Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(123)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

miki eu nu ma refeream deloc la punctul tau de vedere
adica nu ma refeream la ce ai explicat tu mai sus
da punctul tau de vedere e real
si e ok
doar ca eu ma refeream la altceva

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

deea da sambata E SFANTA IMPARATEASA TEODORA
cea mai mare dintre toate teodorele
si noi atunci ne serbaM CA E SI ZIUA NOASTRA DE NASTERE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-fetelor, am prestat ostropelul de vita cu kaizer-combinatie proprie,a iesit demential la gustastept testul final- parerea barbatuluias fi vrut sa fac o rulada cu cremea de vanilie. acum 3 zile nu aveam hartie de copt, am facut rost de hartie, s-a terminat uleiul,a venit ieri seara uleiul, am facut pangasius pane- s-au mai dus din nr. de ouapoate pana sambata/ dum. o prestezera misto de facut azi, aduce sotul eclere- ca treb sa sarbatorim , nu?
- miki, cami
-ailed- am uitat sa te pup acum cateva zile, ca ai fost in asentimentul meu- ai ars 2 cratitieu le-am aruncat ptr ca aveau peste 6 ani fiecare..de-aia nu mi-am dat silinta sa le curat- am zis ca le-a sunat ceasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-fetelor, am prestat ostropelul de vita cu kaizer-combinatie proprie,a iesit demential la gustastept testul final- parerea barbatuluias fi vrut sa fac o rulada cu cremea de vanilie. acum 3 zile nu aveam hartie de copt, am facut rost de hartie, s-a terminat uleiul,a venit ieri seara uleiul, am facut pangasius pane- s-au mai dus din nr. de ouapoate pana sambata/ dum. o prestezera misto de facut azi, aduce sotul eclere- ca treb sa sarbatorim , nu?
- miki, cami
-ailed- am uitat sa te pup acum cateva zile, ca ai fost in asentimentul meu- ai ars 2 cratitieu le-am aruncat ptr ca aveau peste 6 ani fiecare..de-aia nu mi-am dat silinta sa le curat- am zis ca le-a sunat ceasul

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



hai ca daca faci rost de oua iti explic cum e cu zaharul ars..se face atat de simplu...il pui in cratita si il arzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

offffffffff ciocanitoarelor ma iertati nu??? dar mult mai vb...de o ora va citesc si am crezut ca nu mai ajung la final

Ziua buna!


LA MULTE LUNITE, ANI PENTRU SARBATORITII SA ASTAZI!!!

Am vazut foto cu Anastasia, Daria, Catalina si Cristi, plus gemenasii Sergiu si Sonia.... Frumosi, frumosi, frumosi...

O laud si eu pe I care este o cumintica, ma lasa sa fac trebusoara dar vb lui roxy si cind nu are ea chef sta ca o maimutica dar nu regret o clipa. O ador

ailed eu as spune sa nu te grabesti cu extirparea negului. Dar... tot tu stii mai bine, sau dr...Daca te rog frumos, as dori si eu reteta de tarta de la deea
deeaam notat si eu reteta de pate desi aveam o reteta proprie (asemanatoare)cu ficat de gasca..
roxylegat de acel articol, .......offffff va fi din ce in ce mai greu sa gasim produse naturale. Sotul mi-a pregatit folia ptr solar, musai vrea in primavara sa facem. Soacra mi-a promis ca nu v-a da o sapa in el...deci, ....
Aaaaaa budincuta ta mi-a iesit super, dar I nu a servit mai mult de 2-3 lingurite... ... Am papat eu tot Faza e ca a fost tare maraita aseara, am rapas surprinsa ca la ora 20.00 dormea deja, unde dormise 3 ore ziua...si trezit tarziu.... Bine ca am apucat sa-i fac baita... Eu baita tot la 3 zile ii fac in ciuda faptului ca are 10 luni. Afara am iesit astazi...erau 6-8 grade dar soare...am stat 10 min ca eram eu cam despuiata, sotul deja e racit cobza...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

miki ca zodie esti? tare mult imi place cum gandesti si caracterul tau... cat pot sa-mi dau seama asa ''virtual''
strumphyce faci mami? nu mai zici nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

miki, viss voi sunteti mai radicale in relatiile cu oamenii
eu sunt mai impaciuitoare
nu va zic de cate ori m-am suparat si eu pe diversi
si apoi mi-am zis ca [plata lor e in ceruri
deci nu are rost sa imi omor eu neuronii aiurea
si deci trebuie sa inteleg pe fiecare asa cum este
ca nu stau eu sa ii schimb la varsta lor
si de ce nu sa si interactionez cu ei
atata vreme cat nu ne calcam pe coada unii la altii
daca as sta suparata pe x sau y
pai nu as mai avea nici un prieten
mai ales prin anumite locuri unde fiecare te ajuta daca are ceva de castigat
sau daca iese si pt ei ceva
deci sa ne impacam cu ideea ca fiecare va fi judecat la randul lui de Dreptul Judecator
si nu are rost sa emitem noi judecati caci incurcate sunt Caile Domnului si de multe ori de neinteles



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

deea da sambata E SFANTA IMPARATEASA TEODORA
cea mai mare dintre toate teodorele
si noi atunci ne serbaM CA E SI ZIUA NOASTRA DE NASTERE

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




Si maine e sf Haralambie sarbatoare mare???Asa mi-a spus sotul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-deci- scrie asa:"Se topeste zaharul amestecat cu apa, pana cand devine auriu. Se tapeteaza cu caramelul obtinut, tava de tort, imbracand si peretii acesteia. " eu nu inteleg cum intinzi pe pereti? ca e cam tare, doar nu se modeleaza, sau nu astept sa fie tare, usor auriu?cum stiu cand tapetez?pai dc pun apa cu zahar, zeama aia se mai acramelizeaza?eu fac ceai de zahar ars si ard zaharul apoi pun apa peste..
- ma duc sa-i duc, dar revin cand se scoala sa citesc- mai las si pe altii sa vb. azi
- catank- scrie-i o scrisoare si roag-o frumos sa dea si ea cateva sape acolodar de ce nu vrea? ca m-ai facut curioasa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Nu v-am spus ce face Andrutza mea mai nou... Cand stau pe canapea vine si se aseaza cu capul la mine in poala sau se catara pe canapea si se aseaza cu capul pe burta mea si sta sa o mingai 2 min,...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


idem, idem. Ieri ne-au venit in vizita '' babutele'' la cafea impreuna cu socrii. Statea I cocotata de mine...nici la socrii nu a vrut sa se duca in brate, nici la taicasu

Mergi la inceput