Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(123)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

simo , mami te cred cs iti este greu cu toti 3! cum de nu l ai mai dus pe matei de atata timp la gradi?

eu am juniorul la buni si am de gand sa imi petrec ziua cu buburuza mea pretioasa. vreau sa mergem sa vizitam gradinita de aici si apoi sa mergem la un pic de shoping asa ca intre fete si la un film apoi.....sa vedem asta daca nu arealte preferinte iubitica mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza cuscra!
da stiu ce zici cu pielea, eu am suferit de asta toata viatza cand venea iarna, cateodata ma manca pielea pe solduri unde se freca de haine. Ia-i asta Atoderma anti-recidiva ca cica pastreaza lipidele pe piele ca asta e cauza dispare grasimea din piele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy ce frumoos! imi e dor sa ies doar eu cu Maria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia, miki ma alintam si eu...

delia, poop mica mancacioasa!!! deci iti place ideea mea??

mada, deliciosi cata si cristi!!! la noi cum crezi ca arata de multe ori???

ina.click bine ia revenit!!! numai atat ne-ai scris??

miha bine ai venit printre noi!

irinuca da' papa daria nu gluma poop micuta cu bundita

doamne ce emotii......acum 1 an pe aceasta vreme mergeam de 2 ori pe sapt la eco...ma apropiam de final tre sa ajung sa citesc si eu ultima saptamana de sarcina!! sa vad ce mai spuneam atunci...mada ai vreun link???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

sunt treaza de la 7 dar m-am mai trezit si de vreo 2 ori azi-noapte ca am vista asa urat....ursi, caini....fugeau dupa noi...ce m-am speriat mi-era sa n-o trezesc pe bebelina si pe sot cat m-am tot foit apoi. sotul s-a trezit pana la urma si radeam amandoi ca nu ne mai lua somnul, ziceam ca stam cu ochii in tavan ca pensionarii

ieri am fost la cumparaturi si am lasat-o pe Anastasia cu mama. cand venim acasa, ea dormea, cica dormea de pe la 18.20. si a dormit pana la 23.30 eu m-am culcat la 21.30 si m-am trezit buimaca la 23.30 de nu stiam pe ce planeta sunt

nici n-am mai schimbat-o in pijamale ca nu vedeam bine, am spalat-o repede doar si am culcat-o la loc...n-o mai lua somnul, avea chef de joaca, eu eram rupta de somn....pana la urma am tinut-o cu forta in pat i-am bagat tzatza in gura si a adormit pana la urma. daca nu avea tzatza nu stiu zau cum adormea ea.

catank deci revii la vechiul sport...sapa este bine atata timp cat ai productie BIO

miki ce tare ai fost cu zaharul ars....il pui si-l lasi sa se arda...si apoi arunci oala , nu?

merg sa mai citesc ceva.
toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

delia imi pare rau ca nu au tinut decat cateva ore cei 300 lp papati de Andra , si eu am avut o noapte nasoala a vaenit Cristi la noi in pat pe la 5..eu credeam ca e vre-o 7...si de la 5 m-am tot trezit inghintita..ma baga pe mine la mijloc..raman fara perna nu-mi gasesc nici o pozitie de somn. Daca stiam ca e asa devreme il timiteam la loc la el in pat dar cand deschid ochii am asa o ceata ca nici nu pot vedea ceasul..nu pot sa dau focus pe el

simo, citeam repede si ..3 mese..3 somnicuri...mai departe am citit si 3 lectii...wow stai cum adik 3 lectii? cred ca inca nu mi-a trecut ceata de pe ochi. Dimineata cand sunt doar cu Cata e asa ordine in casa se multumeste doar cu cateva jucarii..in rest plimbare de colo-colo

yasmi, nu mai stiu exact..in orice caz dupa cap 150 din odisee

miki, la noi iar canta pasarelele Va voi cum e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata feteleeeeeeeeeeeee

sunt chioara de somn
ca azi iar mi-au dat trezirea la 6
\ceea ce nu au mai facut de vreo 10 zile
dormeam si eu pana pe la 8 jumate 9
era un basm
offffffffffff
asta e

eu am emotii yasmi ca acu 3 ani ma intrernam sa nasc pe antonia
mi se zburleste pielea pe mine cand imi amintesc

simo pupam mamica draguta ... mi-a placut mult ce mi-ai urat .... iti doresc si tie multa rabdareeeeeeeee

mada daca asd fi sanatoasa complet
da m-as descurca
cu ele doua ca si pana acu
[probleme apar fara vointa mea
de la aceasta oboseala crunta
probabil si de la ficat
si ma simt fara putere
si atunci vreau sa iau macar cate o pauza de juma de ora
de fete
adica sa se joace cu cineva si eu sa vorbesc cu voi sau sa gatesc ceva
da in pace
de aceea zic ca ma obosesc
tu ai mai avut pauze
le-ai mai dat la ai tai
eu nu am cui
si de aia
plus ca antonia a fost un copil mic care nu dormea noaptea
si cred ca m-a ajuns oboseala

delia am uitat sa va felicit pentru mersul andrei

petra mea face altceva cand se alinta
vine si pune capul pe spate pe gatul meu si ma si pupa
e o gingasa
iar antonia cand o vede e geloasa
ahahahaha
si ma pupa si ea
ca nu facea asa ceva cand era micuta





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza da, asa ar trebui sa fac si eu...sa-i arat ca ma piaptan, ma spal...dar o iei cu tine in baie sau cum? ca eu daca o iau ce crezi ca sta ea si se uita la mine cum ma piaptan si ma spal? incepe si umbla pe acolo
si legat de ceea ce ai zis tu cu Apocalipsa.... eu cred ca ceva tot vine, prea multe se intampla, totul a luat-o razna, natura nu ne mai ajuta deloc, clima s-a schimbat, au aparut tot felul de fenomene naturale care la noi nu prea erau, in altre tari nu erau deloc....oamenii din ce in ce mai rai si avari si avizi dupa bani....

m-am uitat la documentarul acela cu CRAH-ul din 1929....te ingrozesti ce era atunci din cauza caderii economice...sper sa nu fie si acum asa ca ajungem sa mancam pietre.... ca astia prevad nu stiu ce cu criza asta....foamete...
in fine, traim clipa, ce o fi numai Dumnezeu stie si in el avem toata increderea.

ieri radeam cu sotul in Real...erau rafturile burdusite si eu zic(tot cu referire la documentarul ala care chiar m-a marcat): oaaa ce fain este sa vezi rafturile super pline cu de toate, cu 10 mii de feluri, sa ai tot ce vrei, sa poti sa cumperi orice.... sa cumparam acum ca cine stie mai incolo , nu mai gasim nimic sotul zice: nu te mai las la tv ca uite ce patesti
dar serios ca te pune pe ganduri o chestie din asta.....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

misto ideea yasmy, da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ina lume noua, ce faceti? n-ai mai scris. poate de acum te vedem mai des

viss ce reteta cu apa? ce reteta ti-am dat eu?

mai fetelor, stiu ca al doilea copil nu este asa cocolocit ca primul....dar de ce sa nu fie si el cocolosit, saracul copil? asa cum l-ai cocolosit pe primul si l-ai bibilit atata cred ca si al doilea merita la fel de multa bibileala, nu?

merg ca se maraie si face brmmm, brrmmm...adica sa o iau sus

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput