Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(123)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

buna dimineata
o zi frumoasa va doresc
ma duc in urma sa mai citesc
Dragos are diaree nu stiu poate fi de la suspensie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am papat si noi tot, tot si acum Anastasia sta in patut la joaca si la desene si eu mai stau putin cu voi apoi merg sa-mi fac manichiura.
intre timp au trecut si niste prieteni pe la noi dar n-au stat mult.

fetelor, bebeii vostrii cum sunt, sociabili? ca Anastasia cateodata asa buzita pune cand vine cineva....nu stiu ce-i asa sperioasa cateodata. cateodata chiuie, rade...dar cateodata pune o buzita si asa se uita la persoanele care vin...zici ca ii este firca de ele nu stiu cum s-o invat sa nu fie timida. eu cand eram mica am fost foarteee timida, poate seamana cu mine si acum cred ca i-as da un scuipat in ochi lui Base, asa de tare m-am dezghetatcred ca prea tare

ally ti-a zis bine reteta ailed. sa ne zici ce efect a avut asupra lui Duracell

yvy te-ai apucat serios de dieta, vad paine vrei sa faci numai pentru Larisa? eu asa as vrea, sa-i fac numai ei, noua nu

ailed ai si tu niste perle....tortul lui happiness via catank


cami ramai iar singura cu fetele? atunci mai lasa si tu treaba, asta este, daca nu poti sa o faci pe toata tu....mai odihneste-te

mandreeac deci si la voi a avut succes budinca, super si eu astept poze

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Neata!Fetelor azi e sarbatoare cu cruce neagra asadar pauza azi trag chiulul ca mancare am facuta curatenie la fel.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi o sa pun si eu in aplicare ca este o idee super numai sa vad ce mesaj sa scriu

irinuca atat ati stat la notar? dar ce-a durat atata? zici ca ati vandut 10 case cu babele asa-i, pana se mocaie ele sa vorbeasca, ca vrea aia, pana citesc cu 3 perechi de ochelari....
bine ca ati reusit s-o vindeti

miha mai are si alte simptome? de la ce poate fi? de la dintisori ? i-a iesit vreunul? ca nu mai stiu

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Roxy asa e si Anda la pe unele persoana le accepta si rade la ele si se duce in brate iar la unele doar cand le vede plange, probabil simpt si ei sicunosc persoanele rele

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Mada spor la pregateli azi, ca maine ai party

Yasmi distractie placuta la plimbare


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

simona de ce nu-l mai duci la gradi pe Mati? cred ca ti-e greu cu 3 pui, pai tu pana strangi masa si faci putina curatenie vine ora urmatoare de masa lasa ca si cand or creste mai maricei....

strumphitza tu pe unde umblii? nu mai dai si tu o cafea nimic...nimic nu mai dai si tu

happiness ce faceti? asteptam vesti de la voi

madutza aaa, deci tu trebuie sa faci si mutari prin casa...sau permutari noi nu facem, aducem masa plianta de la ai mei si cateva scaune si gata

cami maine este ziua Antoniei....acum 3 ani te pregateai sa nasti.... ce-a mai trecut timpul....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hello!!

raportez si eu o noapte grea, poate e ceva in aer cu copii...pe luca il chinuie rau de tot un dinte de sus,sunt convinsa ca azi ii sparge gingia si saracul s a trezit la 6 dimi plangand, pe urma la 8...eu am apucat sa mai dorm o ora de la 9 la 10 si mai rau m am chiaunit, nici nu inteleg bine pe ce lume sunt cand l am auzit la 6 plangand am zis k visez, ca daca nu sunt obisnuita sa ma trezeasca noaptea

azi ma duc si la coafor dupamasa si nu mai am nici un chef, as sta doar in casa sa dorm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mary pai daca este cu cruce neagra se poate face treaba dar hai fie, pentru tine zicem ca nu se poate, ca sa tragi chiulul si eu am mancare si curatenie, de ieri
oare asta sa fie....depinde de persoanele care vin?

irinuca si si...? ii dati bataie la bb2?

madutza chiar, maine party-ul azi esti pana-n gat in bucatarie abia astept sa ne povestesti si sa ne arati poze

gata, merg sa-mi fac manichiura si sa ma si pensez.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neata, mamici!

Declar una bucata pitica maraita adormita si mami fericita!

Madutza multam pentru lamuriri; am gasit si partea a doua a dietei si de luni trec la executarea ei; pana atunci mai am un week-end de destrabalare in care ma si aprovizionez cu mancarica de regim si GATA! Sper sa nu am iarasi probleme cu lapticul, dar vad ca e destula mancare!


Roxy noi oricum mancam putina paine, eu fac de 2 ori pe saptamana 2 paini in tavi mari de cozonac si ne ajungeee... acum vreau sa incerc cu faina de secara sa vad daca-mi iese

L n-a plans pana acum la nimeni necunoscut, chiar cand e luata in brate de un strain tot nu plange (dar mereu am fost si eu de fata, o incurajez la nevoie si daca vad ca vrea sa puna buzita ii spun: "Uite, mami, avem musafiri, hai sa-i intampinam frumos!" si ea imediat incepe sa rada!). In schimb am o prietena a carei fetita de 8 luni plange de cate ori il vede pe sotul meu, desi ne vizitam des, deci il cunoaste acum nici nu se poate apropia de ea, plange si cand il vede in aceeasi camera ; initial se speria si de mine, dar acum s-a obisnuit si am tinut-o chiar in brate; iti dai seama ca eu m-am mirat de comportamentul ei stiind ce sociabila e L (cand a inceput sa jeleasca prima data la vedera sotului il certam pe el de zor ca ce i-a facut? ).
Acum sigur ca depinde de fiecare copilas in parte, unii sunt mai sfiosi, altii foarte sociabili! Am citit ca nu este bine sa fortezi copilul sa stea cu un strain sau sa fie tinut in brate de catre persoane necunoscute lui daca el plange sau se sperie, nu insisti, ci il iei in brate si il linistesti; teama lor fata de necunoscuti este normala, apare la toti copilasii, insa la unii este mai pregnanta si perioada asta dureaza mai mult sau mai putin!




Ufff, tocmai ce s-a trezit! Pana ii iese dintisorul asta capiez la nici unul nu s-a comportat asa: nu mai doarme, nu mananca deloccc







Mergi la inceput