Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(123)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

am tras si eu un pui de somn langa Teea, i-am servit iaurtelul simplu si medicamentele

eu mujdeiul il fac asa: 1. frecat cu sare si ulei bine bineee pana se face pasta/maioneza + apa minerala - asta e simplu dar secretul e frecatul
2. se freaca tot bine cu sare si ulei +smantana (pui cat vrei-mai putin daca il vrei iute si mai mult daca il vrei mai "mild")+ marar- nu am auzit inca pe nimeni sa nu-i placa varianta asta

ina- bine ai revenit si aici. ce face alex cu bunica ?tot asa frumos papa ? l-am admirat in clip

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

deea, normal ca Stefy are acum toane de adolescenta. Statul dupa fundul lor nu e o garantie ca nu se vor indeparta V-am mai zis eu ca mama a dormit cu mine muuulti ani, incepusem si scoala si tot cu mine dormea, apoi in adolescenta nu-mi placea deloc sa stau cu ei..ma inchideam la mine in camera . Acum stau si ma gandesc ..cred ca a dormit cu mine din placerea ei..nu neaaparat pt mine...nu cred ca, coplaria mea ar fi fost mai putin fericita daca as fi dormit singura. Oare dintii ii am prosti pt ca am mancat pasat fin pana la doi ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

a,m citit dar nu mai retin cine o indemna pe Alina sa nu se simta vinovata de cum e L si parca m-am simtit eu cu musca pe caciula,caci ii zisesem ca are si ea o vina
yvy, parca tu erai..sau miki?!
da asa este..copii sunt diferiti si cand ai 2 deja chiar poti face niste diferente...eu nu i-am reprosat ei ceva ,in sensul ca nu stie sa-l creasca..numai cacitind-o m-am imaginat cum eram eu cu Stefy ...si la baie si in bucatarie si la dentist si la orelisty si si si..ca eram timbruil si plicul....si de unde asta...am imblat cu ea decand s-a nascut ca si cu un glob de cristal care nu vroiam sa mi se sparga....sa nu stoarca o lacrima sa nu stea singura etc....prefeream sa fac totul noaptea si ziua sa fiu numai cu ea...eram si doar noi 2 acasa de dimineata pana seara...faceam dus cu ea in baie..bagam cauciorul in baie ,sa ma vada printesa sa nu planga sa nu str\ea singura si cu cat s-a marit si-a dat seama ca-imai bine cu mine in raza ei vizuala
si imi prinsese slabiciunea..ei ar fi multe de spus....asta +lipsa ei de a manca m-au facut sa fug de un alt bb
toata sarcina cu A ma gandeam cum o fi ,cum am sa ma descurc etc...dar mi-am dat seama ca pe al 2lea nu-l mai cocolosesti ca pe primul si cu frica de a nu pune si A stapanire pe mine am tinut sa aiba patutul din prima secunda cand ajunge acasa ...am lasat-o in camera sa doarma si mi-am vazut de ale mele si multe chestii....bine ca este si un copil bun si diferita de sorasa..insa cred eu ca si pe S o dresamaltfel daca nu in prima luna si jumatate nu stateam numai cu ea in camera ,....dar toata lumea vai stai cu fata,dormi cu ea ..stai in pat ca esti operata
eu ani de zile am mers la toaleta insotita de S..sau cand imi faceam baie ma intreba daca nu vreau sa ma spele ea pe spate ca era vesnic prezenta in incapere..imi canta ,imi dansa si eu ma imbaiam...si acum cand o vad asa respingatoare si cu fitze de adolescenta ah ce as mai ciufuli-o, ca nu credeam ca o sa se indeparteze de mine..dar sper doar ca sunt toane adolescentine

gata s-a trezit nazdravana

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



Eu eram, am formulat asa pentru ca Alina plecase de la premiza ca face ea ceva gresit, or eu tocmai asta vroiam sa accentuez, ca nu are ea nicio vina!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA! VISS vad ca iesti tare nedumerita,sunt doua feluri de caramel cel cu apa si fara apa, cel cu apa se pune apa odata cu zaharul pe foc nu dupa ca se face piatra,si cand a devenit auriu este gata se roteste oala si e data.SPER CA AI INTELES

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

ROXI multumesc de reteta de budinca a papat Anda mama nu se mai oprea

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Roxy am intrat special sa iti multumesc pentru reteta de budinca. I-am facut-o azi lui Rares, nu credeam ca va papa intrucat el nu se omoara cu merele, insa a mancat cu succes.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

catank, am facut o portie de tort dintr-un ou.. e ff bun, dar mi se pare crema ff densa si mi se pare ca nu leaga cu piscoturile, sa am rabdare? se leaga in timp?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


eu l-am facut seara, si a doua zi a fost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Roxy am intrat special sa iti multumesc pentru reteta de budinca. I-am facut-o azi lui Rares, nu credeam ca va papa intrucat el nu se omoara cu merele, insa a mancat cu succes.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011
si eu am budinca la cuptor

Sa o ajutam pe Ionela




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank, eu n-am avut rabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Roxy am intrat special sa iti multumesc pentru reteta de budinca. I-am facut-o azi lui Rares, nu credeam ca va papa intrucat el nu se omoara cu merele, insa a mancat cu succes.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011
si eu am budinca la cuptor

Sa o ajutam pe Ionela




mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Ne-am brodit, am pregatit-o amandoua in seara aceasta. Sper sa pape si Dodo a ta. Azi cum a mai fost? Te-a mai necajit? 3 fete frumoase, frumoase

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput