Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(123)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

ziua buna si de la noi!

Delia pentru Andra. Imi pare rau pentru degetelul ei, offfffff. Felicitari pentru mers, ca nu am apucat sa o fac.

Ally dau eu un lapte cu capuccino, ca asta am in casa si asta mi-am facut si mie. Ce zici, te satisface catusi de putin?

Simo ce faci mami frumoasa? Ce iti fac pruncutii? TI-am lasat comentariu la filmuletele cu Arsenie cel plimbaret. E mortal.

Deea am notat reteta ta de pateu. Ce haios povestesti despre Anna nazdravana.

tuturor

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Nu v-am spus ce face Andrutza mea mai nou... Cand stau pe canapea vine si se aseaza cu capul la mine in poala sau se catara pe canapea si se aseaza cu capul pe burta mea si sta sa o mingai 2 min,...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

roxy nu e obicei pagan
ci este o traditie
ca o avea origini pagane??? asta chiar nu stiu
dar e diferenta enorma intre cele doua cuvinte
exista si pe siteul traditii.ro explicatii in acest sens

deci asta tine de traditia locului
daca vrei faci
daca nu nu

de exemplu ziua indragostitilor
este o zi importata
de la altii
asta nu e traditie
noi nu o serbam deloc
la fel si 8 martie
nu e traditie
e ziua internationala a femeii
etc
exemple sunt multe



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Andreea multumim mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

LA MULTI ANI Sonia si Segiu de Viss, Cristian de Spiridusa!!!

L tot maraita este, azi-noapte s-a trezit de 7 ori[ bang]
Am intrat repede sa-i spun Alinei sa nu se indoiasca de modul cum a procedat pana acum in ceea ce-l priveste pe Luca; si eu m-am gandit mult pe tema asta si am incercat tot felul de metode ca sa stea si pitica mea mai mult singurica, sa adoarma singurica (am incercat inclusiv metoda CIO care ne-a marcat destul de tare pe amandoua ) si toate s-au soldat cu un esec total, mai mult chiar, i-am mai stricat si rutina zilnica (era parca mai speriata si mai disperata sa nu o las singura sau sa nu o las cu altcineva, nici macar cu tati) si a durat ceva timp pana am revenit la obiceiurile de dinainte; in momentul in care am renuntat sa ma intreb "de ce?" si sa mai caut solutii la aceasta presupusa problema totul merge mult mai bine intre noi si sint si eu mult mai calma si mai receptiva la nevoile ei!
Pur si simplu asa sunt unii copilasi, vor sa te simta aproape fizic pentru ca atunci se simt in siguranta si pot explora si ei lumea si nu te poti invinovati ca ai procedat gresit intr-o anumita privinta sau in alta doar pentru ca alti copilasi de seama lor se joaca singuri, adorm singuri si nu cer constant atentie!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

miki eu nu ma refeream deloc la punctul tau de vedere
adica nu ma refeream la ce ai explicat tu mai sus
da punctul tau de vedere e real
si e ok
doar ca eu ma refeream la altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

- ca sa continuam un pic pe tema- miki- uite eu m-am convins inca o data ca se prefera treatrul. asa in general..si eu sunt o tipa dintr-o bucata, si mereu am fost considerata ratusca neagra in familie ptr ca nu am facut ce au vrut altii,mi-am cerut drepturile- de ex. am vrut sa merg pana la tribunal ptr o pensie alimentara, uite ca peste tot,se prefera teatrul- o repet ca-mi place cum suna si chiar dc am zis ca eu nu o sa pot sa joc, ei bine..pot orice, asa ca si asta.de ce sa zic pe fata lucruri care sunt atat de clare,evidente? mi-e rusine sa le si rostesc..ma deramjeaza ca nu ai venit sa-mi vezi copiii de la 3 luni deloc? e logic ca ma doare, ma deranjeaza,ca nu ai dat telefon sa intrebi de ei..e penibil...dc tu nu simti asta,n-o fa.e clar ca nu a simtit, nu?ce sa-i cer? s-o simta? nu..Laur are o vorba ptr mine uneori- zice :" si dc spui asta, crezi ca rezolvi ceva?" dc raspunsul meu, e nu..atunci ce rost mai are si o conversatie jenanta, care aduce suparare pe moment?

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



viss, da, asa e..daca nu vrei sa mergi pana la capat, sa va rupeti definitiv nu-si are rostul nici o discutie..mai mult ca sigur sotului ii e mai greu si probabil el ar trebui sa ia decizia asta..pana atunci, inseamna ca va trebui sa jucati cum spui tu teatru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ailed- cred ca o sa ma ajute sergiu- hi,hi, hisonia o sa se joace afara cu mingeala mine, cu sergiu ma pot iubi, cu sonia mai mult cu fortasergiu e innebunit sa-mi las eu capul in poala lui, sa se joace prin par,sa imi mangaie cerceii,sa ma traga, apoi sa-si cobare fata in parul meu si sa rada, ca apoi sa se lipeasca de gatul meu..sonia,vine la mine ca sa o ajut sa sara pe pat, sa o ajut sa mearga in picioruse,vine si-mi face bulboci pe burta asa cum fac parintii copiilor,ma lipaie, ma musca, iar cand o iau la piept s-o pup- sta tacuta, nu clipeste, asteapta sa termin, si apoi pleaca in ale ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Nu v-am spus ce face Andrutza mea mai nou... Cand stau pe canapea vine si se aseaza cu capul la mine in poala sau se catara pe canapea si se aseaza cu capul pe burta mea si sta sa o mingai 2 min,...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


si a mea la fel..si mai nou vine si se intinde pe burta langa mine pe canapea sa o masez pe spate..sta ca un purcelus la scarpinat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-ailed- cred ca o sa ma ajute sergiu- hi,hi, hisonia o sa se joace afara cu mingeala mine, cu sergiu ma pot iubi, cu sonia mai mult cu fortasergiu e innebunit sa-mi las eu capul in poala lui, sa se joace prin par,sa imi mangaie cerceii,sa ma traga, apoi sa-si cobare fata in parul meu si sa rada, ca apoi sa se lipeasca de gatul meu..sonia,vine la mine ca sa o ajut sa sara pe pat, sa o ajut sa mearga in picioruse,vine si-mi face bulboci pe burta asa cum fac parintii copiilor,ma lipaie, ma musca, iar cand o iau la piept s-o pup- sta tacuta, nu clipeste, asteapta sa termin, si apoi pleaca in ale ei

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



la sergiu mamosul si sonia independenta

Mergi la inceput