noroc!

La multi ani, sot de Ilinca!

Piticul meu adormea cand bagam pompa de san in functiune. Asa il mai pacaleam de un somnic, tare a fost certat cu somnul de mic .

Sunt tare tare curioasa daca ajungem la MI. Sansele sunt din ce in ce mai mici. Masina noastra nu o avem pana vineri, ninge in continuare, coduri de toate culorile . Joi stim sigur, adica joi luam hotararea, pt moment e cam 70 (NU)-30%..



Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Sot de ilinca
Ramo1901
La multi ani si din partea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

un pupic pentru mamici


La Multi Ani ramo!


La Multi Ani, andrei de tanti!

Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

La multi ani Ramo! Sa fii sanatoasa si iubita!

Neata zic si eu acum. Alice multumim de cafea. Ufff... daca tot nu pleaca soacra, profita si baga somnic ca sa recuperezi noaptea trecuta.

Cris, felicitari pt decizia sotului de a renunta la fumat. Bafta multa si vointa sa reusesti si tu, asa cum au zis si fetele e mai usor in doi.

Noi stam cu ochii pe tv... ca sotul trebuie sa plece mai tarziu si nu stim cum va fi situatia cu drumurile. Astia ma dispera cu stirile si cu modul exagerat de a prezenta totul, si desi is constienta ca asta fac, tot nu ma pot dezlipi de tv si nu ma pot linisti...

Noi am avut o noapte mai buna. Ne-am mai revenit o idee cu raceala, cat de cat mai putem respira... Doamne ajuta sa scapam de ea!

In alta ordine de idei, eu una nu mai stiu ce sa-i dau de papa, in special dimineata e jaaale. Lactatele sunt scoase din alimentatie, in afara de LP HA, cereale mananca, dar nu pot da zilnic, compoturi refuza, fructe ii mai dau, dar mi se pare ca nu-i de ajuns, sa se sature...ufff... Mai dati-mi idei pls... macar ma mai inspir de la voi.

Va pup! Trage de mine, nu mai are rabdare...byeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Sa o treceti va rog si pe Natalia Ioana (06.02.2012) in listuta.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput