Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(123)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ei roxy- acuma ca tu mi-ai dat reteta, tu ai facut asa cu apa? ai facut reteta asta sau alta? ca dc nu-mi iese,-te anunt eu cand incerc-sper sa nu ma prinda pastele- ah, nu, ca prietena mea de la tl.vine sa stea cateva zile la noi, asa ca i-am spus programul- jucat si facut dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

viss, de mult vroiam sa te intreb, tu sti reteta la mujdeiul ala din Delta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

viss, de mult vroiam sa te intreb, tu sti reteta la mujdeiul ala din Delta?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


usturoi,sare, ulei de masline, smamtana sau iaurt, blenduite si adaugat la final menta verde taiata marunt nu e made in delta dar e demential

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, multumesc o sa-l incerc, dar ala din delta are un gust special....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, am facut o portie de tort dintr-un ou.. e ff bun, dar mi se pare crema ff densa si mi se pare ca nu leaga cu piscoturile, sa am rabdare? se leaga in timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Salutari tuturor si la multi ani fericiti sarbatoritilor!


ooooo, ce faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Salutari tuturor si la multi ani fericiti sarbatoritilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

buna
nu am avut timp sa intru aseara Dragos a facut febra 38,pe zi nu a vrut sa pape si ne-am hotarat sa mergem la doctor de dimineta...
a zic ca are in gatut de-a dat augumentin0,8 ml,nurofen si picaturi brohmexin...off nu am chef de nimic

la multi ani!!!! sarbatoritilor sa cresteti mari si sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

ma bag si eu ca musca-n... usturoiul vostru
eu asa-l prestej..usturoi frecat cu putina sare +un pahar de smantana...demential

uff Miki citindu te regret ca nu te-am facut nasa lui A
sa imi plac mie oamnenii sa ma ia exact cum sunt ,caci asa ii iau si eu pe ei
despre nasi..nu sunt multumita...nu am ceva cu ei si aici ma refer si la nasii nostrii de cununie si a lui stefy si la nasii annei..dar ambele familii nu sunt pe lungime de unda cu mine....si suntem ruda si cu unii si cu altii...primii un var de-l sotului oamenii mai in varsta ca noi cu vreo 14 ani..cu alte principii si meserii scortoase..desi sotul crescuse in preajma lui mari nu prea mai isi permitea glume..nasul cred ca doarme in costum si cu cravata...ea la fel si de aici mi s-a parut ca au pus o bariera....
nasii annei cumnatul si cumnata....la astia nu le ajungi la varful nasului nici cu prajina....stiti conjunctura in care i-am pus..desi soramea isi dorea ea sa boteze....dar cum nemurile sotului sunt cele mai bune din punctul lui de vedere am inghitit si asta....acum cu 2 petreceri tot din cauza lor vroiam asa ca deh cumnatul nu prea se amesteca cu pleava...dar cred ca ,cade asta ca soacra cred ca a aflat ceva de pe la sot , m-a intrebat ceva vag si cand i-am zis ce si cum nu a zis..a,da mama cum sa nu....cum ma asteptam..a bagat-o pe aia ca si ea are pe 10 parastas si multe de facut si etc.....asa ca, cred ca fac acasa desi imi vine sa plec si sa nu stie nimeni unde sunt de ziua fetii..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

a,m citit dar nu mai retin cine o indemna pe Alina sa nu se simta vinovata de cum e L si parca m-am simtit eu cu musca pe caciula,caci ii zisesem ca are si ea o vina
yvy, parca tu erai..sau miki?!
da asa este..copii sunt diferiti si cand ai 2 deja chiar poti face niste diferente...eu nu i-am reprosat ei ceva ,in sensul ca nu stie sa-l creasca..numai cacitind-o m-am imaginat cum eram eu cu Stefy ...si la baie si in bucatarie si la dentist si la orelisty si si si..ca eram timbruil si plicul....si de unde asta...am imblat cu ea decand s-a nascut ca si cu un glob de cristal care nu vroiam sa mi se sparga....sa nu stoarca o lacrima sa nu stea singura etc....prefeream sa fac totul noaptea si ziua sa fiu numai cu ea...eram si doar noi 2 acasa de dimineata pana seara...faceam dus cu ea in baie..bagam cauciorul in baie ,sa ma vada printesa sa nu planga sa nu str\ea singura si cu cat s-a marit si-a dat seama ca-imai bine cu mine in raza ei vizuala
si imi prinsese slabiciunea..ei ar fi multe de spus....asta +lipsa ei de a manca m-au facut sa fug de un alt bb
toata sarcina cu A ma gandeam cum o fi ,cum am sa ma descurc etc...dar mi-am dat seama ca pe al 2lea nu-l mai cocolosesti ca pe primul si cu frica de a nu pune si A stapanire pe mine am tinut sa aiba patutul din prima secunda cand ajunge acasa ...am lasat-o in camera sa doarma si mi-am vazut de ale mele si multe chestii....bine ca este si un copil bun si diferita de sorasa..insa cred eu ca si pe S o dresamaltfel daca nu in prima luna si jumatate nu stateam numai cu ea in camera ,....dar toata lumea vai stai cu fata,dormi cu ea ..stai in pat ca esti operata
eu ani de zile am mers la toaleta insotita de S..sau cand imi faceam baie ma intreba daca nu vreau sa ma spele ea pe spate ca era vesnic prezenta in incapere..imi canta ,imi dansa si eu ma imbaiam...si acum cand o vad asa respingatoare si cu fitze de adolescenta ah ce as mai ciufuli-o, ca nu credeam ca o sa se indeparteze de mine..dar sper doar ca sunt toane adolescentine

gata s-a trezit nazdravana

Mergi la inceput