Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(123)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, cica e de bine daca visezi caini (nu catei)..inseamna prieteni
Cred si eu ca nu prea mai avea somn micuta daca s-a culcat asa devreme.

Fetele azi sunt cu bucatareala si ceva cumparaturi, vine socru sa stea cu copii Cat de mult se schimba oamenii cand sunt bunici..imi poavestea soacra ca atunci cand erau sotul si fratele lui mici, socrul nu se juca cu ei si nici nu avea atata rabdare cat are cu Cristi si cata. Tata la fel..imi zicea mama ca se joaca acum cu copii cat nu s-a jucat cu mine toata copilaria. De fapt stiu eu bine ca tata si-ar mai fi dorit un baiat dar nu a mai vrut mama inca un copil..iar Cristi este pentru el un vis implinit
...iar m-am certat aseara cu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, mada!
cami , asa e cand n-ai pauze e cam obositor, pot sa confirm, eu n-am avut pauza acum cu Andra, dar la mine e Maria mai mare e altceva desi si ea are nevoie de atentie..etc
mada, iar confunzi televizorul cu fereastra?
roxy, poate ar fi tb sa o trezesti cand ai ajuns acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, cand te aud cu maica-ta parca imi aduc aminte de mine la Buc. La maica-ta e tot "my way or the highway"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catank tortul e, dar crema nu leaga de piscoturi, o fi de \anuca? si mi se pare prea vartoasa crema, unde am gresit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

noi coboram sa luam micul dejun si la 10 ne pregatim de plecare!! astazi mergem cu autobuzul pt mine si pt iasmi
sper sa reusim sa si ajungem de zapada pana la autobuz
sa ne tineti pumnii sa fie ok cu gradi si sa vrea iasmi sa mearga de saptamana viitoare!!

poooop fetele dragi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

roxy, ba da merita bibiliti toti copii, dar la al doilea esti mai obisnuita..nu stiu cum sa zic... Eu la primul copil pierdeam ore intregi doar uitandu-ma la el..la manute, gurita, urechiuse, nasuc, ochisori, cat sunt toate de micute si de perfecte , la al doilea eram obisnuita cu aspectul unui nou-nascut si nu am mai fost asa fascinata. Momentele de iubire si de dragoste sunt aceleasi la amandoi numai ca pe Cata nu am mai obisnuit-o sa fie non-stop cu mine si nu se bazaie daca ramane singurica in camera. De ex cateodata ii dau un biscuit si ea se duce singura in living, se aseaza in fotoliul lui Cristi sta acolo sa-l pape

cami, da e f nasol cu oboseala acumulata. Mai ti minte ca pe la inceputul anului aveam eu niste dureri maari de cap? tot de la oboseala le aveam, dar am noroc ca mai pot lasa copii la mama si eu sa ma relaxez, sa ma linistesc. In unele seri cand sunt obosita seara, dupa ce se culca copii nu mai suport nici un zgomot...nici macar hota nu mai supot sa o aud..vreau doar linisteeeeee...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota


mada, iar confunzi televizorul cu fereastra?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


serios cantau pasarele , mai canta si acum

yasmi, sigur ii va placea Iasminei, e o fata tare desteapta si intelegatoare. Imi place cum i-ai spus de dimineata: pretioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, stiu ce zici cu nu suport zgomotele....
culmea e ca eu la al doilea pt ca stiam ce sa fac cu ea m-am bucurat mai mult de evolutii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Viss, Mada, Delia, Miki ce imi place cum povestiti voi cat de dulci sunt copilasii vostri! Desi si a mea face unele din gesturile pe care le-ati povestit, dupa ce va citesc, o iau mereu pe Daria in brate la pupacit! Imi faceti un chef de iubit, pupacit si bibilit!
Si fiindca aveti cate 2 comori, imi vine sa le sun pe finele mele sa mi le aduca pe finute, sa am si eu mai multi copii

O am pe soacra-mea la mine si acum o pazeste pe daria sa doarma mai mult! Si in loc sa ma duc la treburile mele, pierd vremea pe net (cum ar spune sotul)!

Yasmi, eu nu sunt o prea mare curioasa din fire, dar acum am ajuns la limita! In tot capitolul s-a vorbit de ideea ta! Nu ma mai pot abtine: ce idee pui in aplicare?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979
draga mea, dar eu iti dau toate sperantele pentru bb2..vezi ce exemplu sunt, cat m-am chinuit cu vlad si cu andra floare la ureche

mami de 2 prichindei


Miki, iti vine sa crezi ca eu folosesc argumentul asta ca sa-l conving pe al meu sa mai facem un bebe?! Ii spun: "Mi-au spus fetele de pe DC ca al doilea copil e diferit de primul! Si cum mai rau nu poate fi, al doilea va fi cumintenia intruchipata!" Si cred ca incepe sa ma creada Mereu ma intreaba, sigur mai vrei unul? Si eu zic DAAA!

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi
irinuca da' papa daria nu gluma poop micuta cu bundita


Lavi, Daria a desoperit ca mancarea e mult mai buna in cap, pe fata, pe haine decat in gurita! Mai multa este PE ea decat IN ea!

Mergi la inceput