Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(123)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st



Mada, asa patesc si eu cu Luca ziua: fix 30 de minute doarme uneori. In schimb a inceput sa doarma mai bine noaptea. Se mai trezeste doar o data, maxim de doua ori. Asta cand nu-l necajeste vreun dinte.

Acum sunt la incercari de a-l lasa sa adoarma singur seara. Ca ma gandesc la perioada cand voi avea burta mare... Dar nu prea reusesc. Sta un pic culcat, apoi se ridica in fund, apoi in picioare... Dar mai incerc. Poate asa incet, incet, reusesc


Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 15+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


eu m-as gandi la momentul in care se naste si bb2 Daca plang amandoi odata, la care te duci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mada, pt Cata:Bioderma Atoderm antirecidiva e super... sti cum avea pe picioare Andra pielea... supeeer,pe burtica nu era exact perfecta dar mai dam...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Biderma Atoderm am si eu dar este Nourishing cream...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s



deea iesi din pijamale. eu ies din pijamale la prima ora adica la 7. cum sa stai in pijamale? eu mai intai ma spal, ma piaptan, ma bibilesc si apoi o iau si pe Anastasia la bibilit. sunt curioasa cand voi mai avea inca un bebe mic la fel voi face[:-@

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




roxy, eu ma bibilesc impreuna cu Cata la 10 cand se trezeste ea, ca sa-i arat ca si mami se spala pe dinti, si mami se piaptana..etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, da e reteta de la deea, dar mi-a fost mai sor sa dau replay
mada are dreptte alexina, in Ro gasesti aluat de tarta, aici nu, ca nu stiu ei ce-i bun
alexina, sa-ti traiasca soacra, misto, uite un pup mare pt tine, ca te-ai supi pe muncitori, dar acum asa o fi...prea frig
eu am lipsit motivat, au venit sotzul si copilul mare si am facut peste prajit(sardele si pastrav somonizat, ce aveam prin congelator), ca am vazut-o pe una ca prajea peste la tv si mi s-a pus pata si mamaliga cu branza, a mancat si bb dar singura... va dati seama ...luase castronelul in mana si lingea de pe el si facea niam-niam, nu a vrut sa-i dau eu decat 5-6 linguritze. Si a mancat o sardina intreaga cu tot cu oase, i-am dat-o la misto ca balea langa ei si a ras-o. Astept rosii, ca oua am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, mie mi-au zis sa-i dau pana da caldura cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

miki ca zodie esti? tare mult imi place cum gandesti si caracterul tau... cat pot sa-mi dau seama asa ''virtual''
strumphyce faci mami? nu mai zici nimic?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







ha ha..m-ai nimerit aici ..daca ma caracterizezi dupa zodie cred ca e nasoala treaba..scorpion sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

miki, viss voi sunteti mai radicale in relatiile cu oamenii
eu sunt mai impaciuitoare
nu va zic de cate ori m-am suparat si eu pe diversi
si apoi mi-am zis ca [plata lor e in ceruri
deci nu are rost sa imi omor eu neuronii aiurea
si deci trebuie sa inteleg pe fiecare asa cum este
ca nu stau eu sa ii schimb la varsta lor
si de ce nu sa si interactionez cu ei
atata vreme cat nu ne calcam pe coada unii la altii
daca as sta suparata pe x sau y
pai nu as mai avea nici un prieten
mai ales prin anumite locuri unde fiecare te ajuta daca are ceva de castigat
sau daca iese si pt ei ceva
deci sa ne impacam cu ideea ca fiecare va fi judecat la randul lui de Dreptul Judecator
si nu are rost sa emitem noi judecati caci incurcate sunt Caile Domnului si de multe ori de neinteles



de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




cami, uite ca aici ne asemanam..nici eu nu vreau sa schimb pe nimeni..si sunt radicala doar in ce priveste strict pe noi..restul ii iau asa cu bune sau cu rele..nu-ti imagina ca vreau sau macar am intentia sa o schimb pe mama sau pe soacra ii iubesc asa cum sunt..dar ce tine de mine si de relatia mea vis-a-vis de ei pun piciorul in prag..dar culmea, o sa fii surprinsa ca de multe ori lumea reactioneaza pozitiv la o parere sicera spusa in fata si la un caracter sa zicem radical cum zici tu, desi eu nu ma vad radicala..toti din familie m-au acceptat asa si chiar daca initial mai strambau din dinti cu timpul m-au apreciat..stiu sa ascult pe toti si sa-i inteleg pe fiecare in parte in felul lor..iti spuneam ca nu obisnuiesc sa ma cert cu nimeni si nici n-am dusmani si la fel, sunt sigura ca toti suntem judecati de Cel de Sus, nu mi-as permite sa judec pe nimeni..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-deci- scrie asa:"Se topeste zaharul amestecat cu apa, pana cand devine auriu. Se tapeteaza cu caramelul obtinut, tava de tort, imbracand si peretii acesteia. " eu nu inteleg cum intinzi pe pereti? ca e cam tare, doar nu se modeleaza, sau nu astept sa fie tare, usor auriu?cum stiu cand tapetez?pai dc pun apa cu zahar, zeama aia se mai acramelizeaza?eu fac ceai de zahar ars si ard zaharul apoi pun apa peste..
- ma duc sa-i duc, dar revin cand se scoala sa citesc- mai las si pe altii sa vb. azi
- catank- scrie-i o scrisoare si roag-o frumos sa dea si ea cateva sape acolodar de ce nu vrea? ca m-ai facut curioasa..

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



eu nu puneam apa..ci zaharul pe foc pana se topea cu grija sa nu se arda ca isi schimba gustul de caramel..si cand e topit repede sucesti oala pe toate partile astfel incat sa se acopere cu zahar topit toti peretii..se intelege ceva ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui alina06st



Mada, asa patesc si eu cu Luca ziua: fix 30 de minute doarme uneori. In schimb a inceput sa doarma mai bine noaptea. Se mai trezeste doar o data, maxim de doua ori. Asta cand nu-l necajeste vreun dinte.

Acum sunt la incercari de a-l lasa sa adoarma singur seara. Ca ma gandesc la perioada cand voi avea burta mare... Dar nu prea reusesc. Sta un pic culcat, apoi se ridica in fund, apoi in picioare... Dar mai incerc. Poate asa incet, incet, reusesc


Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 15+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


eu m-as gandi la momentul in care se naste si bb2 Daca plang amandoi odata, la care te duci?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


la cel cu gura mai mare uite asa a invatat andra mea sa stea/doarma singurica in pat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ce tare ai fost miki, cu cel cu gura mai mare

Mergi la inceput