Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(123)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

ca vorbeati de copialsi cuminti, trebuie sa-mi laud si eu pitica.. am un copil cuminte foc, are 2-3 somnuri pe zi, adoarme singurica, nu plange daca o las in patut singura, nu plange cand se trezeste ci mai sta si o juma de ora daca o las si ea gangure pe acolo cu ce-si gaseste de lucru - aparatoarea de la patut, cearseaful, paturica nu e mofturoasa la mancare..ce sa mai, nici nu credeam ca se poate astfel de copil..mai mare dragul..stiti , e o vorba, creste singur




Asa Miki, pune si tu sare pe rana mea!
Pup o Andra cumintica foc!

Eu am avut azi o zi plina, Am terminat cu vanzarea garsonierei. A cumparat-o o baba nebuna care mi-a tocat creierii. Am stat la notar 5 ore, desi credeam ca terminam totul in 30min. Pe Daria am lasat-o acasa cu o verisoara si cu sotul. Dupa vreo 3 ore m-a sunat sotul ca nu stie ce sa-i mai faca, ca e maraita, ca nu vrea sa manance etc. i-am spus descurcati-va ca sunteti 2. Soacra-mea era la o inmormantare, am sunat-o si i-a salvat ea!
E clar. L-am menajat mult prea mult pe sot. La inceput era implicat total, apoi eu l-am menajat, ca am zis ca e obosit cu serviciul!
Daca imi place sa mi-o fac cu mana mea!

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



draga mea, dar eu iti dau toate sperantele pentru bb2..vezi ce exemplu sunt, cat m-am chinuit cu vlad si cu andra floare la ureche

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Simonelu, Lavinia, Dorina ...unde sunteti mami? Ati ramas inzapezite?


Eduard Andrei 02.04.2011




esti singura care ne-a dus dorul astazi!!




mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



pai daca ne-ai avertizat dinainte ca lipsesti, normal ca nu ne-am mai pus probleme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, partea a doua e cu dantela?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Madutza as vrea sa-mi dai cateva lamuriri in legatura cu prima parte a dietei tinute de tine: se mananca la fel in fiecare zi si se mananca tot ce scrie acolo? adica si ficat si cartof si branza la o singura masa? ca mi se pare cam mult
Si a doua parte zici ca ai pus-o pe contul comun, dar care, ca pe picasa n-am gasit?







da, se mananca tot ce scrie acolo te vei simti ff satula cand te ridici de la masa dar ti se va face foame pana la urmatoarea, deic tb sa mananci tot. Cu o jum de ora inainte, eu stateam cu ochii pe ceas sa se faca ora de gustare Partea a doua este pe picasa la g-mail, am timis de pe mail-ul meu aici. Daca mai ai alte intrebari, iti raspund cu placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Madutza as vrea sa-mi dai cateva lamuriri in legatura cu prima parte a dietei tinute de tine: se mananca la fel in fiecare zi si se mananca tot ce scrie acolo? adica si ficat si cartof si branza la o singura masa? ca mi se pare cam mult
Si a doua parte zici ca ai pus-o pe contul comun, dar care, ca pe picasa n-am gasit?







da, se mananca tot ce scrie acolo te vei simti ff satula cand te ridici de la masa dar ti se va face foame pana la urmatoarea, deic tb sa mananci tot. Cu o jum de ora inainte, eu stateam cu ochii pe ceas sa se faca ora de gustare Partea a doua este pe picasa la g-mail, am timis de pe mail-ul meu aici. Daca mai ai alte intrebari, iti raspund cu placere

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

cunosc senzatia, am tinut si eu un regim de tb sa pap din 2 in 2 ore si eram la birou si radeau colegii de mine.. ca ziceam ca mi-e foame la fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ally, tu ai perdele de schimb? eu nu
yvy, eu iau paine de secara Benecol, o gasesc si in Cora si in Mega. de anul trecut de cand am inceput regimul numai din asta manacam, este f gustoase..fata de restul de gen.

cami, dar daca nu ai treaba de facut tot te obosesc fetele? la mine daca e program lejer n-am nici o treaba..ma uit la tv la div emisiuni si copii se joaca pe langa mine, ma calaresc, ne mai gadilam , mai citim, mai facem puzzle, ii mai dau biscuiti catalinei ca sa nu mai traga de piesele lui cristi dar in general se joaca impreuna copii
Sper sa tremini cu treaba si sa stai doar cu fetele la joaca

strumph, ai absenta nemotivata!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

a mancat Andra 300 ml lp cu cereale...mooama...poate nu se trzeste la 2!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

a mancat Andra 300 ml lp cu cereale...mooama...poate nu se trzeste la 2!




ba s-a trezit si la 2, a papat, la 5 jumate si acum un sfert de ora era drepti cu chef de joaca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

de care doriti si pun sa-l tin caldutz un Nesquick pt Ally mai incolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Neata fete
Allysuntem pe aici si noi,doar ca nu mai apuc sa intru, ca de obicei...EU sunt si cu Mati acasa, nu mai merge la gradinita dinainte de sarbatori si dupa 12 sunt si cu david...deci e imposibil sa ma apropii de calculator. masa pentru 3, culcat trei, teme cu david, joaca cu ceilalti, despartiti in altercatii. Hehe...greu.
Andreea, merci, pup Raresul frumos.
Delia, citeam ce scriai despre pielea uscata si rosie. De o sapt-doua am observat asta la Matei. il si maminca. dc il dau cu crema obisnuita plange ca-l ustura. Are pe picioare (mai ales gambe) si miini.Am crezut ca e de la vant/frig, dar el nu iese din casa..decat cel mult 20 de pasi pana la casa sora-mii...Nus tiu ce-o fi, am sa cumpar si eu bioderma...stiam de ea dinainte, dar nu am probat-o.
delia, miki, catank, bai va admir cate gatiti...Eu nu stiu cum sa ies din bucatarie mai repede. SUnt plictisita de gatit, va spun sincer...si tre s-o fac toata viata???
Lavi,citesc ca te pregatesti pentru valentine's?
deea, v-am vazut in poze mi-era dor de voi
Ally, mereu ma uit cu drag la pozele voastre
Mada, asa arata si casa mea de cateva ori pe zi..
Camisanatate multa si rabdare..ceea ce-mi doresc si mie

fug, va pup pe toate as mai scrie dar ma urla copii

Mergi la inceput