Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(123)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

LA MULTI ANI Sonia si Segiu de Viss, Cristian de Spiridusa!!!

L tot maraita este, azi-noapte s-a trezit de 7 ori[ bang]




Drgauta de tine, ....va trece si perioada asta
Tare mult imi place sa te citesc, ...dar timpul...offfffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

dar secretul e sa-l arzi la foc mic sa nu-l afumi, ca devine zaharul amar..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

si stiti fetelor de ce va zic ca sunt incurcate caile
pt ca atunci cand m- luat salvarea
m-au ajutat culmeaaaaaaaaaa
oameni care credeam ca ma urasc
iar cei pe care ii consideram apropiati
mi-au zis la telefon
ca nu pot veni sa stea cu fetele
ca merg dimineata la munca
deci concluziile le trageti voi
si NICIODATA SA NU ZICETI NICIODATA
CA DUMNEZEU VA VA DOVEDI CONTRARIUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

- catank- scrie-i o scrisoare si roag-o frumos sa dea si ea cateva sape acolodar de ce nu vrea? ca m-ai facut curioasa..

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



ce simpa (simpatica) esti
Eu stiu ca se topste zaharul fara apa, .... si topit se intinde pe marginea cratitei. Lasat la racit, apoi taiate merele cu feliute de unt intre (sau mere intregi, scos cotorul)

Legat de sapa ei...poveste mai veche, cand eram eu mai ''tanara'' prestam si aceste activitati pe aici, apoi profesia pe care o indragesc de mor, face parte din mine, nu mi-a mai permis acest lucru... si totul a picat pe mama-soacra. Si in ziua de azi... O mai ajuta soata, dar na... cand poate, sau nu... Ceea ce-si doreste este sa revin la ''sapa'' ... Nu fug, ca 2-3 sape de drag la zarzavaturi nu moare nimeni, dar chiar nu am putut si inteleasa nu am fost si nici nu sunt ... dar eu ii inteleg si sper sa le pot indeplini aceasta dorinta daca ''instinctul'' meu ma lasa.
Glumesc, insa... a fost nevoita de multe ori sa intre pe parcela noastra de zarzavat sa o scape de balariiSi daca acum nu mai vrea, e normal nu, ce pot sa-i faca daca nu mai vrea muschiul ei
A facut destul....eu imi doresc sa stea la ''canapea'' pa poarta, la o poveste, sa plece in concedii cum faceau odata, ca au cu ce... dar alearga non-stop, pe mine ma obosesc numai planuriele lor... E f adevarat ca nu le lipseste nimic, dar parca e prea mare pretul platit!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

si stiti fetelor de ce va zic ca sunt incurcate caile
pt ca atunci cand m- luat salvarea
m-au ajutat culmeaaaaaaaaaa
oameni care credeam ca ma urasc
iar cei pe care ii consideram apropiati
mi-au zis la telefon
ca nu pot veni sa stea cu fetele
ca merg dimineata la munca
deci concluziile le trageti voi
si NICIODATA SA NU ZICETI NICIODATA
CA DUMNEZEU VA VA DOVEDI CONTRARIUL

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



asa zicea bunica, Dumnezeu sa o ierte , sa lasi mereu loc de" Buna-ziua " ca nu sti cand deschizi usa peste cine dai
catank, ti-am trimis pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

delia mami, ...sunt ametita rau, ...ce mi-ai trimis e reteta de tarta de la deea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, si eu am vrut sa dau cu sapa, dar nu ma mai lasa, ca era sa-mi tai degetele, am intrebat de vreo cateva ori care-i sapa?, mie imi place la cules

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

catank, si eu am vrut sa dau cu sapa, dar nu ma mai lasa, ca era sa-mi tai degetele, am intrebat de vreo cateva ori care-i sapa?, mie imi place la cules

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


hhhhhhhhh ei ailed, eu le am sunt artista, sau ma rog....am fost Stie soacra ce stie de imi spune ca nu vreu, nu ca nu pot



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

viss,mada- aveti pm

fetele sunt suparata Nu e gata bucataria ca e prea frig in hala si nu pot lucra cu materialul Si eu care voiam sa mergem duminica acolo cu prietenii ptr ziua sotului la o pizza. offff sambata trebuia sa vina sa monteze toate cele prin buc,acum toate sunt date peste cap

cica sapt viitoare in functie de temperaturile de afara.....le-am cerut discount si au zis ok. macar atat

eu am fost sa scot colajul..e gata la 18, am facut ceva smotru, am spalat 3 masini, am adormit piticoata ca ii picau ochii in gura. iar se culca la 20 si azi.

deea- da soacra-mea de abia asteapta sa o chem vine instant chiar daca are la spalat sau face de mancare. lasa tot si vine. cand ne mutam tot ea e baza. am vb deja cu ea si e ok.cu metroul pana la eroii revolutiei apoi linie privata pana in complex. 2 zile pe sapt o lasam pe teea si la ei ..asa am zis noi sa ii fie si ei mai usor insa ea prefera mai ales vara sa stea in complex la aer curat, la locuri de joaca,verdeata,padure etc.

fetele dc va chinuiti cu tartele astea? parca am vazut de cumparat forma de tarta ( adika blatul ala) sau daca nu, sunt de cumparat cu totul,tarte fff bune. make your life easyyyyyy!!!





Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Moama, aveti o rapiditate...parca ati fi la odisee citesc 7 pagini si revin

Mergi la inceput